Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ъп на лихви, Ъп на вой от ипотекари, Ъп на лоши ипотеки, Ъп на оферти при ЧСИ :} Обичам българските банки! Щавете ги и не ги жалете :}

Публикувано от dеlluxx 
[paper.standartnews.com]

Вдигат лихвите по жилищните кредити

Лихвите по жилищните кредити се повишават през май спрямо април, сочат данните на БНБ, цитирани от investor.bg. При жилищните кредити, отпуснати в лева, лихвата е по-висока с 0,94 процентни пункта до 8,92% през май, а по заемите в евро тя е с 0,14 процентни пункта по-висока до 8,13% през май 2011 г. На годишна база лихвата по жилищните кредити в лева се увеличава с 0,37 п.п., а по тези в евро пада с 0,16 п.п. Лихвите по новите потребителски кредити през май са по-ниски от тези през юни със съответно 0,04 процентни пункта до 12,08% при левовите и с 0,49 процентни пункта до 9,28% при тези в евро, показват данни на БНБ. На годишна база лихвите по потребителските кредити в лева намаляват с 0,67 процентни пункта, а по тези в евро - с 1,33 п.п.
Банките могат да си заврат по два процентни пункта някъде, на мен хич не ми пука, ама ти, душо бедна сривльовска, защо се радваш като някое олигофренче на захарен памук.
Юни вероятно ще е с толкова надолу,може и с повече.При плаващата лихва разлики от по половин процент са несъществени.Специално при ипотеките,ако са държали фронта до сега,половин процент няма да им бутне бюджета,вЕрвай ми!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход