Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София

Публикувано от Angel_80 
Re: Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София
18-08-2011 - 21:07:15
Ааа, тука всички са на плюс.
Re: Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София
19-08-2011 - 04:46:06
Ангеле много си глупав аз ти давах 42 К а и комисиона нямаше да платиш . ама като не си четеш маила така е
Re: Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София
31-08-2011 - 16:20:11
nradev11 и други така твърдяха. Тези които поканих на оглед дори и исканите от мен 45 хиляди даваха, ама на огледа като се почна едни увечавания, не ти е работа. Ако си сериозен и наистина е можело да стане така може би наистина съм се прекарал, това са си още няколко хиляди за изчистване от ипотеката на големия апартамент, но какво да се направи. Все пак като видях за какъв пазар става въпрос в момента пак си мисля, че добре че се отървах и на тази цена. Това си е мой коментар и не ангажирам никого с тава си мнение.
Re: Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София
31-08-2011 - 16:28:06
Разбира се, прав си. По принцип продажбата на един имот иска по-дълго време.
Re: Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София
31-08-2011 - 16:47:27
Така е Imotko иска се. Бих се замислил да изчакам и повече, но поне очаквах, че голяма час от хората ще питат за някякъв пазарлък с брокера. А то се оказа че или искат много голяма отстъпка или въобще не се обаждат отново, може би отказали се. Аз исках 45000 за апартамента, толкова са и офертните цени на нов неозаведен апартамент на шпакловка, а моя беше доста добре обзаведен и със всички довършителни работи. Надявах се че с макс. 5% отстъпка ще стане. Е в крайна сметка направих доста по-голяма отстъпка, и то защото предложението беше точно по-време на пада на борсите. Може би ако беше сега щях да изчакам още около месец, ама станало станало. Вчера минах покрай техническия и като гледам доста квартирки се предлагат окачени по стълбове и къде ли не, предни години ми се струва че не са били толкова много. Сега ще си гледам да си оправя малко живота, пък после ще му мисля за ново имущество.
Re: Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София
31-08-2011 - 17:24:59
На Имотко главата увира, като се вари затисната с камък, докато омекне камъка.

20% въобще не е голяма отстъпка от цената. В момента офертите са толкова надути, че 20% се дава след "добър ден".
Хората и до 35% стигат, ако са оферирали първоначално много над пазрните нива. Ти, ако беше казал 45 000 е на шпакловка и замазнка, я още 5000 за ремонта и 5000 отгоре, че да не се мина щеше да трябва от 55 000 на 37000 да слезеш, което са 40% отстъпка.
20-30-40% отстъпка това са си нормални неща в момента, според кой колко се е изхвърлил.

Пак ви казвам, погленете дъното на пазара за аналогични имоти и от там извадете 20% за да продадете.
А за борси и глупости не се кахари. Днес е борсата утре ще нефта в други ден някой тайфун, все ще се намери повод защо цените са наолу. Но това са само поводи, причината е фунаментална - наличието на чудовищен ценови балон!

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход