Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Търсене-предлагане

Публикувано от Анонимен потребител 
Re: Търсене-предлагане
17-02-2011 - 11:04:57
Quote
Тинки Уинки
Ето малко размисли по темата търсене предлагане.

Тя беше много актуална сред брокерите през периода 2007-2008.
Общо взето единствения им аргумент в полза на нарастването на цените.
От всякъде ни обясняваха как търсенето било голямо, предлагането малко и който иска да "хване влака" трябва да се "изръси". Е видя се, че не всичко е търсене и предлагане. Просто купувачите казаха - баста.

Сега нещата се развиват с обратния знак. Всеки ти говори, че търсенето е изконсумирано за години напред, предлагането е в пъти повече и т.н. Ако някой продавач иска да продава - ами 149 е/м2 на жълтите павета. На някой минава ли му през ум, че на определени нива също както купувачите преди 3-4 години, сега и продавачите може да кажат - баста.

Аз аналогиите ги виждам за вас не знам.

Здравейте,

Според нашите скромни наблюдения върху поведението на над 2/3 от продавачите на НИ, цената, която искат при продажбата на НИ е в правопропорционална зависимост от платежоспособността на конкретния купувач (т.е. функция е на обстоятелството "кой купува"winking smiley!

*black eye*
Re: Търсене-предлагане
17-02-2011 - 21:47:04
Тинки, ако продавачите си изтеглят офертите, или по-голямата част, интересно дали ще се отрази на пазара. Аз мисля, че нищо няма да се промени. От друга страна да пробваме с една оферта за 149е.кв.м. в Лозенец да видим реакцията на купувачите. Аз мисля, че телефона ми ще блокира........Означава ли това, че толкова струва имот в Лозенец? Твърдо не! Но много биха повярвали, че офертата е истинска , нали? Ще скочат като тигри с кеша майна!!! Рано е още за 149 ! Влезем ли в Шенген и приемем ли еврото, в София, Пловдив и Варна ТАКАВА ЦЕНА НИКОГА НЯМА ДА ИМА!!! Но ако се случи обратното и падне борда и еврото стане двуцифрено число в лева, 149 ще е за топлокейшън майна!
Re: Търсене-предлагане
17-02-2011 - 22:40:31
avatar
И каква е връзката с Шенген не разбрах?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Търсене-предлагане
17-02-2011 - 23:25:52
Ти сериозно ли ми задаваш този въпрос майна? За теб съм с впечатлението, че си много разсъдливо момче !? (е, не колкото Камито, щот тя е епицентъра на форумния артифишъл разум !) Айде помисли малко и ако видиш зор, обади са, ша помагам!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-17 23:36 от darkside.
Re: Търсене-предлагане
17-02-2011 - 23:50:02
Quote
darkside
... Влезем ли в Шенген и приемем ли еврото ...
В близките 2 години няма голяма надежда за Шенген, пък за еврото хептен няма.
Re: Търсене-предлагане
18-02-2011 - 00:11:11
avatar
Първо бе партенката за еврозоната, сега за Шенген - а бе, тия имоти движими ли са или недвижими, да питам все пак? winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Търсене-предлагане
18-02-2011 - 03:55:50
avatar
Потъващи са.

Продажба на загуба да се счита като печалба към днешна дата.

Ни копува ни продава
Re: Търсене-предлагане
18-02-2011 - 19:06:06
Quote
Panther1
Quote
darkside
... Влезем ли в Шенген и приемем ли еврото ...
В близките 2 години няма голяма надежда за Шенген, пък за еврото хептен няма.
Така е майна! Аз изложих два варианта като не изключвам трети. По принцип в момента се развива кофти сценарий - пълна липса на реакция от правителството да се спре затриването на малкото останал читав бизнес, Шенген през крив макарон, новия хибрид "бифлация" - едновременно дефлация при едни стоки и инфлация при други, замразени и нередовно изплащани доходи. Сигурен съм, че много участници във форума имат финансови проблеми, но поради курназлък никога няма да си признаят. В тия времена няма човек, беден или богат, който да не е засегнат от кризата.
bah
Re: Търсене-предлагане
18-02-2011 - 19:25:23
avatar
Quote
darkside
Сигурен съм, че много участници във форума имат финансови проблеми, но поради курназлък никога няма да си признаят. В тия времена няма човек, беден или богат, който да не е засегнат от кризата.
Поне два пъти съм постнал, че моите доходи паднаха наполовина спрямо 2008 год.
Re: Търсене-предлагане
18-02-2011 - 22:02:42
Моите - с една трета.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход