Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София

Публикувано от Angel_80 
Re: Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София
06-07-2011 - 19:20:23
А за колко години си взел тези кредити? Възможно ли е да се разбереш с банката за предоговаряне, намаляване на вноските, увеличение на периода на ипотеката? Вноските ти са към 1000 лв или повече?

Пусни апартамента за продажба, но при всички положения търси варианти за повишаване на доходите.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-07-06 19:27 от Potential_Buyer.
Re: Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София
06-07-2011 - 19:43:56
Quote
Angel_80
Здравейте, скоро открих този форум и изчетох с интерес голяма част от написаното. Интересувам се кога ще започне дългоочаквания ръст на цените? Пиша защото имам нужда да продам един апартамент за да не ми виси поне тази ипотека, а да мога да запазя другия апартамент в който живея в момента, като и той е с ипотека. Нещо се обезнадеждавам като чета, че не се очаква скоро ръст, а като си правя сметка няма да изкарам повече от 6 максимум 9 месеца и ще ми вземат малкия апартамент, защото съм на ръба да спра да плащам вноските за него. За капак и наемателите ми студенти се изнесоха от 1 юли и може би чак към септември мога да се очаква засилен интерес до момента само един кандидат дойде на оглед, като започне новия семестър се надявам да успея да го дам, но и наема прогресивно намаля и не може да смогне да погасява и половината от вноските по-кредита.
Какво да правя и ще има ли скоро ръст на който да се надявам ?
За мене го продавай възможно по скоро този апартамент, за да не ти тежи ипотеката. Ръст скоро няма да има (поне за тези 6-9 месеца със 100% сигурно, че няма да стане). Щом не може и половината от вноската по ипотеката да си покрие. Има и мнения че студентите ще намаляват все повече, защото се очакват по малобройните випуски, а и доста от студентите бягат в чужбина (поне гледам, че ти към тях си се ориентирал като наематели). Ако ще и без пари само да ти поеме ипотеката, бъдещият купувач го давай без да му мислиш, само да разкараш този дълг. За въпроса дали може - може имам познат продал така, ама как става врътката да се смени човека с ипотеката не съм много запознат, но става.
Re: Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София
06-07-2011 - 19:48:55
Аз ти препоръчвам да изчакаш ръста,който чакаш с такава надежда.Той ще бъде скоро(до един-два месеца),ще е внезапен и рязък като рокендрол и ти ще намериш бързо облекчение на проблемите си.
П.П. Продължавай да ходиш на изолациите,щом приятелят ти приема само да му подаваш.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-07-06 19:51 от niknik.
1.9
Re: Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София
06-07-2011 - 20:06:59
Quote
Angel_80
Не е толкова трудно да се получат 2 ипотеки. Чистия ни доход в момента на втората ипотека беше 3800, на мен и съпругата ми. Общо сумата на 2-те ипотеки беше 60000 евро, по 30000 на двата апартамента, др. пари бяха спестени пари с помощ от родителите ни, второто жилище беше предназначено именно за тях, като станат пенсионери да ги вземем при нас, но уви няма да стане така. Дори не само 2-те ипотеки, а и лизинг за кола получихме, но в последствие и нея ми взеха, но само няколко месеца е изплащана и не е толкова голям проблем само първоначалната вноска изгубих плюс 7 вноски. За съжаление в момента доходите на семеиството са почти 2 пъти по-ниски. За уволненията веднъж ме съкратиха началото на 2009, в началото на тази пак ме съкратиха защото фирмата ни се сля с още една и доблиращите дейности бяха разчистени, за съжаление и аз. В момента работя пак по същата специалност, но не със същите доходи за съжаление. Майка ми която беше едно допълнително перо в приходите и тя почна да получава доста по-малко след кризата.

А бе Ангелчо, чадо божие! Ако всичко, което пишеш е вярно, кажи ми как с половинката ти сте успели да докарата такъв месечен доход (предполагам сиво вещество, уникални умения/знания/опит), а да се набутате сато последни балци с две ипотеки и то в 2007-ма. И отгоре на всичко да те съкращават като за световно. Нещо не ми се вързва картинката ти.
Re: Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София
06-07-2011 - 20:07:26
Мълчанието на агнетата......Сид и Камелия ми се вижда мноу подозрително?!
Re: Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София
06-07-2011 - 20:08:56
Ръстът ще дойде, когато му дойде времето! Както дойде времето на ръст на парцелите в Сл. бряг, след два три месеца и апартаментите там, а в София обикновенно ръстът е около 1 г. след Сл. бряг.
1.9
Re: Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София
06-07-2011 - 20:18:17
Quote
др. Иванов
Ръстът ще дойде, когато му дойде времето! Както дойде времето на ръст на парцелите в Сл. бряг, след два три месеца и апартаментите там, а в София обикновенно ръстът е около 1 г. след Сл. бряг.

На кой му пука за Лайнян Бряг? Че почиваме другаде!
Re: Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София
06-07-2011 - 20:46:16
Quote
Angel_80
Здравейте, скоро открих този форум и изчетох с интерес голяма част от написаното. Интересувам се кога ще започне дългоочаквания ръст на цените? Пиша защото имам нужда да продам един апартамент за да не ми виси поне тази ипотека, а да мога да запазя другия апартамент в който живея в момента, като и той е с ипотека. Нещо се обезнадеждавам като чета, че не се очаква скоро ръст, а като си правя сметка няма да изкарам повече от 6 максимум 9 месеца и ще ми вземат малкия апартамент, защото съм на ръба да спра да плащам вноските за него. За капак и наемателите ми студенти се изнесоха от 1 юли и може би чак към септември мога да се очаква засилен интерес до момента само един кандидат дойде на оглед, като започне новия семестър се надявам да успея да го дам, но и наема прогресивно намаля и не може да смогне да погасява и половината от вноските по-кредита.
Какво да правя и ще има ли скоро ръст на който да се надявам ?

Дългоочакваният ръст в цените на имотите ще дойде непосредствено след шоковото увеличение на доходите. Дерзай!

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София
06-07-2011 - 21:04:03
avatar
Quote
Angel_80
Пиша защото имам нужда да продам един апартамент за да не ми виси поне тази ипотека, а да мога да запазя другия апартамент в който живея в момента, като и той е с ипотека. Нещо се обезнадеждавам като чета, че не се очаква скоро ръст, а като си правя сметка няма да изкарам повече от 6 максимум 9 месеца и ще ми вземат малкия апартамент, защото съм на ръба да спра да плащам вноските за него.

Ангеле, ръст скоро не се очаква, а явно искаш да продадеш единият апартамент. Така че да си дойдем направо на думата без шикалкавене. Колко м2 е апартамента, етаж, строителството какво е, къде се намира, има ли гараж, година на строителство и най-важното колко пари искаш на м2. Имай предвид че до ЧСИ остават няколко месеца (ей ги как неусетно ще се изтърколят), а цените при ЧСИ са доста ниски а там нещата обикновено се случват след 3-4 търг. Така че давай по същество и делово. Колко? Дай и малко снимки ако можеш.

Дай информация и за ипотеката: в коя банка е?, каква е лихвата?, какви самесечните вноски?

И ако може без участието на брокери, въпреки че се съмнявам и ти да ги искаш щом така са те накиснали.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-07-06 21:13 от dеlluxx.
Re: Кога може да се очаква ръст на цените на апартаментите в София
06-07-2011 - 21:16:06
На кой му пука за Лайнян Бряг? Че почиваме другаде!

Похвално, похвално!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход