Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цени на груб строеж и довършителни до акт 16?

Публикувано от др. Иванов 
Re: Цени на груб строеж и довършителни до акт 16?
14-04-2012 - 21:57:38
Quote
greenbul
Quote
Imotko
Янев, сподели, моля, какво става с човека с 50% обезщетение, спечелили ли в крайна сметка? Защото обезщетения от 40-50-55% знам много, в Лозенец и по центъра на София.
Грийни, престани да се пънеш. Себестойността е различна от Люлин до Лозенец между два и три пъти, е не десет пъти. Защото и в двата квартала има места и места. И за двата има и купувачи. Не се изхвърляй с обобщенията, тоя разговор вече сме го водили.

Още не мога да го схвана как себестойността може да е различна. Парцели на практика никой не купува. Е тука гледам съседите стоят и чакат някой инвеститор да им предложи ... а докато чакат ще вземат тези къщи да ги затрупат живи. Та хайде обяснете ми с колко и защо се различава себестойността в Люлин и Лозенец, при условие че се строи с обезщетение. Десет пути каза Valsodar, ти казваш 2-3 пъти. Може би като купуваш цимент и тухли те питат за кой квартал са, знам ли. От едни строителчета, наематели на мой роднина знам, че разлика в заплащането няма, независимо дали строиш в Лозенец или Надежда.

А относно къде виждам строежи - ами навсякъде около мен. Съсипват готиния квартал, ще го правят бетонно гето. След като завършат 3-те строежа по улицата ше се махам, то вече няма да може да се паркира. Егати и гадното. Язък!

Салвадор ти отговори подробно за строителната себестойност. Само ще добавя, че в Люлин може да минеш с евтини материали, евтин кофраж, без професионална охрана, без каски, без осигуровки за работниците и много други такива. С 20% обезщетение и да го строиш 3-4 години, вместо две. В Лозенец всичко това не може. Не ми се обяснява защо. И за болднатото въобще не си прав. За двете нови сгради в Иван Вазов до Южния парк в София парцелите са купени. За скъпа сграда е задължително да купиш парцела, щото иначе омешваш баровците със шушляците.

Янев, с 50% в момента си твърдо нула или вътре, няма Гръцка, няма Френска. Не купуват скъпите неща така, както преди. Намаляха нещо баровците. Тука до Южния парк в Иван Вазов двама се мъчат като грешни дяволи.
Re: Цени на груб строеж и довършителни до акт 16?
14-04-2012 - 22:02:25
avatar
Quote
Върколак
Quote
панелообитателя САХИБ
Каква е тази малумщина да твърдиш, че парите поскъпвали. Инфлацията какво прави с парите тогава питам аз?:}
Все едно аз да кажа, че в момента имотите поскъпват. Те ще почнат да поскъпват разбира се, само да дойде равновесната точка.

Ще дам пример само за теб:

2008г
2400 лв/кв.м в София
1 кг. свински котлет без кост 11 лв.
2400/11 = 218 кг свинско/кв.м

април 2012г
1452 лв/кв.м в София
1 кг. свински котлет без кост 6 лв.
1452/6 = 242 кг свинско/кв.м

Ето , че имотите са поскъпнали.

Под доста странен ъгъл трябва да гледаш за да виждаш тези съотношения, може би с бялото на очите. Ти само имоти и свинско ли консумираш.
Я да видим имотите и особено парите дали са поскъпнали спрямо цените за парно, електроенергия, всякакви горива, яйца, олио, шекер, хляб, вода, зеленчуци, плодове, та дори и строителни материали щото темата е за груб строеж. Примерно за тия три години ядките са поскъпнали с 25%.
Говоря за цели групи храни, не само за определен артикул като теб.
А относно твърдението ти, че парите са дефицитни, ми се струва , че малко се разхождаш по улиците и не гледаш реклами. Половината реклами са за кредити. А лихварите са налепили едни листовки по стълбове, дървета и фасади за бързи кредити, които ще ти извадят очите.
Иначе ми даде хубава идея, докато спадат цените на имотите спрямо почти всички видове стоки и спрямо парите, да си влагам целия кеш в свински котлети. Така и за мен имотите само ще поскъпват. Егати якото! Само трябва да намеря подходяща течност , която също да дефларира за да увелича още повече поскъпването на НИ.:}Примерно чилийските винаwinking smiley
:]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-04-14 22:10 от панелообитателя САХИБ.
Re: Цени на груб строеж и довършителни до акт 16?
14-04-2012 - 22:14:51
За монополистите си прав. Но за стоки и услуги където има конкуренция не е така. Плодове, зеленчуци, комуникации, компютри, обзавеждане, туризъм и ....... всички са с паднали цени.
Re: Цени на груб строеж и довършителни до акт 16?
15-04-2012 - 10:36:47
Привидно има спад на цените, реалността обаче е друга. Хубавото е отдавна изкупено, все повече и повече се предлагат боклуци. Ето например един мой имот, който отдавам под наем, преди време мислех да му сложа климатик и ПВЦ дограма. После се отказах, предпочитам да го отдавам на по ниска цена, с по малко екстри. Същото е и с продажбата на имоти, ново строителство няма, няма и да има в близките 20-30 години, поради липса на добри парцели. Добрите имоти са изтеглени от продажба. Важното е хората да се радват, че са го взели на добра цена, качеството, параметрите на имота не са от значение. Казано с истинските думи - продават се застояли боклуци, останали от преди, и които никой не си е мислел, че някой ще ги вземе. Но както казах, има време за реализацията им на пазара - следващите 20-30 години ще са за това, да се изкупят и имотите-боклуци.
Re: Цени на груб строеж и довършителни до акт 16?
15-04-2012 - 11:06:47
Quote
PER0
Казано с истинските думи - продават се застояли боклуци, останали от преди, и които никой не си е мислел, че някой ще ги вземе. Но както казах, има време за реализацията им на пазара - следващите 20-30 години ще са за това, да се изкупят и имотите-боклуци.

PER0, бях написал ТОЧНО това преди година и ме съсипаха с обиди и простотии от рода на "гроздето е кисело", имоти за мен е нямало, нямало и да има, и прочие неадекватни простотии. Тогава и Асен (може и да греша за точният прякор) ми се присмя, че съм бил брокер и съм писал простотии.

Тогава бях на 25-26 и не ми побираше акъла чичковците и лелките както как точно са очаквали човек на моята възраст да има възможност да плати по 2к евро на квадрат за читав имот преди 2-3 години (когато съм бил на 22-23) (брокерите, с ръка на сърцето, какви бяха цените на наистина хубави и качествени имоти в Чайка, Морската, Гръцката в пика? Не говоря за обзаведени или нещо подобно smiling smiley Израсъл съм и съм прекарал по-голяма част от живота си в Чайка и за мен това са добрите локации за спокоен и тих живот във Варна.), като те самите не са плащали и една десета от тази сума за своя имот.

Живота продължава *beer*

Редакция
Имотко, виж какво вади онзи сайт:
Резултат от Вашето търсене на:
Вид имот: 3-СТАЕН, 4-СТАЕН, МНОГОСТАЕН,
Местоположение: град Варна
Под райони: ГРЪЦКА МАХАЛА, ЧАЙКА, МОРСКА ГРАДИНА,

Средна цена на имотите в извадката: 112877 euro
Средна цена на кв.м: 1018 euro.

Само за Чайка е средна цена над 900е smiling smiley




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-04-15 11:08 от Атанас Янев.
1.9
Re: Цени на груб строеж и довършителни до акт 16?
15-04-2012 - 11:16:44
Quote
PER0
Привидно има спад на цените, реалността обаче е друга. Хубавото е отдавна изкупено, все повече и повече се предлагат боклуци. Ето например един мой имот, който отдавам под наем, преди време мислех да му сложа климатик и ПВЦ дограма. После се отказах, предпочитам да го отдавам на по ниска цена, с по малко екстри. Същото е и с продажбата на имоти, ново строителство няма, няма и да има в близките 20-30 години, поради липса на добри парцели. Добрите имоти са изтеглени от продажба. Важното е хората да се радват, че са го взели на добра цена, качеството, параметрите на имота не са от значение. Казано с истинските думи - продават се застояли боклуци, останали от преди, и които никой не си е мислел, че някой ще ги вземе. Но както казах, има време за реализацията им на пазара - следващите 20-30 години ще са за това, да се изкупят и имотите-боклуци.

Имаааа, има много добри имоти на пазара. Но стоят празни, защото таргет групата на потенциалните купувачи е сбъркана.

Малки апартаменти, които се предполага са насочени към хорица с по-скромни възможности и най-много един семеен автомобил не предлагат място за паркиране. И това в Синя зона.

Големи многостайни апартаменти, предлагат САМО ЕДНО паркоместо (и никаква възможност за повече наоколо), а такъв апартамент очевидно е предназначен за хора, чиито възможности и нужди предполагат поне 2-3 автомобила.

Кво следва - стоят празни, докато цените им не достигнат възможностите на РЕАЛНИТЕ купувачи.
Re: Цени на груб строеж и довършителни до акт 16?
15-04-2012 - 16:58:25
Интересно е че хората със средни доходи нито биха купили жилище с кухня у хола нито такова, където не могат да паркират втората кола. Времето когато се купуваше каквото и да е, само да се хване последния влак отминаха. От тук всякакви ибяснения колко трувало на предприемача са жалко хленчене. Ми да не са строили непродаваеми боклуци, като не искат да са на загуба.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Цени на груб строеж и довършителни до акт 16?
15-04-2012 - 17:00:06
Пак грешиш. Хора със средни доходи вече няма. Има богати и бедни.
Re: Цени на груб строеж и довършителни до акт 16?
15-04-2012 - 17:54:08
Quote
PER0
Привидно има спад на цените, реалността обаче е друга..
Привидно? Тва беше разбиващо!Явно просперираме......
Не спад, катастрофа иде за имотния пазар! Тва е бъдещето на тоя бранш и немам вече никакво съмнение.
Как да няма хубави имоти? Вие кво разбирате под хубав имот и най-вече къде?! Само в два софийски квартала ли трябва да са? Не мое ли и на некое друго място в БГ да има "живот"?
Re: Цени на груб строеж и довършителни до акт 16?
15-04-2012 - 18:21:54
Quote
Върколак
Пак грешиш. Хора със средни доходи вече няма. Има богати и бедни.

Все още има много хора със средни доходи - 5-10 000 лева на месец.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход