Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

безработицата като фактор за скорошно излизане от кризата

Публикувано от панелообитателя САХИБ 
Re: безработицата като фактор за скорошно излизане от кризата
07-02-2012 - 11:58:37
avatar
Само Камелия разбира от всичко, оправя се във всяка ситуация и най - важното винаги може да ти даде полезен съвет. Останалите за нищо не ставаме.

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: безработицата като фактор за скорошно излизане от кризата
07-02-2012 - 12:11:36
На мен рентиерството ме е като спорт малко, ако чакам на него само, досега да съм умрял от глад smiling smiley. Но като гледам комшиите и разни познати край мен, направо ми е мъка. Това са апартаменти в центъра, стари кооперации от 50-те и 60-те години, почти всички имат постоянна нужда от поддръжка и ремонт, данъците им също не са от най-ниските. Правили сме сметка с мои познати колко трябва да е месечния наем за да сме поне на нула - сметките покззват някъде около 850-900 лева на месец. Но ситуацията на пазара в момента е такава, че отдаването за повече от 700 лева е на практика невъзможно, реалистичния наем е някъде около 650 и винаги съществува риск да не ти го плащат редовно.
Та приказките, че може в момента да си на печалба от отдаването на апартамент под наем ми звучат като градски легенди.
Re: безработицата като фактор за скорошно излизане от кризата
07-02-2012 - 12:37:00
avatar
Quote
Seira
На мен рентиерството ме е като спорт малко, ако чакам на него само, досега да съм умрял от глад smiling smiley. Но като гледам комшиите и разни познати край мен, направо ми е мъка. Това са апартаменти в центъра, стари кооперации от 50-те и 60-те години, почти всички имат постоянна нужда от поддръжка и ремонт, данъците им също не са от най-ниските. Правили сме сметка с мои познати колко трябва да е месечния наем за да сме поне на нула - сметките покззват някъде около 850-900 лева на месец. Но ситуацията на пазара в момента е такава, че отдаването за повече от 700 лева е на практика невъзможно, реалистичния наем е някъде около 650 и винаги съществува риск да не ти го плащат редовно.
Та приказките, че може в момента да си на печалба от отдаването на апартамент под наем ми звучат като градски легенди.

Личи, че ти е като спорт, рентиерството....
За да те изхранва, трябва да си реститут с имот на "вървежно" място. И ще ти остават, и за пътешествия по света.
В общия случай, говорим за подпомагане на бюджета или просто за една сума, която ти идва отгоре, а когато дотрябва жилището на деца и внуци- да се нанасят и да нямат грижи с ипотеки.
Няма да коментирам " сметките" ти, защото нямат нищо общо с действителността и само показват, че не си рентиер.smiling smiley
Що се отнася до плащането на наема- винаги може някой мошеник да се падне, но когато човек е взел предварително всички предпазни мерки, и да се случи, щетите са съвсем поносими и не обезсмислят дейността.
Re: безработицата като фактор за скорошно излизане от кризата
07-02-2012 - 13:32:11
Oт рентиерство печелят само тримата тенори.Само те забогатяват с 300 кинта на месец.Особено бабичката.Тя е отдала някаква кошара в Хиподрума за 10000 на месец щото е голям специалист и разбирач.Няма кво да яде кладенеца отдавна е пресъхнал котака е сух.Мъж през живота си не е виждала ма раздава акъл който никой не иска.
Re: безработицата като фактор за скорошно излизане от кризата
07-02-2012 - 14:20:23
avatar
Quote
batko
Oт рентиерство печелят само тримата тенори.Само те забогатяват с 300 кинта на месец.Особено бабичката.Тя е отдала някаква кошара в Хиподрума за 10000 на месец щото е голям специалист и разбирач.Няма кво да яде кладенеца отдавна е пресъхнал котака е сух.Мъж през живота си не е виждала ма раздава акъл който никой не иска.

Гроздето е кисело- за теб, винаги.
Жалка картинка си, щом 300 кинта ги имаш за богатство.:]
И да те светна, сельо- кошарата е у твое село, дето си държиш добитъка.
В София, стойностните жилища не са лъжица за кирливата ти уста, затова ще си трамбоваш по рейсовете и ще бълваш едни и същи простотии.smoking smiley
Което ме навежда на въпроса- ако наистина имаш пълнолетна дъщеря, що ли упорито ме определяш като бабичка, след като синът ми е на същата възраст?
Дали щото пак лъжеш, сам си като куче, сврян до обора или си по- зле в сметките и от първолак?:]

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: безработицата като фактор за скорошно излизане от кризата
07-02-2012 - 16:23:00
драка, ще опитам отново да ти обясня, ако и този път нищо не разбереш, значи нямаш спасение. Брокерите поплювко не са съветници, при тях хората идват за реализация на вече взето решение и не се опитвай да ни вкарваш за пореден път вини, каквито нямаме. А разликата между теб и купувачите надявам се я разбра, основната е, че те се съобразяват с реалностите на пазара и ако могат да си позволят - купуват/продават, ако не, отлагат за по-нататък, а не реват по форумите и не се правят на тарикати като теб.
Re: безработицата като фактор за скорошно излизане от кризата
07-02-2012 - 17:15:50
Quote
камелия
Quote
batko
Oт рентиерство печелят само тримата тенори.Само те забогатяват с 300 кинта на месец.Особено бабичката.Тя е отдала някаква кошара в Хиподрума за 10000 на месец щото е голям специалист и разбирач.Няма кво да яде кладенеца отдавна е пресъхнал котака е сух.Мъж през живота си не е виждала ма раздава акъл който никой не иска.

Гроздето е кисело- за теб, винаги.
Жалка картинка си, щом 300 кинта ги имаш за богатство.:]
И да те светна, сельо- кошарата е у твое село, дето си държиш добитъка.
В София, стойностните жилища не са лъжица за кирливата ти уста, затова ще си трамбоваш по рейсовете и ще бълваш едни и същи простотии.smoking smiley
Което ме навежда на въпроса- ако наистина имаш пълнолетна дъщеря, що ли упорито ме определяш като бабичка, след като синът ми е на същата възраст?
Дали щото пак лъжеш, сам си като куче, сврян до обора или си по- зле в сметките и от първолак?:]
Oсобенно стойностни са тези в Люлин.Бабке ти нали печелиш много от кошарата в Хиподрума.Какво си заблеяла.Да заблееш така на Ивчо на мекия.
Re: безработицата като фактор за скорошно излизане от кризата
07-02-2012 - 17:26:26
avatar
Quote
batko

Дали щото пак лъжеш, сам си като куче, сврян до обора или си по- зле в сметките и от първолак?:]
Oсобенно стойностни са тези в Люлин.Бабке ти нали печелиш много от кошарата в Хиподрума.Какво си заблеяла.Да заблееш така на Ивчо на мекия.[/quote]


Да ти подаря чифт очила, наборе, или дядо?
Нещо, не си забелязал въпроса ми, та ще те питам пак.
Имаш ли наистина пълнолетна дъщеря, или лъжеш?
Ако имаш, значи си ми набор.
И ако аз съм бабка, мекотата при теб е гарантирана поради преклонната ти възраст, а всичките ти люти закани, са плод на сенилността ти.....:]
Re: безработицата като фактор за скорошно излизане от кризата
07-02-2012 - 18:08:57
Quote
камелия
Quote
batko

Дали щото пак лъжеш, сам си като куче, сврян до обора или си по- зле в сметките и от първолак?:]
Oсобенно стойностни са тези в Люлин.Бабке ти нали печелиш много от кошарата в Хиподрума.Какво си заблеяла.Да заблееш така на Ивчо на мекия.


Да ти подаря чифт очила, наборе, или дядо?
Нещо, не си забелязал въпроса ми, та ще те питам пак.
Имаш ли наистина пълнолетна дъщеря, или лъжеш?
Ако имаш, значи си ми набор.
И ако аз съм бабка, мекотата при теб е гарантирана поради преклонната ти възраст, а всичките ти люти закани, са плод на сенилността ти.....:][/quote]
O я виж ти бабичката се разсърди и се взе насериозно.Дреме ми на самолетоносача за твоите въпроси.Не съм си намерил оная работа на улицата за да я давам на такива бабички с пресъхнал кладенец
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход