Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как става така, че сделки има, а пазар няма

Публикувано от greenbul 
Re: Как става така, че сделки има, а пазар няма
24-05-2011 - 17:23:33
avatar
Хайверът е по-скъп, бе, поне този, който снимах - 20 пъти smiling smiley

Тази смешна тема обаче илюстрира доста добре мизерността на панелобитателите, основно Камелия, която изглежда забрави хронологията на разговора - първо се прави на оригинална, употребявйки "черен хайвер" като голямото затапване (защото в онзи момент за нея това беше клише за богатство), после като и се показа, че не е нищо особено, твърдеше, че снимките са чужди, докато накрая еволюира до там, че се оказа че и ромите в бидон вилите хапвали черен хайвер от 150 лева за 50 грама, но тя предпочита мухлясал хляб, защото е постигнала всичко необходимо в живота. smiling smiley

По същия начин - Лозенец е гадно, а Люлин - най-хубавото.

А всеки, който твърди, че цените са смешни, падат и ще падат - няма собствено жилище, идва от село и е тъп, така косвено следва, че Камелия (а и Сахиба се пързаля покрай нея) е най-умната и преуспяла и живее на най-прекрасното място - панелка в Люлин. А Лозенец всъщност не бил Лозенец.

Обаче си давам сметка, че и те имат право на щастие и тъй като то е относително, никой няма право да им разбива илюзиите, защото те са им единственият източник на душевно спокойствие. Всеки опит за нарушаване на тяхна илюзия, води до нещастие, а от там и до озлобление и агресия, което е вредно за тях. Т.е. водейки този разговор (поне) двама панелообитатели страдат. Затова аз поне спирам.

Вярно е, че Камелия има злоба в излишък (т.е. има и някакъв друг проблем, който е извор на злост), за която отдушник е форума, но тук няма как да се помогне - или ще отшуми, или ще стане по-зле и ще се наложи медикаментозно лечение.

Туй то. "Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат."


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: Как става така, че сделки има, а пазар няма
24-05-2011 - 17:27:39
avatar
Quote
dodo2
Хайверът е по-скъп, бе, поне този, който снимах - 20 пъти smiling smiley

Тази смешна тема обаче илюстрира доста добре мизерността на панелобитателите, основно Камелия, която изглежда забрави хронологията на разговора - първо се прави на оригинална, употребявйки "черен хайвер" като голямото затапване (защото в онзи момент за нея това беше клише за богатство), после като и се показа, че не е нищо особено, твърдеше, че снимките са чужди, докато накрая еволюира до там, че се оказа че и ромите в бидон вилите хапвали черен хайвер от 150 лева за 50 грама, но тя предпочита мухлясал хляб, защото е постигнала всичко необходимо в живота. smiling smiley

По същия начин - Лозенец е гадно, а Люлин - най-хубавото.

А всеки, който твърди, че цените са смешни, падат и ще падат - няма собствено жилище, идва от село и е тъп, така косвено следва, че Камелия (а и Сахиба се пързаля покрай нея) е най-умната и преуспяла и живее на най-прекрасното място - панелка в Люлин. А Лозенец всъщност не бил Лозенец.

Обаче си давам сметка, че и те имат право на щастие и тъй като то е относително, никой няма право да им разбива илюзиите, защото те са им единственият източник на душевно спокойствие. Всеки опит за нарушаване на тяхна илюзия, води до нещастие, а от там и до озлобление и агресия, което е вредно за тях. Т.е. водейки този разговор (поне) двама панелообитатели страдат. Затова аз поне спирам.

Вярно е, че Камелия има злоба в излишък (т.е. има и някакъв друг проблем, който е извор на злост), за която отдушник е форума, но тук няма как да се помогне - или ще отшуми, или ще стане по-зле и ще се наложи медикаментозно лечение.

Туй то. "Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат."

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Как става така, че сделки има, а пазар няма
24-05-2011 - 17:28:44
avatar
:loveu:


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: Как става така, че сделки има, а пазар няма
24-05-2011 - 17:30:10
Quote
sid 40
Че ти на това скъпо ли му викаш? Я ходи си купи един тристаен, за да видиш кое е скъпо. Сигурно още мама и тате те гледат докато се подвизаваш като барманче. Сигурно и твърде много съм ти засегнал завистливата и честолюбива душичка, щом само на мен снимки ми показваш. И то на водорасли. Няма да си ям агнешко с дроб сърма и домашно овче мляко, ами ще ям японска изсушена трева.
И то пълна с отрова. А пък откакто гръмна Фукушима е много подходящо да си купуваш японски водорасли. Нищо чудно да светнеш като крушка.[www.dnesbg.com]

Купил съм и съм ти пуснал доказателство, за разлика от твойте виртуални собствености.

Еми при цена от 200-250 лв на кило сравнено с твоето агнешко за 15-20лв кило, май е по-скъпичко.

Но ти даже не знаеш, че съществуват такива неща.

Откъде да научиш от колегите си или от престъпниците с които контактуваш ежедневно.

Средата прави човека, а твойта, като почнем от службата, и стигнем до панела, е аутсайдерска.

Ти да не мислиш, че е пакетирано вчера.
Точно това му е ценното, защото е последната партида от преди инцидента.

---

На съседа на Сахиб, му се запушила тоалетната и започнала да връща. Човека се видял в чудо и понеже имал празни буркани от компоти, започнал да ги пълни и да ги запечатва, за да не мирише. Изкарал той една партида пред врата, да ги носи към кофата. В този момент се прибира Сахиб и пита:
-Съседе, много компоти си направил, дай няколко да ги пробвам.
Съседа му дал.
На другия ден се засичат и съседа пита:
-Харесаха ли ти компотите?
Сахиб отговорил:
-Абе, защо не каза, че са един път ядени.

Поуката е да провериш хайвера, защото на цената която обяви, може и да един път яден вече.
Re: Как става така, че сделки има, а пазар няма
24-05-2011 - 17:39:39
avatar
Quote
dodo2
Хайверът е по-скъп, бе, поне този, който снимах - 20 пъти smiling smiley

Тази смешна тема обаче илюстрира доста добре мизерността на панелобитателите, основно Камелия, която изглежда забрави хронологията на разговора - първо се прави на оригинална, употребявйки "черен хайвер" като голямото затапване (защото в онзи момент за нея това беше клише за богатство), после като и се показа, че не е нищо особено, твърдеше, че снимките са чужди, докато накрая еволюира до там, че се оказа че и ромите в бидон вилите хапвали черен хайвер от 150 лева за 50 грама, но тя предпочита мухлясал хляб, защото е постигнала всичко необходимо в живота. smiling smiley

По същия начин - Лозенец е гадно, а Люлин - най-хубавото.

А всеки, който твърди, че цените са смешни, падат и ще падат - няма собствено жилище, идва от село и е тъп, така косвено следва, че Камелия (а и Сахиба се пързаля покрай нея) е най-умната и преуспяла и живее на най-прекрасното място - панелка в Люлин. А Лозенец всъщност не бил Лозенец.

Обаче си давам сметка, че и те имат право на щастие и тъй като то е относително, никой няма право да им разбива илюзиите, защото те са им единственият източник на душевно спокойствие. Всеки опит за нарушаване на тяхна илюзия, води до нещастие, а от там и до озлобление и агресия, което е вредно за тях. Т.е. водейки този разговор (поне) двама панелообитатели страдат. Затова аз поне спирам.

Вярно е, че Камелия има злоба в излишък (т.е. има и някакъв друг проблем, който е извор на злост), за която отдушник е форума, но тук няма как да се помогне - или ще отшуми, или ще стане по-зле и ще се наложи медикаментозно лечение.

Туй то. "Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат."
Виж сега ти сигурно не си учил психология на университетско ниво, но по реакциите на някои можеш безпогрешно да познаеш какъв е.
Не може човека да е преуспвяващ, всеки ден да яде хайвер, да има добри доходи и в същото време да чертае само черни краски за бъдещето и да се надява да се случат нищожни цени на жилищата за да може да си купи такова след години чакане. Това е пълен нонсенс. Ако ще да ми покажеш снимка как се возиш в частния си хеликоптер, пак не бих повярвал. За да е така трябва да си някакъв луд мизантроп, а не нормален човек. Все пак си мисля, че тука повечето са нормални и затова и реакциите им са нормални.
Наскоро четох една статия за новите сърдити млади хора. Те искат да успеят на всяка цена и въпреки, че са амбициозни и сменят няколко позиции или фирми са недоволни от факта, че не успяват достатъчно и не се издигат над масата. Доста от форумните сривльовци са такива. Те се надяват да работят за такива пари, че с тримесечни спестявания да си купят апартамент, нещо за което хора са изгубили повече от половината си живот. Смешни са ми , но същевременно малко жалки с буксуващите им напъни.
Аз пък съм самодоволен шкембелия на средна възраст, постигнал повечето неща към които се стремя и сега ми е лесно да наблюдавам всичко около мен без болни амбиции. Нещата винаги си постигам с постоянство и без да хвърча във въздуха. Това явно много дразни и то много хора. Виждам и Камелия е обект на постоянни престрелки. Не е случайно и тя гледа от камбанарията на постигнал мечтите си човек. Колкото и да омаловажавате това което тя или аз или който и да е друг са постигнали, помислете, че съдбата може да ви го забие толкова неочакван едър и четвъртит, че целия ви свят да се сгромоляса. Тогава хайвера ще ти е най-малката утеха, ако въобще имаш пари да си го позволиш.
Re: Как става така, че сделки има, а пазар няма
24-05-2011 - 18:00:51
Мечтата ти е да живееш в панелка в Слатина. *xxx* Същия като камелия и Иванов.

Само остава да уточните Слатина, Люлин или Обеля е топ локация. Аз съм за Слатина от изброените, но не, че е топ.

Смачкан от реалността до степен да не може да мечтае и да се примири да живурка криво-ляво. Трагедия.

Може ли до осмислиш, че всеки безамбициозен мързеливец, който не иска да се развива, реално унищожава конкурентните ни предимства пред останалите държави. Или ти е сложно.

В Америка си имат думи за това - loser и bum. Изглежда в панелките всеки свиква с посредствеността и спира да търси развиетие.

При вас има и друго показателно. Имате уж и по-хубави имоти, но ги давате под наем и живеете в по-лошите.
Това не може да е от друго освен от немотия. Човек с възможности, за който въпросния наем не е определящ за бюджета, би направил обратното. Да живее на хубавото място и да даде под наем лошото.

Сега очаквам да кажеш, че панела е по-хубав от къща. Опитай, да видиме кой ще се хване.
Re: Как става така, че сделки има, а пазар няма
24-05-2011 - 18:02:08
avatar
Quote
dodo2
Хайверът е по-скъп, бе, поне този, който снимах - 20 пъти smiling smiley

Тази смешна тема обаче илюстрира доста добре мизерността на панелобитателите, основно Камелия, която изглежда забрави хронологията на разговора - първо се прави на оригинална, употребявйки "черен хайвер" като голямото затапване (защото в онзи момент за нея това беше клише за богатство), после като и се показа, че не е нищо особено, твърдеше, че снимките са чужди, докато накрая еволюира до там, че се оказа че и ромите в бидон вилите хапвали черен хайвер от 150 лева за 50 грама, но тя предпочита мухлясал хляб, защото е постигнала всичко необходимо в живота. smiling smiley

Малко опресняване на паметта Додкова...............:]

За хайвера.........

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Как става така, че сделки има, а пазар няма
24-05-2011 - 18:16:02
avatar
Quote
javcho
Мечтата ти е да живееш в панелка в Слатина. *xxx* Същия като камелия и Иванов.

Само остава да уточните Слатина, Люлин или Обеля е топ локация. Аз съм за Слатина от изброените, но не, че е топ.

Смачкан от реалността до степен да не може да мечтае и да се примири да живурка криво-ляво. Трагедия.

Може ли до осмислиш, че всеки безамбициозен мързеливец, който не иска да се развива, реално унищожава конкурентните ни предимства пред останалите държави. Или ти е сложно.

В Америка си имат думи за това - loser и bum. Изглежда в панелките всеки свиква с посредствеността и спира да търси развиетие.

При вас има и друго показателно. Имате уж и по-хубави имоти, но ги давате под наем и живеете в по-лошите.
Това не може да е от друго освен от немотия. Човек с възможности, за който въпросния наем не е определящ за бюджета, би направил обратното. Да живее на хубавото място и да даде под наем лошото.

Сега очаквам да кажеш, че панела е по-хубав от къща. Опитай, да видиме кой ще се хване.

Виж сега, ти понеже си от сърдитите млади хора ще ти обясня защо аз не съм такъв. Имотните операции с които се занимах от 1994г. до днес са ми донесли толкова пъти повишение в цената която съм платил общо за тях, че не мога да не се гордея че усета ми е безпогрешен. Може и да съм пропуснал някои възможности, но като цяло успеваемостта ми е в десетки пъти като цена.
За развитието е малко спорен момент, щото ти мислиш че се развиваш като си купуваш да пасеш водорасли или да караш стари 15годиши БМВ-та. Ние които сме постигнали с малкото много, знаем цената на парите и едва ли ще правиме такива тийнейджърски изхвърляния за нищо. Развитието аз го разбирам като непрекъснато се образовам и проучвам нови възможности. Това обаче мога да го правя спокойно защото отдавна съм си изградил базата, която гледам вече да зъпълвам с ново съдържание. Нищо разбира се не бих продал за да получа пари, но такива горящи сърдити млади хора търсещи бързия път със сигурност го правят. С моята база съм си създал толкова много работа и поле за действия, че се надявам само фантазията ми да работи добре /а тя работи/ за да постигна пълна самостоятелност и собствен цикъл на доходи работа и време за лични дела. Въпреки че освен че съм получил това което съм искал и работя това което искам, пак не се отказвам да откривам нови хоризонти. Така, че да ми говориш за развитие от позицията на 26 години да ми показваш водорасли, някак не мога да го разбера. Аз на 26 се интересувах най-вече от пътувания, купони и най-вече жени. В къщи не си спомням да съм се хранил или да съм си пазарувал за вкъщи като едно кротко домошарче. Въпреки, че на 26 аз вече притежавах първия си собствен имот , не се задържах много и в него.
Re: Как става така, че сделки има, а пазар няма
24-05-2011 - 18:55:19
Сахибе, докторе по психология, би ли ми обяснил само едно: при толкова възможности майна, що живееш в панелка? Тя ли е най-читава от седемте имота? Стига с тоя хайвер! Той е закачка... Понеже те интересува как живеят богатите, ще ти кажа от личен опит, ама нема да ти казвам доходите си, че да не се комплексираш, че като те чета вече си на ръба майна: яж малко, само прясна незамразявана подбрана храна, хайвер най-много два пъти в седмицата,щото ще получиш петна от предозирането на витамин "Д" и "А" . Ако си любител на виното - само от малките изби, не по-старо от 7-8год. Под 12лв. вино няма, или най-малкото не е от грозде само....Каза, че си шкембелия...земи та тренирай нещо и не яж солено, че покрай тия имотни тревоги ша земеш да си докараш некой инсулт....Аз съм на 50 години и се поддържам, че имам млада жена а младо лозе иска поддръжка, оран, ръсене редовно и т.н....Между другото, имотите с които се гордееш, ще се върнат под нивата на които си ги купувал, вервай ми...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-24 18:57 от darkside.
Re: Как става така, че сделки има, а пазар няма
24-05-2011 - 19:04:47
avatar
Между другото що не кажеш колко си баснословно богат? Вие богатството явно го измервате сам в храна, но не и в инвестиции. Българския тип богатство явно се изразява в това какво ядеш и пиеш. За 50 години колко имота си купи? За моите не се грижи, аз отдавна съм си оплел кошницата. Подскачат само такива "богаташи" като тебе дето да си купи нещо за 12 лв. е постижение. Интересно, че не казваш и от какво са ти доходите и как не успя да купиш нещо свестно /различно от това дето ти минава през дебелото черво/ с тях.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход