Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко е стандартната отстъпка при покупка?

Публикувано от tuomas 
Re: Колко е стандартната отстъпка при покупка?
23-06-2011 - 07:38:22
Quote
salvador
Ами...според зависи....ако съм обявил на цена един милион нещо,което навсякъде другаде струва двеста хиляди,защо да не направя 50% отстъпка,след като си проявил интерес на цената от милион.Човек с пари не бива да се връща.

Номерът е, че в играта участват само долните 10, най-много 20% от обявите. Кой ти клика на стрница 74 да види какво има там освен от любопитство. Гарантирам ти, че 99% от хората посочват какъв имот търсят, в кой квартал и четат само първите 1,2,3 страници от върнатия резултат.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Колко е стандартната отстъпка при покупка?
23-06-2011 - 10:11:38
Зависи.Скоро рових обяви....и това,дето ми отговори на критериите за търсене,бяха три страници.Всичките събрани в един интервал от 3-4 хил евро.Т.е. трябваше да ги прочета всичките.Но половината нямаха снимки...а от сниманото нищо не ми грабна окото до толкова,че да отида да го видя на живо как е.
Re: Колко е стандартната отстъпка при покупка?
23-06-2011 - 10:18:56
avatar
Quote
greenbul
Номерът е, че в играта участват само долните 10, най-много 20% от обявите. Кой ти клика на стрница 74 да види какво има там освен от любопитство. Гарантирам ти, че 99% от хората посочват какъв имот търсят, в кой квартал и четат само първите 1,2,3 страници от върнатия резултат.

Много си интелигентен, ама твърде сиромахомил!
Re: Колко е стандартната отстъпка при покупка?
23-06-2011 - 11:29:30
Гъзарите купуват малки апартаменти в лоши квартали на високи цени, сиромасите големи нови апартаменти в хубави квартали на ниски цени.

Само дето кой бил гъзар, бил. Нови гъзари няма, а банката пак започна със спама за кредити, което ми подсказва, че аз ако съм сиромах щом ми предлагат индивидиално договаряне на лихви по депозити и ме спамят редовно за кредити въпреки че съм им забранил, какво ли е общото положение в Държавата.

Сирмашка държава сме. Имотите като ги погледнеш и те яко на сиромашия бият. Най-много 10% от имотите изглеждат нормално, а на останлите гъзарска им е само цената.

И в тази сиромашка държава, аз се признавам за най-големия сиромах!

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Колко е стандартната отстъпка при покупка?
23-06-2011 - 11:41:59
Направих си експеримент за т.нар. "западни райони",над 70 квадрата,всички типове строителство,без обявите без снимки и сградите с незавършен строеж.От първи етаж нагоре.

Резултати от вашето търсене на:
Тип : продажби
Град: София
Район: Гевгелийски, Западен Парк, Захарна Фабрика, Илинден, Люлин 1, Люлин 10, Люлин 2, Люлин 3, Люлин 4, Люлин 5, Люлин 6, Люлин 7, Люлин 8, Люлин 9, Люлин Център, Модерно Предградие, Факултета, Филиповци, Фондови Жилища
Средна цена на имотите в извадката 49333.2 евро
Средна цена на кв.м: 570.61 евро
Резултати [ 30 ]

30 оферти общо...от които добрите аз ги сведох до десетина.Т.е. такива,дето снимките хващат окото и си заслужава човек да иде да види за какво става дума.

30 обяви...е доста скромен избор за тоя район,мен ако питаш.В прехвалените "Южни" райони,търсенето върна към триста и нещо резултата,на много по-високи цени.Около 40% по-високи,като имаше много незавършени,пуснати като готови,а по снимките се виждаха доста апартаменти "на шпакловка,замазка и тапа".
Re: Колко е стандартната отстъпка при покупка?
23-06-2011 - 11:45:40
smiling smiley



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2011-06-23 13:14 от darkside.
Re: Колко е стандартната отстъпка при покупка?
23-06-2011 - 13:19:03
Извинявайте, че ви питам, ама нещо не разбирам. Всички ли апартаменти за продан са в сайтовете или тези в сайтовете са качени от брокери. Мен ми се трува малко нелепо хората продавачите масово да се отказват от 7,2% от сделката с лека ръка. Имотите ново строителство всичките ли са вътре или си струва да се пита и директно.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Колко е стандартната отстъпка при покупка?
23-06-2011 - 13:21:18
"Колко е стандартната отстъпка при покупка?"


Ако въобще има отстъпка, то за размера й няма "стандарт"...

winking smiley
Re: Колко е стандартната отстъпка при покупка?
23-06-2011 - 23:24:30
greenbul..задаваш интересен въпрос,на който няма много сигурен отговор...а и на мен ми е било интересно колко са собствениците,участващи директно на пазара.За цяла София се оказа,че за жилища над 70 м2,всички райони...са около стотина.Търсачката връща повече,но има очевидно неверни обяви,както и брокери,писали се за продавачи-собственици.
Re: Колко е стандартната отстъпка при покупка?
24-06-2011 - 00:41:44
То ако ставаше само с трак-трак по клавишите, можеше и да научите нещо за имотите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход