Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Влогар Дъноров търси имот за инвестиция със следните изисквания:

Публикувано от 149лв./м2 
Влогар Дъноров търси имот за инвестиция със следните изисквания:
26-03-2012 - 16:00:08
Ако цената е примерно 50К евро, то безпроблемно да мога да вземам нето наем 400 евро, съответно при цена 100К - наем 800 евро.
Апартамент, в сграда ново строителство, южни райони, център, Изток, Изгрев, Бояна.
от 1 до 3% комисион съм навит да платя, но посредника трябва да работи само моя интерес и да свали колкото се може повече от офертната цена. (колкото повече отбив от цената, толкова повече %комисион)

Валсодаре, ти купи скоро би ли пуснал малко повече инфо на л.с.? (Ако не е тайна де)



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-03-26 16:03 от 149лв./м2.
Re: Влогар Дъноров търси имот за инвестиция със следните изисквания:
26-03-2012 - 16:13:51
Като се ровя из обявите, прави впечатление, как един и същ имот се предлага от 3-4 агенции в един и същ сайт на 3-4 различни цени, в същото време същият имот се предлага и от собственика с поне 2-3000Е по ниска цена. Някой вярва ли че брокерите работят на около 3% комисион? Продавал съм с помоща на агенция и знам за какво съдиране на кожи става въпрос.
Re: Влогар Дъноров търси имот за инвестиция със следните изисквания:
26-03-2012 - 16:21:12
amam, не ме интересува колко кожи би ми свалил даден брокер (халал да са му), стига да ми намери имот с горепосочените параметри.
Re: Влогар Дъноров търси имот за инвестиция със следните изисквания:
26-03-2012 - 16:23:46
avatar
Зад фразата "агенция" в България се подвизават пишман тарикати,които се надяват да намерят още по глупави от тях и да ги обръснат на сухо,без да са вложили и стотинка!smiling smiley Но тяхното време почти отмина:] !
Re: Влогар Дъноров търси имот за инвестиция със следните изисквания:
26-03-2012 - 16:28:59
Quote
149лв./м2
Ако цената е примерно 50К евро, то безпроблемно да мога да вземам нето наем 400 евро,

Няма такъв филм. Иначе всички бихме купили при такива условия. smiling smiley Аз лично и на 300 Евро наем бих се навил, но в момента тавана за 50к Евро имот е максимум 250 Евро на месец и то, ако е що годе добре обзаведен.
Re: Влогар Дъноров търси имот за инвестиция със следните изисквания:
26-03-2012 - 16:35:48
Ми като няма такъв филм, ей я банката отсреща, дава 7% лихва, кинтите са ми подвижни и бързо ликвидни, не ми трябва ни брокер ни комисион. Ще чакам докато пуснат този филм.
Re: Влогар Дъноров търси имот за инвестиция със следните изисквания:
26-03-2012 - 16:44:15
Това е положението, затова парите са в банката, а не в имоти. Не вярвам скоро положението да се подобри за наемодателите, освен ако банките не свялят лихвите под 3% годишно. Но в тази икономическа ситуация, не вярвам това да се случи скоро. Аз лично, наема съм го отписал като надежден и доходен източник на финансови средства.
Re: Влогар Дъноров търси имот за инвестиция със следните изисквания:
26-03-2012 - 17:12:49
Quote
Seira
Quote
149лв./м2
Ако цената е примерно 50К евро, то безпроблемно да мога да вземам нето наем 400 евро,

Няма такъв филм. Иначе всички бихме купили при такива условия. smiling smiley Аз лично и на 300 Евро наем бих се навил, но в момента тавана за 50к Евро имот е максимум 250 Евро на месец и то, ако е що годе добре обзаведен.

Като няма такъв филм, то и купувачи няма да има. Вечния ( в този форум) спор - да се купува ли или да се живее под наем, има лесен отговор - да се купува, когато е изгодно. Не че откривам топлата вода, но да купуваш при всякакви условия е глупост на квадрат.
А че такъв филм има, има. През 2003та купих 2 съседни офиса в офис сграда. Единия го дадох под наем и за 7,5г. се изплатиха покупната цена, ремонта, комисионната на брокера и нотариалните такси. Само данъка не съм приспадал, ама да речем за още 6 месеца и данъка е покрит. Значи може. Ще купя ли пак имот- да ако покупната цена е добра и ще ми се възвърне инвестицията за 100 месечни наема. Иначе за какво ми е да купувам. Дали ще стане скоро подобно съотношението незнам, ама никой не може да ме накара да купувам при съотношение цена=160-200 наема. Все пак парите си ги вадя с труд.
Re: Влогар Дъноров търси имот за инвестиция със следните изисквания:
26-03-2012 - 17:34:24
А че такъв филм има, има. През 2003та купих 2 съседни офиса в офис сграда. Единия го дадох под наем и за 7,5г. се изплатиха покупната цена, ремонта, комисионната на брокера и нотариалните такси. Само данъка не съм приспадал, ама да речем за още 6 месеца и данъка е покрит. Значи може. Ще купя ли пак имот- да ако покупната цена е добра и ще ми се възвърне инвестицията за 100 месечни наема. Иначе за какво ми е да купувам. Дали ще стане скоро подобно съотношението незнам, ама никой не може да ме накара да купувам при съотношение цена=160-200 наема. Все пак парите си ги вадя с труд.
====================================================================================================================

Ето значи такъв филм не е невъзможен. Явно ще трябва да почакам докато съоношението цена/наем дойде на нивата от 2003-та.
Re: Влогар Дъноров търси имот за инвестиция със следните изисквания:
26-03-2012 - 20:03:58
Търпение му е майката - вече сме на цените от 2006.
Остават още 3 години и всичко ще си дойде на мястото.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход