Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тъжен пример

Публикувано от okorosent 
Re: Тъжен пример
27-05-2011 - 23:20:05
Quote
greenbul
Quote
Imotko
Така е по цял свят при криза и такъв голям спад на цените на имотите.

Какъв спад на цените те гони. Надценката стана от 200% на 90% спрямо справедливата цена. Това не е спад, а процес на нормализация, който вече е около средата си.

Като почнат да строят и да ти продават на твоята "справедлива" цена, дето нищо общо няма с пазара, ела да ми се обадиш.
Re: Тъжен пример
28-05-2011 - 00:19:12
Quote
greenbul
Quote
Panther1
За съжаление много от купувачите и продавачите/строителите пред 2007-2008 започваха (а и завършваха) финансовите разчети с мащабния финансов аргумент "Е.ал съм му майката, един път се живее". Та последиците не са учудващи.

Хахах, точно така си беше. Имах един колега, младо момче от провинцията. Викам му 2007, недей така ще направиш глупост, на тройна цената те цакат, той не та не точно тези думи използва "Е.ал съм му майката, един път се живее", все си отпуска една седмица и се върна да черпи с кутия шоколадови бонбони. Купил на 1100 еврака до Студентски. Сега в блока му се опитват да се оттърват за по 650 евро квадрата, ама никой не е успял още. "Е.ал съм му майката, комунисти гадни" разправя сега.

Комунистите са виновни за всичко - видео

аде де, чак пък толкоз. В началото до средата на 2007г имотите бяха по евтини от сега, освен да е купил съвсем накрая на 2007, и да е бил съвсем пиян като е плащал парите. Можел е да вземе на много по сносна цена по това време.
Re: Тъжен пример
28-05-2011 - 08:23:30
Quote
Imotko
Quote
greenbul
Quote
Imotko
Така е по цял свят при криза и такъв голям спад на цените на имотите.

Какъв спад на цените те гони. Надценката стана от 200% на 90% спрямо справедливата цена. Това не е спад, а процес на нормализация, който вече е около средата си.

Като почнат да строят и да ти продават на твоята "справедлива" цена, дето нищо общо няма с пазара, ела да ми се обадиш.

Естествено, че ще ти се обадя, както сега се подигравам на глупавите ипотекари набълбукали се през 2007-2008-ма така и на теб ще се обадя като му дойде времето.

Не казвай че цента, която споменавам няма нищо общо с пазара. Тя гарантира, че печалбата на продавача е по-голяма от евентуалното даване под наем. Тя гарантира, че всеки купил апартамент преди фазата мечи трап може да продаде и инфлацията няма да е изяла прите му.

Цената, която посочвам е пресечната точка на търсене и предлагане. Резултат и на дата модела цена/наем, цена/среден доход. Не е под инфлационната крива за да твърдят продавачите, че продават на загуба още по-малко, че подарават имота си.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход