Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тъжен пример

Публикувано от okorosent 
bah
Re: Тъжен пример
10-03-2011 - 17:16:36
avatar
Quote
hunterA
О нямаш си и на идея колко хора са продали на търг имота си и продължават да дължат.
Имам и познат, който взе кредит за апартамент на зелено средата на 2008 изплаща вече почти 3 години кредита (преди една трябвяаше да е готов но още не е) и въпреки това не живее в него. Струва доста по малко от кредита в момента ама ми вика, че ако спре да да плаща и при продаване от банката вноските до сега му изгарят, също сумата за която ще се продаде е доста символична и няма да покрие доста от кредита и ще е доста на загуба. Продалжава да си плаща, да живее под наем и да се ядосва, ама като не е мислил на времето.

Темата е сериозна и няма място за присмех и злобеене.
За съжаление и сега някои подхождат лекомислено към покупка с кредит.
Думи изречени от клиенти на кредитен консултант: важно е да купя, после ще му мисля.
Той ми сподели: най-смели са тези купуващи със 90 и 100% кредит, подписват всичко каквото им поднесеш.
Реално и днес може да се купи имот със 100% кредит.
Re: Тъжен пример
10-03-2011 - 19:19:56
Quote
bah
Quote
hunterA
О нямаш си и на идея колко хора са продали на търг имота си и продължават да дължат.
Имам и познат, който взе кредит за апартамент на зелено средата на 2008 изплаща вече почти 3 години кредита (преди една трябвяаше да е готов но още не е) и въпреки това не живее в него. Струва доста по малко от кредита в момента ама ми вика, че ако спре да да плаща и при продаване от банката вноските до сега му изгарят, също сумата за която ще се продаде е доста символична и няма да покрие доста от кредита и ще е доста на загуба. Продалжава да си плаща, да живее под наем и да се ядосва, ама като не е мислил на времето.

Темата е сериозна и няма място за присмех и злобеене.
За съжаление и сега някои подхождат лекомислено към покупка с кредит.
Думи изречени от клиенти на кредитен консултант: важно е да купя, после ще му мисля.
Той ми сподели: най-смели са тези купуващи със 90 и 100% кредит, подписват всичко каквото им поднесеш.
Реално и днес може да се купи имот със 100% кредит.
Аз не се присмивам, съчувствам на такива хора, но какво мога да направя. Когато приказвах на приятеля ми, че за мен е лудост да се купува на такава цена, той ми говореше, че сега толкова догодина двойно, сега пати от това. Поне е платежоспособен и изкарва добре няма да е толкова голям проблем за него, но има такива които не могат да си позволят такава глупост и в момента имотите им са при ЧСИ.
bah
Re: Тъжен пример
10-03-2011 - 19:39:01
avatar
Quote
hunterA
Аз не се присмивам.
Това се отнася за други форумци, не съм се изразил добре.
Свидетел съм на прогонване на ипотекари от ЧСИ и изхвърлянето им на квартира.
Трагедията е голяма.
Re: Тъжен пример
10-03-2011 - 20:29:08
Quote
hunterA
Quote
okorosent
Вижте този имот:
[www.milenbazinski.com]

Пуснат е на търг за 52 800.00 лева. Ипотекиран е за 63 000 лева.

Човекът е изтеглил 63К лв КРЕДИТ, а сега остава без апартамент + дълг 10К към банката sad smiley


Това сигурно е поне 6-ти търг на апартамента, чудя се защо в обявата не е указано.
Чудя се още как са могли банките да отпуснат толкова голям кредит за подобен кимизарник (намира се точно до факултето, а и тези блокове по принцип нямат топла вода).

О нямаш си и на идея колко хора са продали на търг имота си и продължават да дължат.

Имам и познат, който взе кредит за апартамент на зелено средата на 2008 изплаща вече почти 3 години кредита (преди една трябвяаше да е готов но още не е :gsmiling smiley и въпреки това не живее в него. Струва доста по малко от кредита в момента ама ми вика, че ако спре да да плаща и при продаване от банката вноските до сега му изгарят, също сумата за която ще се продаде е доста символична и няма да покрие доста от кредита и ще е доста на загуба. Продалжава да си плаща, да живее под наем и да се ядосва, ама като не е мислил на времето.


Да засъди малко строителя, за да си плати за забавянето. Иначе за цените и кредитите нищо ново не казваш и поне аз никога не съм го отричал. Трябва малко да се мисли.
Re: Тъжен пример
12-03-2011 - 00:28:09
За съжаление много от купувачите и продавачите/строителите пред 2007-2008 започваха (а и завършваха) финансовите разчети с мащабния финансов аргумент "Е.ал съм му майката, един път се живее". Та последиците не са учудващи.
Re: Тъжен пример
12-03-2011 - 11:29:29
Quote
Imotko
Да засъди малко строителя, за да си плати за забавянето.
Абе имаше някаква клауза в договора, която не е никак изгодна, ама не си спомням подробности. Имам и един друг познат, неговия апартамент е поне готов за живеене, ползва го но няма Акт 16. Тръгнаха да търсят стройтеля, но се оказа, че отдавна не е в България, фирмата е фалирала. В този случай няма кого да се съди, поне си живее в апартамента било то и незаконно (а това е доста голям блок може би над 70% населен и то от поне година-две).

P.S. покупката на зелено си е винаги голям риск.
Re: Тъжен пример
12-03-2011 - 12:34:46
Quote
bah

Темата е сериозна и няма място за присмех и злобеене.
За съжаление и сега някои подхождат лекомислено към покупка с кредит.
Думи изречени от клиенти на кредитен консултант: важно е да купя, после ще му мисля.
Той ми сподели: най-смели са тези купуващи със 90 и 100% кредит, подписват всичко каквото им поднесеш.
Реално и днес може да се купи имот със 100% кредит.

Еми нормално - този човек НИКОГА НИЩО НЕ Е ИМАЛ. Не си и помисля че може да загуби нещо, па и да го загуби ще се върне към нормалното си състояние
Re: Тъжен пример
27-05-2011 - 12:30:08
Здравейте на всички.Правя опит за намиране на отговори.... ако някой е запознат с материята в дълбочина и има желание да отговори ще съм много благодарен (моля не ме пращайте при адвокати за консултации - не се ползвам от техните услуги).
След 8 годишен имотен спор с бившата ми съпруга апартамента ни се изнася на публична продан (не е ипотекиран, нямаме заеми към банки).
Струва ми се, че съм добре запознат с теорията по въпроса за публичната продан, но не ми са ясни някои практически моменти.
Апартамента е описан и оценен от ЧСИ (със съдействието на лицензиран оценител) на 75 600 лв. (става въпрос за апартамент в Пловдив – тухла, 96 кв.м.)
Обявен е вече в регистъра на камарата на ЧСИ за продан, която продан ще приключи съвсем наскоро – 16.06.2011г. на 75 % от оценката, т.е. началната продажна цена за търга е 56 700 лв.

В Ъ П Р О С И:

1.Мога ли АЗ да си го купя и спра проданта внасяйки :
- 56 700 лв. т.е 75 % от цената лв. както е обявено от ЧСИ
(моето дялово участие в случая е 27 127.12 лв. - 47,844467 % )
- или трябва да е 100 % от цената т.е. 75 600 лв. като е по оценка от ЧСИ
(моето дялово участие в случая е 36 170.42 лв.47,844467 %)

2. Другият съсобственик (бившата ми съпруга ) ми дължи 10 092.21 лв. за пропуснати ползи от ползването на имота. (за това си имам изпълнителен лист връчен на ЧСИ извършващ проданта)

Тази дължима сума сам ли да си я приспадам и да внеса по-малко.
Реципрочно 75 600 лв. - 10 092.21 лв. = 65 507.79 лв.- 36 170.42 лв.= 29 337.37 лв.
Реципрочно 56 700 лв. - 10 092.21 лв. = 46 607.79 лв. - 27 127.12 лв.= 19 480.67 лв.

29 337.37 лв.- Толкова ли да внеса по сметка на ЧСИ за да осуетя проданта и аз да си взема апартамента или - 19 480.67 лв.? (такси и разноски по ЧСИ не ги броя)
Или това е невъзможния вариант и продан ще има?


3. Нова възможност, предоставена от новия ГПК, е опцията наддавач, който не е предложил най-високата цена, устно, при съставянето на протокола с наддавателните предложения от съдебния изпълнител, да обяви по-висока цена (наддавателно предложение). В една такава хипотеза се преминава от тайно към явно наддаване за съответния имот. Това от една страна значително подобрява шансовете на длъжника да получи справедлива цена за имота си, а от друга дава възможност на някой наддавач да изпревари всички останали кандидат-купувачи (които не са се явили на проданта с явно наддаване) и нерядко да закупи имота на изключително изгодна цена.

Ако все пак проданта се състои ще има ли на финала (след отварянето на пликовете с надавателни предложения ) УСТНО НАДАВАНЕ?
Знам, че и аз имам възможност да участвам в надаването и ще го направя.
Re: Тъжен пример
27-05-2011 - 14:15:06
Quote
Imotko
Така е по цял свят при криза и такъв голям спад на цените на имотите.

Какъв спад на цените те гони. Надценката стана от 200% на 90% спрямо справедливата цена. Това не е спад, а процес на нормализация, който вече е около средата си.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Тъжен пример
27-05-2011 - 14:23:37
Quote
Panther1
За съжаление много от купувачите и продавачите/строителите пред 2007-2008 започваха (а и завършваха) финансовите разчети с мащабния финансов аргумент "Е.ал съм му майката, един път се живее". Та последиците не са учудващи.

Хахах, точно така си беше. Имах един колега, младо момче от провинцията. Викам му 2007, недей така ще направиш глупост, на тройна цената те цакат, той не та не точно тези думи използва "Е.ал съм му майката, един път се живее", все си отпуска една седмица и се върна да черпи с кутия шоколадови бонбони. Купил на 1100 еврака до Студентски. Сега в блока му се опитват да се оттърват за по 650 евро квадрата, ама никой не е успял още. "Е.ал съм му майката, комунисти гадни" разправя сега.

Комунистите са виновни за всичко - видео

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход