Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

интересна случка от днес...

Публикувано от Гладен Брокер 
Re: интересна случка от днес...
21-04-2011 - 19:46:06
avatar
Quote
dodo2
11% и 30 години *xxx*

Сега, ако можеш да ми покажеш поне един, теглил кредит и изплащаш ипотека при тези условия, ще дойда с теб на дискотека!
Re: интересна случка от днес...
26-04-2011 - 15:21:25
avatar
Quote
камелия
... За мен, ако не можеш да осигуриш собствено жилище докато си в силата си и получаваш добри пари, шансът да останеш под наем цял живот, е реален...

Какво значи докато си в силата си ? Ипотеките са от 20 до 35 години, да не мислиш, че за такъв голям период все ще си в силата си ?

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: интересна случка от днес...
26-04-2011 - 16:05:02
avatar
Quote
drakkar

Какво значи докато си в силата си ? Ипотеките са от 20 до 35 години, да не мислиш, че за такъв голям период все ще си в силата си ?

Ипотеките са каквито си избереш.
Никой не те кара на сила да изплащаш 30г.
И никъде не е казано, че като не можеш да си докараш достатъчен доход, трябва да купуваш.
До към 45-50г. максимум трябва да си изплатил, защото след това няма да можеш.
Само че, за да излезе сметката, трябва и семейство да създадеш на нормална възраст, че заедно да изплащате.
Не да се изживяваш като тийнеджър до 40г.
Re: интересна случка от днес...
26-04-2011 - 16:25:12
avatar
Напиши според теб кога трябава да завършиш училище, да почнеш работа, да създадеш семейство, да имаш деца, да си изплатил ипотеката.
Много по - лесно ще е с примерно 2 пъти по - ниски цени, или 2,5 - 3 пъти по - ниски. Тежестта значително намалява.

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: интересна случка от днес...
26-04-2011 - 16:30:20
avatar
Quote
drakkar
Напиши според теб кога трябава да завършиш училище, да почнеш работа, да създадеш семейство, да имаш деца, да си изплатил ипотеката.
Много по - лесно ще е с примерно 2 пъти по - ниски цени, или 2,5 - 3 пъти по - ниски. Тежестта значително намалява.

Още по- лесно е, ако има кой да ти подари жилище, ама не се намират нещо напоследък.............smiling smiley
Като завършиш училище, можеш да носиш и повече от една диня под мишницата.
Ако чакаш да " направиш кариера", пък после да се жениш, ще чукнеш 40 и като взимаш хлапето от градината, ще питат дали не си дядо му.
Освен това, докато джиткаш като ергенче, забрави да спестиш нещо, че да ти " поевтинее" имотчето.
Re: интересна случка от днес...
26-04-2011 - 16:52:41
avatar
Това за хлапето и градината са глупости smiling smiley
Точно такива шарани дето си ги описала по - горе сега реват, че лихвите им са високи. Само 3 години след "сделката" на живота им и все още забележи са "в силата си"
Аз мисля да изчакам да паднат цените, пък нека ми се подиграват за хлапето winking smiley

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: интересна случка от днес...
26-04-2011 - 17:09:56
avatar
Quote
drakkar
Това за хлапето и градината са глупости smiling smiley
Точно такива шарани дето си ги описала по - горе сега реват, че лихвите им са високи. Само 3 години след "сделката" на живота им и все още забележи са "в силата си"
Аз мисля да изчакам да паднат цените, пък нека ми се подиграват за хлапето winking smiley

Аха, значи мислиш да изчакаш да паднат цените още, че тогава да се жениш и да правиш деца?
И си убеден, че на 40-45г. ще изглеждаш като баща, а не като дядо на детето си, ще имаш суха пара, а работодателят ще те смята за незаменим, нищо че може да плаща наполовина на някой 22-23 годишен??
Мога ли да ти напомня, че лошите и преструкторирани кредити са около 16%?
Така че, ревът ти за " шараните", е малко пресилен.
Останалите до 100% са достатъчно, за да покажат кое мислене е по- конструктивно.
Анонимен потребител
Re: интересна случка от днес...
26-04-2011 - 18:27:39
Само си постави реалистични цели за падането.
Re: интересна случка от днес...
27-04-2011 - 09:04:38
avatar
Quote
камелия
Аха, значи мислиш да изчакаш да паднат цените още, че тогава да се жениш и да правиш деца?
И си убеден, че на 40-45г. ще изглеждаш като баща, а не като дядо на детето си, ще имаш суха пара, а работодателят ще те смята за незаменим, нищо че може да плаща наполовина на някой 22-23 годишен??
Мога ли да ти напомня, че лошите и преструкторирани кредити са около 16%?
Така че, ревът ти за " шараните", е малко пресилен.
Останалите до 100% са достатъчно, за да покажат кое мислене е по- конструктивно.

Никъде не съм казвал, че ще се женя на 45 !!! Казах, че ще купя като преценя, че цените се нормализират, разбирай поне двойно по - ниски от сегашните и няма да се правя на "мъж" да скачам в дълбокото на лихви от 10+% и цени по - високи от Германия !!!
Относно преструктурираните и лошите кредити ако не бяха променяли методиката и закона щяха да са доста над 16%, пазара щеше да е наводнен с ипотекирани имоти и ЧСИ щяха да работят на пълна пара.
А "шараните" ще останат без имот и с остатък за връщане - на квартира и със запорирано имущество и доходи.

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: интересна случка от днес...
27-04-2011 - 10:00:32
avatar
Quote
drakkar

Никъде не съм казвал, че ще се женя на 45 !!! Казах, че ще купя като преценя, че цените се нормализират, разбирай поне двойно по - ниски от сегашните и няма да се правя на "мъж" да скачам в дълбокото на лихви от 10+% и цени по - високи от Германия !!!
Относно преструктурираните и лошите кредити ако не бяха променяли методиката и закона щяха да са доста над 16%, пазара щеше да е наводнен с ипотекирани имоти и ЧСИ щяха да работят на пълна пара.
А "шараните" ще останат без имот и с остатък за връщане - на квартира и със запорирано имущество и доходи.
Опитваш се да бягаш по тъча.
Хората, които така учтиво наричаш " шарани" и над чиито гроб плачеш, са взели кредит на лихва 6-8%. Това е факт.
А твърдението ти за " доста над 16%" лоши И преструктурирани кредити, както и за наводнен от имоти пазар, са просто едно "ако".
Ако се върнеш на поста си, в който пишеш, че не ти пука, че ще те мислят за дядо на детето ти, ще разбереш какво казваш.
Както и да е.
Печели този, който се научи да отделя желаното от възможното.smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход