Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на къща

Публикувано от TZARS 
Re: Цена на къща
02-12-2011 - 13:47:08
brotarius , това, което ти наричаш "словоблудство" всъщност е повече от добре, простичко /като за такива като теб/ обяснение на това що е то инвестиция и имотът , в който живееш е ли инвестиция, ама то трябва капацитет.
Re: Цена на къща
02-12-2011 - 13:48:05
avatar
Quote
brotarius
Лелке Камелке, от поредното ти словоблудство не разбрах все пак инвестиция ли е НИ, в който живееш?
Добра инвестиция ли е къща, построена върху парцел със стойност по-малка от 1/10та от цената на къщата?
Ти като виден дългогодишен професионалист в сферана на НИ, трябва да можеш да аргуметнираш отговора на 2 толкова елементарни въпроса.
Ще пропуснем факта, че вече не се подвизаваш в тази сфера, доказващ професионална ти некомпетентност.

Мнението ти по въпроса е важно за мен, защото на мисъл, която може да сътвори това изречение:
Quote
камелия
Инвестицията е " предмета", който ти е необходим и който ще ти осигури изпълнение на желанието, каквото и да е то- от пакетче семки, до яхта за 5 милиона. От спокойствието и комфорта на обитаване до печалбите от производство или търговия.
трябва по-често да се дава поле за изява, ако не за друго поне да се посмеем.

Лелиното, това, че ти не вдяваш какво ти се пише, та поради това те избива на смях, е добър повод да повеселиш околната публика с количеството сиви клетки под косичката ти.
Ако искаш, прочети баааааааааааааавно поста ми отново и ако имаш с какво, обмисли думите ми.
Все пак, пиша на разбираем, неакадемичен език.
Извини ме, но по- просто не мога.
И за да разбереш, колко си зле, че ти припомня, че не обсъждаме моя имот и че въобще не иде реч за стойност на парцел и на строеж- това беше в друг твой пост, по който не съм взимала отношение.

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!
Re: Цена на къща
02-12-2011 - 15:15:16
Така е, всеки път когато ти чета творенията, лельо Камелия, имам чувството, че страдам от остра форма на дислексия, но проблема не е в мен smiling smiley.
Четейки баааавно предното ти творение прави впечатление следното:

Quote
камелия
И за живеене, и за инвестиция, цената винаги има значение.

Това изречение подсказва, че според теб има разлика между НИ купен за живеене и такъв купен за инвестиция, защото очевидно ги отделяш в различни категории.
Но после още по-бавно прочитайки достойната за Нобелова награда по икономика дефиниция на инвестицията, а именно:

Quote
камелия
Инвестицията е " предмета", който ти е необходим и който ще ти осигури изпълнение на желанието, каквото и да е то- от пакетче семки, до яхта за 5 милиона. От спокойствието и комфорта на обитаване до печалбите от производство или търговия.

Започва в мен да се загнездва съмнение правилно ли съм разбрал. НИ купен за живеене "предмет, който ти е необходим и който ще ти осигури изпълнение на желанието" ли е т.е инвестиция или не е?

За това помолих за прост, аргументиран отговор на въпросите, от вида:
"НИ купен за живеене не е инвестиция, защото...." или
"НИ купен за живеене е инвестиция, защото..."

Бъдете по-снизходителни към количество ми сиви клетки и ми отговорете. smiling smiley

P.S. Ако не схващаш, че вземайки отношение по този въпрос, всъщност вземаш отношение и по въпроса със съотношението на цената парцел/къща, аз няма как да ти помогна.
Re: Цена на къща
02-12-2011 - 15:39:43
Смях. Съотношението на цената парцел/къща може да бъде най - различно и няма аболютно никакво значение за този, който иска да си построи къща върху някакъв парцел, освен това няма абсолютно никаква връзка с това дали всеки закупен имот може да се нарече инвестиция, защото от една страна да, инвестиция е, защото проблемите ти стават с един по-малко и можеш да се съсредоточиш върху решаването на следващите, от друга страна не е инвестиция, която ще ти носи печалби , като например отдаването под наем.
Re: Цена на къща
02-12-2011 - 16:04:07
Факт е, че съотношението на цената парцел/къща може да бъде много различно, но също така е факт, че ако то е извън определени пропорции, директно се превръща в лоша инвестиция.
Дали този, който я прави има възможности и желание да си я позволи е съвсем друг върпос, но това не променя факта, че инвестицията е лоша.
Един имот, закупен за отдаване под наем, което масово се възприема като инвестиция не е по-различен, от един имот, в който живеейки не ти се налага да плащаш наем. И в двата случая имаш някакъв положителен за паричния ти поток фактор.
Re: Цена на къща
02-12-2011 - 16:13:56
но също така е факт, че ако то е извън определени пропорции, директно се превръща в лоша инвестиция.
------------------
Според кого ? Ако аз съм направил това, ти ли си този, който ще определи дали това е инвестиция въобще и ако да, лоша или добра е ?
Re: Цена на къща
02-12-2011 - 16:16:14
Quote
камелия
Геронтофилството също е болест, джавкащо и наркоманизирано пале, повтарящо едно и също във всеки пост.
При теб, влечението към моята личност, взима все по- застрашителни размери.

Бурсук, единственото нещо взимащо все по-застрашителни размери е очевидната ти липса на полов живот.
В случая тя е довела до фантазии, че някой би обърнал внимание, от подобен вид, на една дърта социопатка.
Положението е толкова трагично, че ти се привиждат подобни намерения, дори в очевидно негативно настроени към теб хора, само защото ти обръщат някакво внимание. Това доказва за пореден път, че си тотален социопат. Точно при социопатите липсват условията, които задоволят тези нужди.
Дори твоят единствен защитник ти е обърнал внимание, така че прави сметка, колко е явен проблема ти.

[forum.imoti.net]

Quote
ivorad

Изнервена госпожице, майтапя се с другаря Иванов след като той лично е заявил, че "БВП на САЩ се формира от адвокатски и фризьорски услуги+домакинския труд".Този факт лесно може да се провери.
Мога ли да Ви попитам:
1. Защо решихте, че нямам представа за размера на БВП на САЩ, както и за структурата на дълговата система там?
2.Каква е връзката между задявката ми с глупостите, които другарят Иванов ръси относно икономиката на Щатите и въпросните показатели?Да не би да твърдите, че след като са налице тези финансови проблеми в американската система - от това автоматически следва, че икономиката им е с характеристиките , описани от изкукалия червен дедо?
..............
Хайде , кажете си, облекчете се winking smiley smiling smiley



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2011-12-02 16:26 от javcho.
Re: Цена на къща
02-12-2011 - 16:25:00
джафчо, ти съвсем ще изперкаш бе човек, спри се !
Re: Цена на къща
02-12-2011 - 16:36:04
avatar
Quote
javcho

Бурсук, единственото нещо взимащо все по-застрашителни размери е очевидната ти липса на полов живот.
В случая тя е довела до фантазии, че някой би обърнал внимание от подобен тип на една дърта социопатка.
Положението е толкова трагично, че ти се привиждат подобни намерения, дори в очевидно негативно настроени към теб хора, само защото ти обръщат някакво внимание. Това доказва за поредн път, че си тотален социопат, защото точно при социопатите липсват условията, които да задоволят тези нужди.
Дори твоят единствен защитник ти е обърнал внимание, така че прави сметка, колко е явен проблема ти.

[forum.imoti.net]

Quote
ivorad

Изнервена госпожице, майтапя се с другаря Иванов след като той лично е заявил, че "БВП на САЩ се формира от адвокатски и фризьорски услуги+домакинския труд".Този факт лесно може да се провери.
Мога ли да Ви попитам:
1. Защо решихте, че нямам представа за размера на БВП на САЩ, както и за структурата на дълговата система там?
2.Каква е връзката между задявката ми с глупостите, които другарят Иванов ръси относно икономиката на Щатите и въпросните показатели?Да не би да твърдите, че след като са налице тези финансови проблеми в американската система - от това автоматически следва, че икономиката им е с характеристиките , описани от изкукалия червен дедо?
..............
Хайде , кажете си, облекчете се winking smiley smiling smiley

Наркоманче изтрещяло, върви да следиш половия живот на майка си, вместо да тичаш по петите ми и да ръсиш простотиите си.
Ама, не искаш- правиш, струваш, все с мен се занимаваш.
Точно като социопатите- уж не ме понасяш, а не можеш да спиш, ако не ми пишеш.:]
Лоша работа, Джавкащо недоразумение.
Колкото и да се напъваш да ми покажеш кой още си пада по мен, няма начин да скриеш непреодолимото си влечение.:]
Досаден си, смешен си и жалък, но не можеш да стоплиш със замаяната си глава,самонабедило се тузарче.smoking smiley

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Цена на къща
02-12-2011 - 17:11:14
Quote
bashbroker
но също така е факт, че ако то е извън определени пропорции, директно се превръща в лоша инвестиция.
------------------
Според кого ? Ако аз съм направил това, ти ли си този, който ще определи дали това е инвестиция въобще и ако да, лоша или добра е ?

Няма аз да определя естествено, пазара го определя smiling smiley. Евтиния парцел, на който си построил скъпата къща е евтин, точно защото пазара му е определил тази цена. Ти няма как да счупиш тази връзка.
Според теб коя къща ще се продаде по-лесно, къща струваща 250 000, построена на парцел струващ 100 000 (общо 350 000) или къща струваща 320 000, построена на парцел струващ 30 000? Колко смислено от инвестиционна гледна точка е да построиш супер луксозна къща в западащо селце?

Информация по въпроса в нета има достатъчно. Няма строго определени правила, защото отношението зависи от вида на сградата (многоетажна офис/жилищна, къща и т.н.), местоположението (в град, в покрайнини, в център и т.н.), но отношението между стойноста на земята и на сградата има директно приложение при инвестиране в НИ. В САЩ дори си плащат данъците на базата на това. Там за всеки имот има разбивка, каква част от общата стойност на имота представлява земята и каква, сградата. Когато построиш прекалено скъпа сграда, върху евтина земя се нарича "over-capitalization", a обратното "under-capitalization".
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход