Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Не всички "пасат трева"!

Публикувано от iciltd 
Re: Не всички "пасат трева"!
04-04-2012 - 13:12:26
Quote
др. Иванов
Панелът не се крепи на желязото, а на особената си конструкция. Самото желязо винаги ръждясва и това не е проблем, защото повърхностната ръжда спира развитието й в дълбочина. трябва да има постоянен приток на влага за да се стигне до износването на тънко желязо. По обясними причини такъв приток на вода няма, просто прави впечатрение ако от стената в хола или спалнята години наред шурти вода, най-малко ще дойде някой да ти иска ДДС.
Доколкото знам в България има около 500 хил. панелни апартамента с 3 външни панела или 1.5 млн., от които за средно 30 г. е паднал един. или вероятността да ти падне външния панел е едно на 45 милиона.
С цялата тази сага няма да стане нищо, колкото и да е тъп българина той е последното същество във вселената от което могат да се измъкнат пари срещу обещания на държавата. Виж на пирамиди може, но на държавен чиновник никой не вярва.

YES!!!

winking smiley
Re: Не всички "пасат трева"!
04-04-2012 - 13:24:12
Quote
149лв./м2
Да допуснем още 1500 лева дограми (изпълнимо е при такъв обем на поръчката),
===================================================================

Дарки (приятелю), тая дето си я намислил май няма да я бъде. Па и дограми да се сменят, никой не рекъл че ще са тия дограми дето на тебе ти се иска да са. Шегувам се приятелю - от огромните поръчки все и за Дарки ще намери работа. Мое ли да дойда общак при тебе? Обещавам много да слушам!
....Да ти кажа честно, и аз мисля, че нема да я бъде, щото ония горе ще опитат да прецакат собствениците на панелни жилища по най-бруталния начин - със закон, тия пари требва да се усвоят, ако ще през трупове.............на панелообитатели!
Пръстите са ми широки по рождение, и за тва съм перманентно беден...........затва живея на куартира, баси.........а Панелообладателя се шири в собствен........

Ти се майтапиш, ама един общак при меня е мноу уважавана и заможна фигура. Обслужва от земята поне 8 човека и особено на висока сграда от него зависи темпото на работа! Подмазват му се, бутат му рушовети, щото рече ли да "игнорира" някой, въпросния губи квадратура поради "лошото" снабдяване "от земята".......мноу тежък труд, като имаш предвид, че става дума за от 2000 до 4000кв.м. на месец, а 4 общака обслужват минимум 26 майстора по скелето и фърчат кат тигри и мъкнат чували и бали.........а въжето "тежи"......Знайш ли как се разтоварва тир с материали (24 т.), когато нема мотокар? Аз ша ти кажа: ами мноу трудно!!!
Фастум гел е най-употребявания медикамент, освен мастиката и ракията!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-04-04 13:36 от darkside.
Re: Не всички "пасат трева"!
04-04-2012 - 13:33:57
Значи, във връзка с другата тема, за един общак няма да е особен проблем да си купи жилище за 5 г.
Re: Не всички "пасат трева"!
04-04-2012 - 14:20:29
Дарки, тия работи: моеш ли брат?
Ако да, дай 2 циганета (от които едното с шофьорска книжка) за монтаж. Язе имам тука жилище и работа за тех. Мноо работа.
3.50 + транспорт и монтаж за 350 и сме единствените с тия цени. Пиши на ЛС ако искаш.
Re: Не всички "пасат трева"!
04-04-2012 - 14:31:09
Quote
149лв./м2
Дарки, тия работи: моеш ли брат?
Ако да, дай 2 циганета (от които едното с шофьорска книжка) за монтаж. Язе имам тука жилище и работа за тех. Мноо работа.
3.50 + транспорт и монтаж за 350 и сме единствените с тия цени. Пиши на ЛС ако искаш.
Искаш да произвеждаме и монтираме теа работи? Я ми пиши на лични по-подробно да помисла!
Re: Не всички "пасат трева"!
04-04-2012 - 14:34:43
Искаш да произвеждаме и монтираме теа работи? Я ми пиши на лични по-подробно да помисла!
================================================================================

ОК ма на "оня" форум. Щот тука ако ме баннат не моа си чета пощата.
Re: Не всички "пасат трева"!
04-04-2012 - 14:44:08
Я гледай, я гледай, на бизнесмени се правите нещо. Айде да е хаирлия.
Re: Не всички "пасат трева"!
04-04-2012 - 20:09:12
Quote
darkside
Ти се майтапиш, ама един общак при меня е мноу уважавана и заможна фигура. Обслужва от земята поне 8 човека и особено на висока сграда от него зависи темпото на работа! Подмазват му се, бутат му рушовети, щото рече ли да "игнорира" някой, въпросния губи квадратура поради "лошото" снабдяване "от земята".......мноу тежък труд, като имаш предвид, че става дума за от 2000 до 4000кв.м. на месец, а 4 общака обслужват минимум 26 майстора по скелето и фърчат кат тигри и мъкнат чували и бали.........а въжето "тежи"......Знайш ли как се разтоварва тир с материали (24 т.), когато нема мотокар? Аз ша ти кажа: ами мноу трудно!!!
Фастум гел е най-употребявания медикамент, освен мастиката и ракията!

Да ти кажа, точно това е проблема. Предприемачите в БГ са толкова залюхани, че не са чували за механизация на труда. И при теб така. Работа , която се върши от един човек, се върши от 10 та и затова заплатите са ниски, а крайния продукт неконкурентен.
Re: Не всички "пасат трева"!
04-04-2012 - 20:40:55
Този процес от строителството мноу зависи от броя и квалификацията на хората. Иначе ако работи един човек, мое да се проточи с години, а вдигането на скеле е невъзможно. Така се работи и в Германия, и в Чехия, Полша.....мотокара най-много да ползваш до скелето. Оттам нататък сичко зависи от рутината на майстора и общака. Иначе си прав: тва не е Емпайър Стейт билдинг (1932-ра), да се изисква супертехника, а скапани панеляци и некадърно строени тухлени експерименти от последните години.
А заплатата на един общак е равна на един IT специалист!
Re: Не всички "пасат трева"!
04-04-2012 - 20:58:32
Quote
darkside

А заплатата на един общак е равна на един IT специалист!


Нееееееееее, няма такова животноооооооооо...........
:}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход