Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София

Публикувано от Angel_80 
Re: Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София
11-07-2011 - 16:31:43
Поне следващите 10 години няма да го бъде...

Че кой е луд да избере Боце Крадливи за още 2 мандата? Споко, махнат ли се дивите селяни от властта нещата ще се оправят, точно след 2 години и 3-6 месеца.
Re: Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София
11-07-2011 - 17:05:59
Циганите, Иванов, циганите!
Re: Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София
11-07-2011 - 17:11:42
Циганите?!? Не вярвам в ГЕРБ да са много, а и да си направят партия едва ли ше дойдат на власт. Всъщност може нещата да тръгнат и по-рано, но народът е редно да си изтърпи избора, а не да има предсрочни избори.
Re: Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София
12-07-2011 - 08:01:48
Quote
др. Иванов
Поне следващите 10 години няма да го бъде...

Че кой е луд да избере Боце Крадливи за още 2 мандата? Споко, махнат ли се дивите селяни от властта нещата ще се оправят, точно след 2 години и 3-6 месеца.
Тц-Тц-Тц:"Готов съм да предложа схема от икономически мерки и социално-икономическо партньорство, посредством които не по-късно от 800 дни прочутото българско трудолюбие и предприемчивост ще променят живота ви. "
Re: Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София
18-08-2011 - 15:25:34
Здравейте отново, след месец мъчения най сетне се отървах от този апартамент. Вече нямам две ипотеки, днес рефинансирах (или както го водят преструкторирах) др. кредит и вече мога да спя спокойно.
Продажбата стана с агенция, защото се оказа, че интересуващите се от форума, знаейки за неудобната ситуация се пробваха да се възползват с преговори. Както и да е, за около месец минаха 2 огледа от съфорумците ни и мися 9 огледа от агенцията за които знам, може и други да има, но агентката имаше ключ, така че не съм сигурен в бройката. Апартамента е закупен от млада 28 годишна госпожица, като преструкторирахме моментния кредит върху жилището на нейно име. Апартамента е продаден за 37000 евро като от това са кредит-главница 24419 евро и плащане 24600 лв. на ръка, но като махнем 1800 лв. за брокерката останаха 22800 лв. Доста повече от предложеното от милия Делукс. За някого може да са много, за др. малко, но това е. Може би е леко ниска цената заради ипотеката върху жилището, но не съм сигурен. Аз поне така си мисля, защото като гледам по сайтовете какви са цените на подобни, че и необзаведени е доста по-ниска продажната цена, но все пак за мен е добре, а и онези само си седят. Дори седмица след продажбата агентката ми викаше, че съм извадил късмет, че от както стана това с борсите няколко дена никой не и бил звънял. Надявам се да съм улучил правилния момент и поне сега да не съм прецакан, но вече не мога да направя нищо.
Благодаря ви за помоща за вземане на решението да го продам, може би ако бях закъснял и продажбата беше след тези случки с борсите може да бях още по вътре. Лек ден на всички, а аз отивам на една едноседмична почивка на палатка на яз. Доспат, че не съм почивал от лятото на 2007, а сега съм заделил 200 лв. за почивка и се надявам да има риба. Някой скоро да е ходил на там и да има прясна информация ?
Re: Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София
18-08-2011 - 17:41:46
Какъв беше апартамента и къде?
Re: Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София
18-08-2011 - 19:10:36
Quote
Angel_80
Здравейте отново, след месец мъчения най сетне се отървах от този апартамент. Вече нямам две ипотеки, днес рефинансирах (или както го водят преструкторирах) др. кредит и вече мога да спя спокойно.
Продажбата стана с агенция, защото се оказа, че интересуващите се от форума, знаейки за неудобната ситуация се пробваха да се възползват с преговори. Както и да е, за около месец минаха 2 огледа от съфорумците ни и мися 9 огледа от агенцията за които знам, може и други да има, но агентката имаше ключ, така че не съм сигурен в бройката. Апартамента е закупен от млада 28 годишна госпожица, като преструкторирахме моментния кредит върху жилището на нейно име. Апартамента е продаден за 37000 евро като от това са кредит-главница 24419 евро и плащане 24600 лв. на ръка, но като махнем 1800 лв. за брокерката останаха 22800 лв. Доста повече от предложеното от милия Делукс. За някого може да са много, за др. малко, но това е. Може би е леко ниска цената заради ипотеката върху жилището, но не съм сигурен. Аз поне така си мисля, защото като гледам по сайтовете какви са цените на подобни, че и необзаведени е доста по-ниска продажната цена, но все пак за мен е добре, а и онези само си седят. Дори седмица след продажбата агентката ми викаше, че съм извадил късмет, че от както стана това с борсите няколко дена никой не и бил звънял. Надявам се да съм улучил правилния момент и поне сега да не съм прецакан, но вече не мога да направя нищо.
Благодаря ви за помоща за вземане на решението да го продам, може би ако бях закъснял и продажбата беше след тези случки с борсите може да бях още по вътре. Лек ден на всички, а аз отивам на една едноседмична почивка на палатка на яз. Доспат, че не съм почивал от лятото на 2007, а сега съм заделил 200 лв. за почивка и се надявам да има риба. Някой скоро да е ходил на там и да има прясна информация ?

Определено улучил момента малко преди втората вълна на кризата. Иначе щеше да чакаш още 2-3 години и да продадеш на още по-ниска цена.

Беше мислил за 45 000 да го продаваш, но с тези 37 000 направо си ударил кьоравото. По добре да направиш 20% отстъпка днес от колкото пазарът да ти направи 50% отбивка след 2-3 години.

Определено мъдро решение. Поздрави и честото на продалия!

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-08-18 19:19 от greenbul.
Re: Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София
18-08-2011 - 19:33:37
Quote
др. Иванов
Какъв беше апартамента и къде?
др. Иванов ако беше погледнал напред щеше да разбереш. Понеже и на мене ми стана интересно, а и съм на кеф, ще ти го постна тук.
Quote
Angel_80
Благодаря за тази тема никник, мисля че ще е полезна.
Делукс, не мисля че е тук мястото да пиша за това, но все пак апартамента е малък 2-стаен, 52 кв.м. ново стройтелство по Нот. Акт. а е 60 кв.м. със стълбището, когато е купуван, между Дървеница и Студентски Град се намира. Представлява голям хол със полуотделен кухненски бокс, спалня, баня с тоалетна и 2 малки тераски, намира се на 3 етаж от 6, изцяло южен. Оборудван е напълно и дори съм го боядисал прясно с латекс, защото в момента търся да го отдам под наем. Изцяло обзаведен със съвремени мебели и се отоплява с японски инверторни климатици. Подобни на замаска се предлагат за около 45-50 хил. евро, моя в моментното му състояние мисля ако го продавам да го пусна на около 44000-45000 евро, все пак само обзавеждането и довършителните работи са над 15000 лв. като може да се споразумея с купувача за разумно отсъпка, но това ще се обсъжда при засилен интерес. Остава му около 24600 евро главница която ще бъде приспадната от горната цена. Кредита е за този апартамент е 15 години като остават по малко от 11 години, месечната вноска е 278 евро на месец, ако някой иска да покрива кредита, който е към Уникредит. Другия апартамент не мисля да го продавам, но той е вземан 2006 и е с по дълъг период на кредита.
Не знам кой ви е лъгал толкова в този форум, но половината се съмняват, че това е реално. И аз се надявам да не е такава ситуацията и да сънувам, но уви е. Работя като дистрибутор на лекарства и хранителни добавки, като от края на 2008 спадна драстично оборота при нас, който е в бранша може да потвърди, за това са и двете съкращения, а и е доста трудно като сменям местата да намеря бързо пазар защото главното е процента при нас. Преди се изкарваха доста пари, но сега не е така, поне за момента.
P.S. Ангеле честито че си се отървал. Днес пак имало пад на борсите, не се знае как ще се развиват работите. С една фирма трябва да подписвам договор за работа, фирмата бая пари има, но мениджъра в неформална обстановка ми каза, след като се стабилизира ситуацията. И това са шведска компания, една от малкото страни почти незасегнати от кризата. Ако всички стиснат кинтите така, голяма рецесия се задава, ама се надявам да не съм прав, че за всички ни е зле.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-08-18 19:39 от hunterA.
Re: Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София
18-08-2011 - 19:47:36
avatar
Quote
hunterA
Quote
Angel_80
Не знам кой ви е лъгал толкова в този форум, но половината се съмняват, че това е реално.
Ангеле честито че си се отървал.

Човекът си е написал реално положението, но половината се съмняваха.
Малко са хората описали така подробно своя реал.
Re: Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София
18-08-2011 - 20:07:37
Quote
TZARS
Quote
hunterA
Quote
Angel_80
Не знам кой ви е лъгал толкова в този форум, но половината се съмняват, че това е реално.
Ангеле честито че си се отървал.

Човекът си е написал реално положението, но половината се съмняваха.
Малко са хората описали така подробно своя реал.
Не знам към мен ли е ? Аз не мога да дам гаранция, че е истина ситуацията. Може и така да е, защото познавам хора в подобна ситуация. Е бяха заложили жилища за да финансират бизнес, но ситуацията беше подобна. Продадоха на доста загуба за да могат да си обезпечат кредитите. Др. направо фалираха и с продажби не издрапаха, ама така е в криза или оцеляваш и си в плюс или си на доста минус. Старите хора са го казали "В мътна вода лесно се лови риба".
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход