Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Не всички "пасат трева"!

Публикувано от iciltd 
Re: Не всички "пасат трева"!
09-04-2012 - 21:47:40
Вие шегувате ли се? Май немате представа за кво става дума, баси!
Първо, хипотетично да се ползва рампа,най-малко половината пари за санирането отидоха за рампата!
Второ, с тая рампа минерална мазилка не мое да се полага, щото не мое да прекъсвате процеса!
Трето, колко човека мое да работат на рампата и колко години ша прайте изолация на един блок?
Re: Не всички "пасат трева"!
09-04-2012 - 21:52:17
Дарки бъди сигурен, че 3-ма майстори на последната платформа ще свършат повече работа от твоите 26 + 4 общака. Кой каква заплата ще изкара оставям на теб.
А минеералната мазилка се прекъсва. Ти някога виждал ли си как се прави? Ясно , че до сега не си санирал.

Искаш да кажеш, че твоите майстори със скелето няма да прекъснат мазилката? Всичко за този блок ще е на един дъх?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2012-04-09 21:54 от Върколак.
Re: Не всички "пасат трева"!
09-04-2012 - 22:17:49
Върколаче, имам зад гърба си над 120 000кв.м. изолация само за последните три години, не съм ги смятал, може да са и много повече...! Мазилка се прави от ръб до ръб без да се прекъсва!
Сграда от 6000 кв.м. , колкото е един панелен горе долу, твойте трима с вишката няма да направят нищо свястно! нито като равнинност, нито като нивелация! Само дупките за дюбелите ще са над 30 000.....тва е бавен процес. Да не говорим, че хипотетично ако се заемат, ще им трябват поне три години. За мазилката просто забрави, първо, трябва да са четно число за да структурира единия.......както и да е.........
И тва саниране няма да се състои.......няма ресурс, читави фирми, да се работят 100 панелни сгради едновременно! Ще трябва да ги събират от улицата, а не всеки се качва на високо, малко са тези, които не ги е страх, камо ли да работят на височина 10/15 етажа!.
Re: Не всички "пасат трева"!
09-04-2012 - 22:40:01
Quote
darkside
Върколаче, имам зад гърба си над 120 000кв.м. изолация

Дарки, сигурен ли си от коя страна ти е гърбът / че гледам, нещо все забравяш, напоследък!..../?
:]
Re: Не всички "пасат трева"!
09-04-2012 - 23:44:46
avatar
Quote
darkside

И тва саниране няма да се състои.......няма ресурс, читави фирми, да се работят 100 панелни сгради едновременно! Ще трябва да ги събират от улицата, а не всеки се качва на високо, малко са тези, които не ги е страх, камо ли да работят на височина 10/15 етажа!.

Само за протокола- панелни сгради по 15 етажа няма.
Сигурно говориш за ПК или ЕПК.
А, доколкото знам, тях не са се засилили да санират.
Пък саниране и проста изолация, не са синоними.
Re: Не всички "пасат трева"!
10-04-2012 - 00:57:09
абсолютно всички сгради в българия без къщите подлежат на саниране!
Re: Не всички "пасат трева"!
10-04-2012 - 10:16:57
Quote
portokal
абсолютно всички сгради в българия без къщите подлежат на саниране!



Бре, аз пък си мислех, че новопостроените сгради, които отговарят на модерните изисквания, няма да бъдат санирани, а то какво излезе......
.................
Кой казваше нещо за тревопасните?
winking smiley
Re: Не всички "пасат трева"!
10-04-2012 - 14:37:32
Quote
ivorad
Quote
portokal
абсолютно всички сгради в българия без къщите подлежат на саниране!



Бре, аз пък си мислех, че новопостроените сгради, които отговарят на модерните изисквания, няма да бъдат санирани, а то какво излезе......
.................
Кой казваше нещо за тревопасните?
winking smiley
С 5см. изолация отговарят на изискванията? Ми новите изисквания са за минимум 7см. при тухла, и минимум 8 до 9, 10 см.при панел, тва е според коефициента на топлопроводимост на материала (тухла, панел). Те да са 5см. пак добре, ама всъщност са между 2см. и 7 см. поради кривия груб строеж. Фирмата за изолации придава окончателния вид на сградата и, пак повтарям, компенсира сичките кривотии на престъпниците, дигнали грубия строеж! А те, знаейки, че ще има изолация, строяха с две ръце завряни отзад!!!
Re: Не всички "пасат трева"!
10-04-2012 - 17:05:41
Още една провалена процедура има днес.Чудя се колко още трябва да се провалят,за да стане ясно,че нещо не е номера само да се разпределят едни пари...
Re: Не всички "пасат трева"!
10-04-2012 - 17:18:30
Quote
salvador
Още една провалена процедура има днес.Чудя се колко още трябва да се провалят,за да стане ясно,че нещо не е номера само да се разпределят едни пари...
Знам......следя ги тия неща. ще напипат обаче как да стане, явно за сметка на цените на труда и материалите и изцяло с европари.........другия вариант със самоучастие няма да се състои.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход