Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Не всички "пасат трева"!

Публикувано от iciltd 
Re: Не всички "пасат трева"!
10-04-2012 - 21:23:23
Quote
darkside
С 5см. изолация отговарят на изискванията?

Всички новопостроени сгради са с 5 см изолация?
Пореден хит на амнезивния куку-старчок :]
Re: Не всички "пасат трева"!
10-04-2012 - 22:51:27
avatar
Quote
portokal
абсолютно всички сгради в българия без къщите подлежат на саниране!

В грешка си.

По проекта за финансиране ( на 50% със средства на ЕС) попадат сгради строени преди 1993г. кандидатствали и Одобрени за финансиране.
Което пак не е "всички" сгради, дори и сред тези, които могат да кандидатстват за субсидии в санирането.

На някои може много да им се иска да си пласират залежалите по складовете стоки след срива на имотният балон, но няма да стане точно по този начин.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Не всички "пасат трева"!
10-04-2012 - 23:04:43
avatar
Quote
valsodar

По проекта за финансиране ( на 50% със средства на ЕС) попадат сгради строени преди 1993г.

Преди 1999г. невежи! Между 1993 и 1999 се слагаше фибран само върху бетонните колони и плочи. След това започнаха цялостно саниране. Ама ти в тия години нали си гонил овцете на село, та няма как да знаеш:]
Re: Не всички "пасат трева"!
11-04-2012 - 00:07:33
avatar
6 години мечки не трепят

Сахибе, леко с мастиката, че ще си направиш цироза на черният дроб!

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Не всички "пасат трева"!
11-04-2012 - 00:15:39
avatar
Quote
valsodar
6 години мечки не трепят

Сахибе, леко с мастиката, че ще си направиш цироза на черният дроб!
Благодаря ти за загрижеността за здравето ми, но явно си бил много далеч от Софето през тези години! Строежите изпълнявани със зелен фибран по бетонните колони в посочения от теб период и впоследствие изцяло санираните със стиропор се различават драстично. Но не и за овчари*yes*
Re: Не всички "пасат трева"!
11-04-2012 - 12:55:14
Quote
ivorad
Quote
darkside
С 5см. изолация отговарят на изискванията?

Всички новопостроени сгради са с 5 см изолация?
Пореден хит на амнезивния куку-старчок :]
Всичко, строено с комерсиална цел (за продаване на балъци) до 2010-та включително, е с изолация 5 см., като има големи площи от фасадите, които са с по-тънък слой поради кривия груб строеж и компенсирането му с по-тънък или по-дебел размер. Обяснимо е, защо преобладава по-тънкия........
Re: Не всички "пасат трева"!
11-04-2012 - 13:02:54
Quote
darkside
Всичко, строено с комерсиална цел.

Оппааааа, "всички" се преобразува във "Всичко, строено с комерсиална цел"!
Пореден хит на куку-експерта!
:]
Re: Не всички "пасат трева"!
11-04-2012 - 14:27:51
Истината е неудобна, а?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-04-11 15:18 от darkside.
Re: Не всички "пасат трева"!
11-04-2012 - 15:43:33
Чакай сега че не схванах нещо. До колкото следя темата знам, че някъде 2007 или 2008 завишиха изискванията за коефициент на топлопреминаване от 0.5 W/m²K на 0.35 W/m²K. Преди с 5 см изолация се покриваше изискването, а сега с новите изисквания трябват минимум 8 см за тухла. Така че всичко си е строено според правилата за тогавашният стандарт.
Re: Не всички "пасат трева"!
11-04-2012 - 16:34:06
Quote
hunterA
Чакай сега че не схванах нещо. До колкото следя темата знам, че някъде 2007 или 2008 завишиха изискванията за коефициент на топлопреминаване от 0.5 W/m²K на 0.35 W/m²K. Преди с 5 см изолация се покриваше изискването, а сега с новите изисквания трябват минимум 8 см за тухла. Така че всичко си е строено според правилата за тогавашният стандарт.
Хънтъре, знам какво е разрешено, аз ти казвам реалната дебелина на изолацията: до април 2011-та съм монтирал единствено 5 см. на сгради ново строителство. Паралелно с това имаше много рядко предимно малки 4,5 етажни кооперации, на които собствениците решаваха да е 8, 10 см. Едва от май 2011-та имах обекти с 8 см. - главно училища и детски градини.
Мога на лични да ти спомена две три от по-известните сгради с 5см. в София........те си имат имена.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход