Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Не всички "пасат трева"!

Публикувано от iciltd 
Re: Не всички "пасат трева"!
11-04-2012 - 19:46:13
avatar
Quote
darkside
Quote
ivorad
Quote
aircraftcarrier
Изолация под 8 см. за нашия климат не върши работа.
Пореден хит!
Днес явно са насрочили бал на идиотите тук......
:]
Да, действително, от изолация дебела 5 см. няма голям смисъл ако се изолира отделно жилище, но при цяла сграда ефекта еу осезаем, каквото и да говорят, ефекта на термоса го има. Поне 25% по-малко енергия трябва за постигане на една и съща температура .
Новата ми къща е с 5см. експандиран полистирол- български. След като не съм отварял от дълго време след октомври , някъде през ноември като отворя вътре е "африка". Пролетта същата работа, но обратно-вътре студ, отвън жега. При положение, че бетонния пояс над хидроизолацията не съм го облякъл, а само тухлите. Сега и бетонния пояс като облека с фибран, предполагам ефекта ще е още по-голям.
Така, че и 5см. си е доста ефективно. Усетил съм го лично. Що се отнася до тези норми 8-10--15см. сигурно са за по-северни държави, ние след 10 години ще сме си типичен субтропик, така, че .......
Re: Не всички "пасат трева"!
11-04-2012 - 19:52:02
Quote
ivorad
Quote
hunterA
Quote
ivorad
Такааааа, според експерта Дарки, дебелината на лепилния слой при топлоизолацията е........2 до 3 см.........
Ами топките лепило които се нанасят са си толкова. Няма спор за това.

Пиленце, 2-3 см лепилен слой означава, че ВСЕКИ квадратен метър изолация се лепи с 20 до 30 ЛИТРА лепилна смес. Само за протокола - стандартната кофа за строителни разтвори е около 12 литра, т.е. експертът Дарки твърди в прав текст, че за залепването на 1 кв.м се употребяват средно около две кофи лепило......
Успяваш ли да стоплиш в каква грешка сте, или да продължа с пресмятанията колко опаковки сухо лепило дават 30 литра лепилна смес??
Не?
Еми то за това е смешно в този форум - изявите на кретени винаги са смешни:]
Ivorad-е 2-3 см е на топки поставен, а не на цялата изолационна плоча. Така и разхода на лепило е доста по-различен.
Пример (не е реклама):
Re: Не всички "пасат трева"!
11-04-2012 - 19:58:26
Quote
ivorad

Пиленце, 2-3 см лепилен слой означава, че ВСЕКИ квадратен метър изолация се лепи с 20 до 30 ЛИТРА лепилна смес. Само за протокола - стандартната кофа за строителни разтвори е около 12 литра, т.е. експертът Дарки твърди в прав текст, че за залепването на 1 кв.м се употребяват средно около две кофи лепило......
Успяваш ли да стоплиш в каква грешка сте, или да продължа с пресмятанията колко опаковки сухо лепило дават 30 литра лепилна смес??
Не?
Еми то за това е смешно в този форум - изявите на кретени винаги са смешни:]
Първо, трябва да се знае от лаиците, които боравят с "литри" и "кофи" (анан) , че лепилата са сухи смеси и се измерват в килограми. Една торба съдържа 25 кг. лепило, а цената е от 5 лв до 13 лв за една торба, в зависимост от фирмата и качествата.
Разхода на лепило, за 1кв.м:
на гола тухла, ако не е мноу криво строителството (на топки) р-да е 5 до 7 кг./кв.м.
на старо строителство-бетон или мазилка- р-да е около4 кг. с толеранс 0.5 кг.
Тва са важни реални норми, които е добре да се знаят.
При плоскостите максималната загуба поради изрязването е около 10%, мое да се постигне до 5%, но аз специално съм противник на тва, да се монтират по-малки парчета от 30см./30см. заради цялостта и здравината на цялата фасада.
Re: Не всички "пасат трева"!
11-04-2012 - 20:06:32
Quote
hunterA

Ivorad-е 2-3 см е на топки поставен, а не на цялата изолационна плоча. Така и разхода на лепило е доста по-различен.
Пример (не е реклама):

Първо - твърдението на експерта Дарки е различно.
Второ - топките могат и да са по 5 см, но след причукване лепилният слой се свежда до около 3-5 мм средно, което е нормативно най-доброто съотношение между здравина/ дебелина/ цена на залепване!
Хайде, осъзнай тази проста фактическа истина - никой не лепи със слой от 2-3 см!
Re: Не всички "пасат трева"!
11-04-2012 - 20:11:11
Quote
darkside
Quote
ivorad

Пиленце, 2-3 см лепилен слой означава, че ВСЕКИ квадратен метър изолация се лепи с 20 до 30 ЛИТРА лепилна смес. Само за протокола - стандартната кофа за строителни разтвори е около 12 литра, т.е. експертът Дарки твърди в прав текст, че за залепването на 1 кв.м се употребяват средно около две кофи лепило......
Успяваш ли да стоплиш в каква грешка сте, или да продължа с пресмятанията колко опаковки сухо лепило дават 30 литра лепилна смес??
Не?
Еми то за това е смешно в този форум - изявите на кретени винаги са смешни:]
Първо, трябва да се знае от лаиците, които боравят с "литри" и "кофи" (анан) , че лепилата са сухи смеси и се измерват в килограми. Една торба съдържа 25 кг. лепило, а цената е от 5 лв до 13 лв за една торба, в зависимост от фирмата и качествата.
Разхода на лепило, за 1кв.м:
на гола тухла, ако не е мноу криво строителството (на топки) р-да е 5 до 7 кг./кв.м.
на старо строителство-бетон или мазилка- р-да е около4 кг. с толеранс 0.5 кг.
Тва са важни реални норми, които е добре да се знаят.
При плоскостите максималната загуба поради изрязването е около 10%, мое да се постигне до 5%, но аз специално съм противник на тва, да се монтират по-малки парчета от 30см./30см. заради цялостта и здравината на цялата фасада.

Тъпако, пореден твой гаф - твърдиш, че с 5-7 кг на кв.м. можеш да постигнеш дебелина от 3 см лепилен слой?
Къртиш, Тъпако, къртиш......
:}
Re: Не всички "пасат трева"!
11-04-2012 - 20:52:29
Quote
darkside
aircraftcarrier, аз не споря, а казвам каква изолация бе монтирана до края на 2010-та масово на новото строителство. Тва мое да се провери мноу лесно. С игла прободи произволно една фасада от тва време и измери. Ако потъне до 6/7/8 см. и опре в тухлата, значи е 5см., другото е дебелината на слоя лепило, който варира в такива граници поради "неравния" терен, ама то не е изолатор.

А за 6-та по Рихтер.......аз моа да ти кажа една сграда в София, която още при 5-та мое да падне..............даже мноу ша се учуда ако не падне, като знам кой и как я построи..........и тва е мноу рекламирана сграда, големи суперлативи беха.............
Няма какво да проверявам.Това е очевадно.Тука има няколко специалиста всезнайковци.Според тях София е центъра на Вселената и всичко живо се е запътило да става Софиянец.Цените на имотите в София не спадат те винаги са нагоре.Тези няколко човека си живеят в някакъв измислен свят.Някои са се назобили толкова с кредити че единствения им изход е цените да се вдигнат.Вече са получили някакви увреждания и приемат желаното от тях за действително.А двама от тях просто надминават всякакви очаквания и дори медицината е безсилна пред тях
Re: Не всички "пасат трева"!
12-04-2012 - 00:13:05
Ивораде, Дарки големи глупости реди обикновено, но в случая е прав а ти показваш само че не си виждал как се лепят плоскостите масово. Опитвал ли си изобщо да "причукаш" плоскост половин квадрат с 6-8 топки лепило дебели по 2-3 см така че да стане фугата отзад 3-5 мм? И как аджеба ще подравниш със съседните плоскости ако и тях блъскаш по тоя начин?? Ами че то на неизмазана стена разликите между отделните тухли и спрямо пояси, колони и плоча често са по големи от 3-5 мм, как ще го покриеш това?
Отделен въпрос е че аз лично топките не ги харесвам, а това дето е на снимката горе с непрекъснатата ивица обграждаща контура не съм видял някой да го прави а би било добро подобрение, по малко ще се мандахерца въздуха във фугата. Най добре да се измаже и подравни с хоросан предварително, тогава може да се лепи и на гребен, но е допълнителен разход и почти всички го спестяват. Аз обаче не бих го спестил следващия път.
Re: Не всички "пасат трева"!
12-04-2012 - 02:21:22
winking smileyЛепят им стиропор по стените само на тези ,дето са бягали от час по химия в 8-ми клас,когато даскала е обяснявал за пластмасите като за полимери и,че полимерите "стареят".Стиропора,фибрана и още поне 20 имена на полистирена всичкото е полимер,типична пластмаса и не може да избегне този процес на стареене,респективно деструкция,каквото и да му слагат като инхибитори.Най-бързо старее налепен по стените от окисление и УВ въздействие,както и от високите температурни нагрявания през лятото.Така,че след 8-10 г. все едно ,че не е слаган полистирена,толкова работа върши. При стареенето полистирена отделя и вода и може да забележите по някои фасади големи влажни петна,при което пък става сериозен термомост,даже термомагистрала. Появана на влажни петна по фасадата е указание,че процеса на деструкция е напреднал доста.
Re: Не всички "пасат трева"!
12-04-2012 - 10:27:58
Фло, процеса на стареене при правилен монтаж мое да бъде забавен значително. Ако е добре капсулована изолацията, сиреч никакъв контакт с външния въздух, а тва е постижимо, стареенето е мноу по-бавно. UV лъчите не са от значение, ако мазилката е 2мм. почти не проникват до EPS-а, топлината обаче, да.
Да спомена и дюбелите. След две три години температурни разлики от порядъка на 50 градуса, лепилото се отлепва на мноу места по фасадите и основно дюбелите са носещи конструкцията, за тва трябва да са минимум 6 броя в кв.м.
Не е толкова важно дали са абсолютно здраво "хванали" за стената, при тухлата тва е почти невъзможно, важното е достатъчно дълга част от дюбела да е попаднал в тухлата, тъй като усилието (тежестта) е на "срязване" а не в посока "настрани".
Самата тежест на ТИС и "зъбите" на дюбела не позволяват да излезе навън, сиреч, да падне фасадата.
Има, естествено, лепила, които не се отлепват, но цената им е такава, че у нас почти никой не съм чул да ги използва.
На сгради със сравнително гладка повърхност не препоръчвам лепене на "рамка" , защото в процеса на стягане (съхнене) на лепилото следствие на някакъв хим. процес се "изтегля" въздуха и платното хлътва леко в средата след време.
Лепене на гребен е по-подходящо.

При гола тухла лепене на рамка е безсмислено, тъй като въздуха циркулира по фугите м/у тухлите. Излишен преразход на лепило.
Важно е да не се затваря влага, сиреч след дъждове в/у мокри тухли да не се лепи преди да изсъхнат,
преди да е монтиран покрива-пак след дъжд прониква влага м/у стената и изолацията, която няма от къде да "излезе" ако вътрешните стени са измазани, което най-често е така. От там идва и постоянната влага и мухъл при новото строителство.
Също така мазането на вътр. стени трябва да е поне месец преди изолацията, щото при съхненето тая влага ако вече е изградена изолацията, също няма къде да отиде и проблема е дълготраен и сериозен.

За съжаление мноу малко от инвеститорите спазват тия изисквания. Аз съм видял сичко това отблизо,безумните идеи на тъпи инвеститори, чиято цел беше единствено сичко да стане бързо за да продават........или вече бяха продали по-скоро, и не им пукаше за качеството, издаването на обекта и А 16 беха единствената цел.

Въобще, за изграждането на новото строителство важи израза на Кауфланд "хубаво и ефтино!"
Само, че в цел свят тия две неща ги има поотделно, баси!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-04-12 10:31 от darkside.
Re: Не всички "пасат трева"!
27-04-2012 - 11:58:19
Каква стана тя?!

Премиерът разчита, че българския гражданин е "завистлив" и тази негова черта ще го мотивира да се включи в проектите за енергийно саниране на жилищните сгради!!!
"Другарят" Плевнелиев пък се "изцепи" публично, че енергийното саниране "ще повиши" цената на санираните сгради със 100 (сто) евро/м2???

Явно, политиците много подценяват електората!

Въобще - голям смях...

winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход