Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цени на груб строеж и довършителни до акт 16?

Публикувано от др. Иванов 
Re: Цени на груб строеж и довършителни до акт 16?
15-04-2012 - 18:22:53
Quote
darkside
Quote
PER0
Привидно има спад на цените, реалността обаче е друга..
Привидно? Тва беше разбиващо!Явно просперираме......
Не спад, катастрофа иде за имотния пазар! Тва е бъдещето на тоя бранш и немам вече никакво съмнение.
Как да няма хубави имоти? Вие кво разбирате под хубав имот и най-вече къде?! Само в два софийски квартала ли трябва да са? Не мое ли и на некое друго място в БГ да има "живот"?

Не мое, това да не ти е в Щатите.
Re: Цени на груб строеж и довършителни до акт 16?
15-04-2012 - 18:25:10
Quote
Атанас Янев
Quote
PER0
Казано с истинските думи - продават се застояли боклуци, останали от преди, и които никой не си е мислел, че някой ще ги вземе. Но както казах, има време за реализацията им на пазара - следващите 20-30 години ще са за това, да се изкупят и имотите-боклуци.

PER0, бях написал ТОЧНО това преди година и ме съсипаха с обиди и простотии от рода на "гроздето е кисело", имоти за мен е нямало, нямало и да има, и прочие неадекватни простотии. Тогава и Асен (може и да греша за точният прякор) ми се присмя, че съм бил брокер и съм писал простотии.

Тогава бях на 25-26 и не ми побираше акъла чичковците и лелките както как точно са очаквали човек на моята възраст да има възможност да плати по 2к евро на квадрат за читав имот преди 2-3 години (когато съм бил на 22-23) (брокерите, с ръка на сърцето, какви бяха цените на наистина хубави и качествени имоти в Чайка, Морската, Гръцката в пика? Не говоря за обзаведени или нещо подобно smiling smiley Израсъл съм и съм прекарал по-голяма част от живота си в Чайка и за мен това са добрите локации за спокоен и тих живот във Варна.), като те самите не са плащали и една десета от тази сума за своя имот.

Живота продължава *beer*

Редакция
Имотко, виж какво вади онзи сайт:
Резултат от Вашето търсене на:
Вид имот: 3-СТАЕН, 4-СТАЕН, МНОГОСТАЕН,
Местоположение: град Варна
Под райони: ГРЪЦКА МАХАЛА, ЧАЙКА, МОРСКА ГРАДИНА,

Средна цена на имотите в извадката: 112877 euro
Средна цена на кв.м: 1018 euro.

Само за Чайка е средна цена над 900е smiling smiley

Колега Янев, ако знаех, че си толкова малък, щях да бъде по-търпелив към теб. А 1000 евро /кв.м. си е нищо работа, нормална цена.

ПП На твоята възраст имах жена, дете и един двустаен панел в "Стрелбище", купен от мен и жена ми.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-04-15 18:33 от Imotko.
Re: Цени на груб строеж и довършителни до акт 16?
15-04-2012 - 18:32:56
Quote
Imotko

Все още има много хора със средни доходи - 5-10 000 лева на месец.

Самия ти ги споменаваш като изчезваш вид.
А и ако има то те са продавачи, а не купувачи. Толкова "инвестираха", че сега си бият главата в стената.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-04-15 18:34 от Върколак.
Re: Цени на груб строеж и довършителни до акт 16?
15-04-2012 - 20:06:02
Quote
Imotko
Quote
Върколак
Пак грешиш. Хора със средни доходи вече няма. Има богати и бедни.

Все още има много хора със средни доходи - 5-10 000 лева на месец.

Не знам много ли са малко ли са, ама имотите разчитащи, че има такива хора десетократно превишават бройката им, а измежду тях не всички имат нужда от имот.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Цени на груб строеж и довършителни до акт 16?
15-04-2012 - 21:11:51
Quote
Imotko
На твоята възраст имах жена, дете и един двустаен панел в "Стрелбище", купен от мен и жена ми.

Имотко, браво! Преди колко години беше това?
Re: Цени на груб строеж и довършителни до акт 16?
15-04-2012 - 22:58:50
Отговорих ти на лични. Сега обаче е по-трудно да се започне от нулата и за 2-3 години да си купиш жилище в хубав квартал. Времената са други, пазарът на труда и на услугите е позапълнен и доста конкурентен, въобще не е същото като през началото на 90-те. Парите се изкарват по-трудно и се пестят също по-трудно, защото, нали, изкушенията са повече.
Re: Цени на груб строеж и довършителни до акт 16?
16-04-2012 - 08:39:59
Интересно е че хората със средни доходи нито биха купили жилище с кухня у хола нито такова, където не могат да паркират втората кола. Времето когато се купуваше каквото и да е, само да се хване последния влак отминаха
---------------------
Пак бръщолевиш колкото да се намираш на работа, поредните глупости, сътворени от лаик. Това което си написал може да е вярно за теб, но в никакъв случай не е вярно за ситуацията на пазара.
Re: Цени на груб строеж и довършителни до акт 16?
16-04-2012 - 09:01:20
Quote
имотен
Интересно е че хората със средни доходи нито биха купили жилище с кухня у хола нито такова, където не могат да паркират втората кола. Времето когато се купуваше каквото и да е, само да се хване последния влак отминаха
---------------------
Пак бръщолевиш колкото да се намираш на работа, поредните глупости, сътворени от лаик. Това което си написал може да е вярно за теб, но в никакъв случай не е вярно за ситуацията на пазара.

ОК. Опровергай ме. Покажи ми човек със средноевропейски доходи, търсещ горното.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Цени на груб строеж и довършителни до акт 16?
16-04-2012 - 09:54:37
Едно по едно.
------------------
Интересно е че хората със средни доходи нито биха купили жилище с кухня у хола
---------------------
Абсолютно невярно,купуват ново строителство точно толкова, колкото и старо.
-------------------------------
нито такова, където не могат да паркират втората кола
------------
Също абсолютно невярно, защото все още у нас няма т.нар. "средна класа" и защото хората с две коли са наясно, че ако успеят да паркират едната кола без проблеми това вече е успех, за втората въобще на става въпрос. А дали доходите са средноемропейски, оставям на теб и останалите анализатори тук, аз ти казвам реалността, анализите и прогнозите не са ми специалност. Уточнявам - става въпрос за пазара в София.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-04-16 09:59 от имотен.
Re: Цени на груб строеж и довършителни до акт 16?
16-04-2012 - 13:49:36
Ако си прав, значи средната ни класа е достигнала европейките доходи без да достигне европейското мислне.
Успели да си паркират едната кола - УСПЕХ?!?! Е на тоа му се вика упешни хора, за тях не знам, ама като завършат кооперациите около нас си бия шута. Няма да почерпя от успеха!
Бе селяндури, добре че им спряха кредитите да се научат как се изкарват пари и колко струват.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход