Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена/Наем?

Публикувано от dodo2 
Re: Цена/Наем?
03-05-2011 - 08:40:35
Quote
UP dal
Само си помислете, има ли логика да не си купиш апартамент с пет залати? - Няма.

Щом го купуваш за 5 заплати означава, че 1 човек го е построил за 2 месеца и останалото е материали. Не бих си купил подобно творение.
Re: Цена/Наем?
03-05-2011 - 10:38:11
Quote
hala
Joan, asen ти е обяснил за логиката – много необходимо условие, за да не правиш погрешни изводи.

Писала си, че “корелацията БВП/цени е желязна”. Аз не съм статистик, но пък съм учила логика и не ми се струва логично цените на жилищата да са повлияни най-вече от БВП (напротив - не беше ли в България БВП повлиян точно от цените на имотите? :]).

E, заради това няма да си говоря с теб за корелация и за количествени методи за измерване на връзки и зависимости smiling smiley Също както и с Додо.

Колкото до Асенчо, той отдавна е ясен на по-отдавна пишещите. С него наистина можеш спокойно да си говориш за логика и правилни изводи :} Мисля, че сте си лика прилика :}

От мен толкова, желая ти успехи в заяжданията с патките и логичните умотворения с отвъдокеанските природни гении! :]

A, да, знам, че държиш да имаш последната дума smiling smiley Някога в зората на форумната си история и аз бях така. После помъдрях и разбрах, че не си струва да се хабя. Та, заповядай - последаната дума е твоя :]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-03 10:47 от Joan.
Re: Цена/Наем?
03-05-2011 - 11:03:40
avatar
Quote
Гладен Брокер
хала, историята на форума е доказала че с Камелия Присадашка (камелия) спор не бива да се води (дори и за 2 стотинки да я направите) тя винаги ще отговори последна (та било дори и само с емотикон).

Не, няма да отговоря последна- оставям думата на hala, пък ти можеш да прочетеш в детайли творението й по- нагоре.:]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-03 12:02 от камелия.
Re: Цена/Наем?
03-05-2011 - 11:20:47
Quote
acen1975
та аз съм ги правил тия сметки и моа да ти кажа,че вече се съмнявам,че средната цена в софето може да удържи и 150 евро на кв ......
ама като за теб- разрешавам ти да използваш корелацията дългов баланс / цени от как комунягите дойдоха на власт и да си направиш една корелативна графика до 2008 година... по нататък недей,че само ще сгрешиш и ще си мислиш,че цените ще останат на тия нива,защото дълга не расте...... нямаш логиката и знанията да осмислиш защо цените тепърва ще падат ........

Това е интересно..... дай да видим как точно се смятат тези 150Е?
Re: Цена/Наем?
03-05-2011 - 14:23:39
Quote
Joan
E, заради това няма да си говоря с теб за корелация и за количествени методи за измерване на връзки и зависимости smiling smiley Също както и с Додо.
Заради кое няма да си говориш с мен? Защото ти направих забележка, че ти липсва логика в корелациите? Ми това се набива на очи и не мисля че е в твоя полза да не го знаеш.

А ако толкова държиш да смяташ корелации, намери някой, който за разлика от теб няма проблем с установяване на причинно-следствените връзки и го помоли да ти каже какво да смяташ. И си цъкай на воля с SPSS-a. Но след това не забравяй да помолиш тоя някой да ти напише изводите, след като на теб явно не ти се отдава.

Иначе само си губиш времето – най-много след много смятане да установиш, че цените на имотите влияят върху цените на имотите, както се е получило в твоя случай.

Quote
Joan
A, да, знам, че държиш да имаш последната дума smiling smiley Някога в зората на форумната си история и аз бях така. После помъдрях :]

Мммм, не бих казала, че си помъдряла, поне съдейки по изводите ти, няма никакви индикации за това... smiling smiley Но ако индиректно искаш да ми кажеш, че аз не съм мъдра - определено си права. Надявам се, че като стана на твоите години отдавна ще съм помъдряла.
smiling smiley

Quote
Up dal
“Знаех, че някой ще опонира с примери от Берлин спрямо София.
Преди 5 години разговарях с българин работещ като шеф на звено в голяма берлинска агенция (около 250 човека персонал), който ми обясни да не правя преки математически съпоставки между цена кв.м. там и в България.”

А, именно! Не прави преки математически съпоставки, а търси причините цените да са такива, пък тогава кажи какво те кара да мислиш, че в София не може да стане като в Берлин – имоти (със стабилна конструкция и не построени за 2 месеца) по пет заплати, а чужденците никакви не се появяват да купуват. В случай че си забравил, напомням, че през последните три години, София е град с намаляващо население и нарастваща безработица - точно както прогнозираха преди години някои хора в този форум.

Quote
Up dal
съпоставки между цена кв.м. там и в България.

Относно съпоставянето на тамошен и тукашен кв. м. - има разлика, да. Дори и по БДС, а пък за "новия БГ м2" да не говорим! :]



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-05-03 14:32 от hala.
Re: Цена/Наем?
03-05-2011 - 16:30:43
Quote
hala
Quote
Joan
E, заради това няма да си говоря с теб за корелация и за количествени методи за измерване на връзки и зависимости smiling smiley Също както и с Додо.
Заради кое няма да си говориш с мен? Защото ти направих забележка, че ти липсва логика в корелациите? Ми това се набива на очи и не мисля че е в твоя полза да не го знаеш.

Не, тъй като отдавна сме излезли от училище, където госпожата ни правеше забележки, това няма как да е причина. Причината е, че няма как да си говорим на един и същи език, а това пък е защото каквото и самочувствие да имаш, според мен далче не се покрива с познанията и възможностите ти. Така че за мен е безсмислено и скучно да си говоря с теб smiling smiley Не вярвам това да те натъжава, тук има достатъчно твои подобия, с които да дискутираш smiling smiley


.
Re: Цена/Наем?
03-05-2011 - 16:38:41
Joan, това че отдавна си излязла от училище не би трябвало да е причина да спираш да учиш. Особено ако имаш огромни пропуски по логика. Все пак петте изгубени години в УНСС (двеста марки и едно прасе) трябва да бъдат наваксани. smiling smiley
Re: Цена/Наем?
03-05-2011 - 17:19:06
Quote
hala
Joan, това че отдавна си излязла от училище не би трябвало да е причина да спираш да учиш.

Вярно, само че си подбирам от кого да уча winking smiley smiling smiley И като логично следствие winking smiley твоята оценка за моята логика съвсем не ме вълнува smiling smiley
Re: Цена/Наем?
03-05-2011 - 17:51:00
Quote
Joan
твоята оценка за моята логика съвсем не ме вълнува

Къде пък съм давала оценка на твоята логика, след като още не съм я видяла? *xxx*Нали точно това е проблемът - че ти липсва такава. winking smileyСамо с цъкане на SPSS не става!

Иначе е добре, че подбираш от кого да учиш. Просто те посъветвах - в ученето
Quote
hala
наблегни на логиката [en.wikipedia.org]
Re: Цена/Наем?
03-05-2011 - 17:58:04
Quote
hala
Иначе е добре, че подбираш от кого да учиш. Просто те посъветвах - в ученето

Би ми било забавно да наблюдавам как се изживяваш като съветник и учител, ако не беше една от многото с огромно самочувствие без покритие наоколо smiling smiley Все пак благодаря за съвета, но си подбирам както учителите, така и съветниците smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-03 17:58 от Joan.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход