Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко е стандартната отстъпка при покупка?

Публикувано от tuomas 
Re: Колко е стандартната отстъпка при покупка?
11-06-2011 - 11:40:15
Стандартната отстъпка е 0%. Аз винаги съм си купувал с такава отстъпка - 3 пъти (малко но от сърце).
Продавал съм 2 пъти и пак е била 0% отстъпката.
За имоти говоря - то и за другите неща е било така.
Най мразя некакви "арабски" тарикатлъци.
Re: Колко е стандартната отстъпка при покупка?
11-06-2011 - 11:59:26
Това въобще не са арабки тарикатлъци. В Щатите си е нещо съвсем, ама съвсем нормално, преговорите да тръгнат от 40% от обявената цена. Само тук потъпканите и скопени от комунизма мозъци на народонаселението, които са свикнали с планова икономика си мислят, че "цените са". Цените са такива, каквото е съгласен да плати купувача, всичко друго е измислица.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Колко е стандартната отстъпка при покупка?
11-06-2011 - 12:00:31
Готини мнения. Благодаря.:}
Re: Колко е стандартната отстъпка при покупка?
11-06-2011 - 12:01:53
Quote
bota156
Стандартната отстъпка е 0%. Аз винаги съм си купувал с такава отстъпка - 3 пъти (малко но от сърце).
Продавал съм 2 пъти и пак е била 0% отстъпката.
За имоти говоря - то и за другите неща е било така.
Най мразя некакви "арабски" тарикатлъци.
В.тая връзка:

Отива един на лекар и се оплаква:
Абе мноу бръже свършвам........
Нема проблем, казал доктора, ша го прайш баааавно, кат арабите!
Отишъл си човека, и вечерта се заел с новия софтуер....
По едно време жена му се обърнал и казала:
Ей мъжо!!! А стига с тия арабски номера де!
Re: Колко е стандартната отстъпка при покупка?
11-06-2011 - 12:07:42
Тук е ролята на брокера да доведе нещата до успешен край, но повечето са тъпи лелки дето предпочитат да лепят лейкопласт на петите и да правят огледи до посиняване и бяло светене.
---------------------
Ти не си тъпа лелка, ти си куха лейка.
Re: Колко е стандартната отстъпка при покупка?
11-06-2011 - 12:15:24
Quote
k800i
Тук е ролята на брокера да доведе нещата до успешен край, но повечето са тъпи лелки дето предпочитат да лепят лейкопласт на петите и да правят огледи до посиняване и бяло светене.
---------------------
Ти не си тъпа лелка, ти си куха лейка.
Аферим, машшалла, Ашколсун :]
Re: Колко е стандартната отстъпка при покупка?
11-06-2011 - 12:41:43
Quote
greenbul
Това въобще не са арабки тарикатлъци. В Щатите си е нещо съвсем, ама съвсем нормално, преговорите да тръгнат от 40% от обявената цена. Само тук потъпканите и скопени от комунизма мозъци на народонаселението, които са свикнали с планова икономика си мислят, че "цените са". Цените са такива, каквото е съгласен да плати купувача, всичко друго е измислица.

И едно уточнение - СЪГЛАСЕН ПРОДАВАЧА.
Аз винаги съм давал цена която мен ме устройва като продавач и която е "актуална" на пазара.
Иначе си извън пазара = не живея с илюзии или поне гледам да са по-малко.
И странно всичко което съм продавал се е случвало за няколко дни.
Същото е и за купуването.
В момента не съм участник в пазара на имоти - една простичка е причината, не ме удовлетворяват условията.(а и нямам належаща нужда)
Re: Колко е стандартната отстъпка при покупка?
11-06-2011 - 14:05:05
Quote
bota156
Quote
greenbul
Това въобще не са арабки тарикатлъци. В Щатите си е нещо съвсем, ама съвсем нормално, преговорите да тръгнат от 40% от обявената цена. Само тук потъпканите и скопени от комунизма мозъци на народонаселението, които са свикнали с планова икономика си мислят, че "цените са". Цените са такива, каквото е съгласен да плати купувача, всичко друго е измислица.

И едно уточнение - СЪГЛАСЕН ПРОДАВАЧА.
Аз винаги съм давал цена която мен ме устройва като продавач и която е "актуална" на пазара.
Иначе си извън пазара = не живея с илюзии или поне гледам да са по-малко.
И странно всичко което съм продавал се е случвало за няколко дни.
Същото е и за купуването.
В момента не съм участник в пазара на имоти - една простичка е причината, не ме удовлетворяват условията.(а и нямам належаща нужда)

При растящ пазар специалисти много. Ако цитираните сделки са били преди 2009-та нищо чудно. Тогава и кенеф да продаваш ще се намери балък да ти го купи, че даже и ще намери как да го прегради и остъкли. Минаха тия времена. Нека не си говорим кой как на времето. На времето си имаше един постоянен паричен поток, който изкривяваше пазара по най-разнообразен начин. Сега когато потокът свърши продавачите гледат тъпо и се залъгват че кризата аха-аха и ще мине. Ама не може най-евтиното жилище да е 70 000 евра, разберете не може, абсурдно е и то даже не е жилище като жилище. Като тръгнеш да му четеш описанието, я е таван, я няма акт 16, я има отделно парко място, разбирай в квартал дето не може да се паркира. Може и на времето да е имало умствено скопени селяни, дето да купуват с идеята, че кухнята у хола е добро решение на първо време, ама тия вече се набълбукаха. Съвременният купувач е друга бира, той пита за разпределение, за качество, за локация, за инфраструктура, а колко е себестойността хич не го е*е.

На 70 000 евра 30% отстъпка правят около 50 000 евро, което е огромна сума за предлаганото качество на семейните жилища в момента, но все пак, някой купувач може и да се намери. Иначе такива имоти има само да си висят в сайтовете е така за статистиката.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Колко е стандартната отстъпка при покупка?
11-06-2011 - 14:10:22
Quote
greenbul
Цените са такива, каквото е съгласен да плати купувача, всичко друго е измислица.

Пореден хит :]
Ако беше точно така, имотите щяха да се харчат по два лева парчето, ама не би......
Истината , разбира се, е по средата - продажните цени се формират на нивата, на които желанието на купувача да придобие и на продавача - да продаде, се срещат, при усещането за относителна взаимна изгода от сделката и на двете страни.
Това е схемата, по която се формират цените в сектора на НИ.
Re: Колко е стандартната отстъпка при покупка?
11-06-2011 - 14:11:41
avatar
Нещата с цените винаги са се въртели и продължават да се въртят около пресечната точка на желание и възможност.
Продавачът винаги ще желае възможно най-високата продажна цена на имота си и ще търси купувачът с възможност и желание да я плати.
Колкото по-нависоко отива - толкова по-малко купувачи ще среща изкачили се до този връх във възможностите си.
И обратното - купувачът винаги ще търси възможно най-ниската цена, която да е съобразена с възможността му да купува.
Колкото по-ниска цена търси - толкова по-малко продавача ще срещне, изпаднали в отчаянието си да продават на нея.

И единственото, което кара цените да се движат нагоре или надолу е това, къде се е изместила пресечната точка на интересите им.
Преди 3-4 години тя бе в зенита си, поради надцененото самочуствие на купувачите, достъпът им до лесен кредит и подвеждащата кампания за непрекъснат растеж в медиите. Сега тя се стреми към най-ниската си точка, поради спреният паричен ресурс, проглеждането за истината на балона за имоти, задоволените потребности от имот на една голяма част от купувачите и нуждата на друга голяма част от продавачите да кешират имотите си.

Отстъпката е вследствие на изтрезняване. На правилна преценка на преговарящите, къде свършват мечтите да бъде излъгана насрещната страна и къде започва възможноста за реална сделка между тях. За съжаление, малцина могат да направят трезва преценка на своите възможност и желания, в което се и корени изкривената им представа за пазара, а оттам и намаляващият брой сделки.

Отстъпката може да е 0%, ако цената е ориентирана правилно спрямо пазара, а може и да е над 50%, ако го е надценила с толкова winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход