Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цени на груб строеж и довършителни до акт 16?

Публикувано от др. Иванов 
Re: Цени на груб строеж и довършителни до акт 16?
14-04-2012 - 19:54:57
Имотко, оплакваше се, не съм чул от него да има планове да строи отново с обезщетение.
Случката е от преди година и половина.

Във Варна предполагам само в Морската, Гръцката и нещо в топ-центъра може да има печалба при 50% и нагоре обезщетение.
Но от хора, които знаят какво правят в премиум класа. Не поредните спални от 8-9кв.м.
Re: Цени на груб строеж и довършителни до акт 16?
14-04-2012 - 20:30:35
Quote
darkside
Парите стават хартия, имотите с ипотека стават бреме, съсипващо много семейства.........

С това подчертаното не съм съгласен. Парите стават все по-дефицитни, с което тяхната стойност се повишава. Затова и се получава илюзията, че имотите падат...... да ама не парите поскъпват. Лошото е , че цените не се измерват в килограми свинско, а точно с тези хартийки. Има 300 000 имота за продажба, а на пазара се харчат 500 000 000 лв. месечно за имоти и тази сума прогресивно намалява.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-04-14 21:39 от Върколак.
Re: Цени на груб строеж и довършителни до акт 16?
14-04-2012 - 20:34:49
В строителството не може да се работи със 100Е надценка, минималната е между 250 и 300% върху строителните разходи за да не се фалира още с първия обект.
Re: Цени на груб строеж и довършителни до акт 16?
14-04-2012 - 20:35:01
Quote
Imotko
Янев, сподели, моля, какво става с човека с 50% обезщетение, спечелили ли в крайна сметка? Защото обезщетения от 40-50-55% знам много, в Лозенец и по центъра на София.
Грийни, престани да се пънеш. Себестойността е различна от Люлин до Лозенец между два и три пъти, е не десет пъти. Защото и в двата квартала има места и места. И за двата има и купувачи. Не се изхвърляй с обобщенията, тоя разговор вече сме го водили.

Още не мога да го схвана как себестойността може да е различна. Парцели на практика никой не купува. Е тука гледам съседите стоят и чакат някой инвеститор да им предложи ... а докато чакат ще вземат тези къщи да ги затрупат живи. Та хайде обяснете ми с колко и защо се различава себестойността в Люлин и Лозенец, при условие че се строи с обезщетение. Десет пути каза Valsodar, ти казваш 2-3 пъти. Може би като купуваш цимент и тухли те питат за кой квартал са, знам ли. От едни строителчета, наематели на мой роднина знам, че разлика в заплащането няма, независимо дали строиш в Лозенец или Надежда.

А относно къде виждам строежи - ами навсякъде около мен. Съсипват готиния квартал, ще го правят бетонно гето. След като завършат 3-те строежа по улицата ше се махам, то вече няма да може да се паркира. Егати и гадното. Язък!

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Цени на груб строеж и довършителни до акт 16?
14-04-2012 - 20:50:50
avatar
Quote
Върколак
да ама не парите поскъпват.
:}:}:}:}:}:}:}:}:}:}:}:}
Това разрешаваш ли ми да го пусна в раздел бисери и вицове на "инвестора"?*xxx*
Re: Цени на груб строеж и довършителни до акт 16?
14-04-2012 - 21:02:31
greenbul...евтини материали...кои са тия евтини материали?
Бетона преди кризата беше 120 лева на кубик в най-близкия ми възел,с безплатен транспорт до 30 км.В момента е 100,ама транспорта си го плащаш като дядо поп...и май отделно на час за помпа...нищо,че тя си е качена на бетоновоза.
Желязото е по-скъпо в сравнение с преди кризата.
Тухли...и те по-скъпи от преди кризата.Транспортът им също е по-скъп.
Цимента май е една идея по-евтин,варта е паднала,пясък и др, инертни метриали паднаха като цена,а се оскъпиха като транспорт...т.е. там сме на нула...

Паднала е цената само на....труда на мангалите...Баси далаверата,разбираш ли...след като читавите майстори си искат пари за труд както едно време.

Разлики в строежите идват най-много от проекта.Крично звено в целия процес на строителство.Ако там не се оптимизират нещата,сградата ще ти излезе златна.Примери покрай мен последно време има много-една фирма строи две сгради в двата края на улицата.Къщи.Сходна квадратура са даже...ппюс-минус 20-30 квадрата.Единия се върти някъде към 230-250 евро на м2, другия се върти около 400,понеже архитектите са се развихрили и са му направили някакъв безумно сложен за изпълнение проект.
Не знам как я виждаш разликата между 250 и 400....на мен ми изглежда доста....
Re: Цени на груб строеж и довършителни до акт 16?
14-04-2012 - 21:21:57
Quote
Върколак
Парите стават все по-дефицитни, с което тяхната стойност се повишава. Затова и се получава илюзията, че имотите падат...... да ама не парите поскъпват. Лошото е , че цените не се измерват в килограми свинско, а точно с тези хартийки. Има 300 000 имота за продажба, а на пазара се харчат 500 000 000 лв. месечно за имоти и тази сума прогресивно намалява.
Добре.Парите стават дефицитна хартия. Тъй става ли?
Re: Цени на груб строеж и довършителни до акт 16?
14-04-2012 - 21:29:20
avatar
Quote
darkside
Добре.Парите стават дефицитна хартия. Тъй става ли?
Каква е тази малумщина да твърдиш, че парите поскъпвали. Инфлацията какво прави с парите тогава питам аз?:}
Все едно аз да кажа, че в момента имотите поскъпват. Те ще почнат да поскъпват разбира се, само да дойде равновесната точка.
Re: Цени на груб строеж и довършителни до акт 16?
14-04-2012 - 21:37:41
Тва е мисъл на Върколак, така е постнал, се едно са мои думи.
Re: Цени на груб строеж и довършителни до акт 16?
14-04-2012 - 21:38:27
Quote
панелообитателя САХИБ
Каква е тази малумщина да твърдиш, че парите поскъпвали. Инфлацията какво прави с парите тогава питам аз?:}
Все едно аз да кажа, че в момента имотите поскъпват. Те ще почнат да поскъпват разбира се, само да дойде равновесната точка.

Ще дам пример само за теб:

2008г
2400 лв/кв.м в София
1 кг. свински котлет без кост 11 лв.
2400/11 = 218 кг свинско/кв.м

април 2012г
1452 лв/кв.м в София
1 кг. свински котлет без кост 6 лв.
1452/6 = 242 кг свинско/кв.м

Ето , че имотите са поскъпнали.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход