Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Брокери vs ЧСИ *drink1*

Публикувано от okorosent 
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
21-03-2011 - 16:48:49
avatar
И като как ще използват противозаконно УТ в твоя вреда?
Освен това ти преди това ще си се съгласил ... иначе не би им дал ксерокопие от Нотариалния акт.
Защото знаеш, че ако НАИСТИНА искаш да продадеш трябва да дадеш ПЪЛНА свобода на лицето, което го закупува
да провери имота ти. В противен случай РИСКУВАШ то да си помисли, че нещо криеш, ЗАБРАНЯВАЙКИ му то САМО
да се информира относно евентуални тежести върху имота ти *book*smiling smiley

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
21-03-2011 - 16:48:56
avatar
За справка по тежести в Имотният регистър ми искаха само трите имена на собственика и ЕГН-то му?
С ЕГН-то е малко по-трудно да се открие, защото май спада към личните данни и по тази причина в повечето продажби не фигурира, но в някои други пък го цитират..??!
За кадастрални справки вече е по-трудно, там май Фло е прав.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
21-03-2011 - 16:52:14
avatar
Quote
valsodar
За справка по тежести в Имотният регистър ми искаха само трите имена на собственика и ЕГН-то му?
С ЕГН-то е малко по-трудно да се открие, защото май спада към личните данни и по тази причина в повечето продажби не фигурира, но в някои други пък го цитират..??!
За кадастрални справки вече е по-трудно, там май Фло е прав.

Това е за устна справка Фалсодаре.
Виж за писмена тоест - УТ искат Копия от НА, Скица, Строителни книжа, У-е за н-ци и т.н
Пак не си разбрал spinning smiley sticking its tongue out, но си на прав път*ok*

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
21-03-2011 - 16:54:58
avatar
Е, аз такава си и правих - за какво ми е писменна при предварителна проверка?
Писмена ще ми трябва едва в последният етап, като съм решил вече какво ще взема.
Сега просто си проверявам доколко съответстват нещата на обявеното.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
21-03-2011 - 17:03:45
avatar
Е да де ама Пер0 казва, че трябва да ти се отнеме законовото право да си правиш справки ей така ... и кво правим ся *huh*

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
21-03-2011 - 17:12:12
Quote
Wilson
И като как ще използват противозаконно УТ в твоя вреда?
Освен това ти преди това ще си се съгласил ... иначе не би им дал ксерокопие от Нотариалния акт.
Защото знаеш, че ако НАИСТИНА искаш да продадеш трябва да дадеш ПЪЛНА свобода на лицето, което го закупува
да провери имота ти. В противен случай РИСКУВАШ то да си помисли, че нещо криеш, ЗАБРАНЯВАЙКИ му то САМО
да се информира относно евентуални тежести върху имота ти *book*smiling smiley

Не става въпрос за това, а за ЗЛОУПОТРЕБА. Възможни примери: наемател, които е открил НА на собственика, с пълните данни вътре. Комбинирано с това, че обитава и жилището е една доста, така ситуация. Да не продължавам с възможното развитие, защото има доста изобретателни хора, и което може да бъде много неприятна изненада за собственика. Имаше такива случаи в пресата. Даже имаше и съвети - ипотекирайте си жилището за някаква минимална сума - 5 лв примерно, това е допълнителна пречка за евентуални мошенници. Но сега всеки сдобил се с чужд нотариален акт може да разбере финансовото състояние на собственика до известна степен, и може да се възползва по определен начин.
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
21-03-2011 - 18:15:35
avatar
Не виждам нищо тревожно в това имотният регистър да е публичен - това значително облекчава пазара.
Ако се приеме и предложението на Фло, нещата ще се опростят значително.
За мен, идеалният вариант е, цялата ми нужна информация да е налична в интернет - собственост, скици, тежести, изпълнител на обекта и т.н. информация от тоя род, които биха ми спестили значително от времето за подбор, а и биха облекчили пазара от мними посредници и имотни измамници.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
bah
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
21-03-2011 - 21:29:07
avatar
Quote
dicho
Ако си постигнал наистина този %, за който говориш, ...................
---------------------
Позна. Почти..

dicho, един от мастодонтите е с екслузиви едноцифрено число (%) и общи договори малко двуцифрено число.
Ако ти си с двойни показатели спрямо тях - Браво!
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
22-03-2011 - 00:14:07
avatar
Quote
valsodar
За справка по тежести в Имотният регистър ми искаха само трите имена на собственика и ЕГН-то му?
С ЕГН-то е малко по-трудно да се открие, защото май спада към личните данни и по тази причина в повечето продажби не фигурира, но в някои други пък го цитират..??!
За кадастрални справки вече е по-трудно, там май Фло е прав.

Някой май ще купувааааааааа.
За кадастрални проверки е още по лесно.
Ма питай де, не се срамувай.
Да си собственик е гордост.
Ще помагаме.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
22-03-2011 - 00:32:33
Да ,за кадастралните проверки на паразитите им е лесно, защото дават едни рушвети на администрацията на кадастъра да им вършат тази услуга незаконно от което страдат гражданите разбира се ,като висят по опашки чинно да им дойде реда,докато обслужват паразитите по телефона и с предимство!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход