Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

149$ - фантастика или реалност за ново строителство

Публикувано от darkside 
Re: 149$ - фантастика или реалност за ново строителство
19-01-2011 - 10:30:02
Верно е че никой не знае докога, ама обикновените хора ще разберем че дъното си е отишло месеци по-късно. Дори мисля че дъното на глобалната криза е преминало и сега сме в началото на голяма инфлация на всички световни валути. А златото според мен ще изгърми още тази година.
PMP
Re: 149$ - фантастика или реалност за ново строителство
19-01-2011 - 11:03:16
Боби, значи ли това, че очакваш безработицата примерно в Щатите да падне под 8%? Или имаш инфо, че яко се купува злато с кредити? Раздуй да го ева...
Re: 149$ - фантастика или реалност за ново строителство
19-01-2011 - 11:45:09
Какво има да раздувам, златото е просто пристанище в дълбока криза, какъв доход ти носи иначе? Като реши масовия инвеститор че кризата си отива, всички ще избягат от него.
PMP
Re: 149$ - фантастика или реалност за ново строителство
19-01-2011 - 11:48:51
Като реши масовия инвеститор че кризата си отива...балона вече ще се е пукнал ...
Re: 149$ - фантастика или реалност за ново строителство
19-01-2011 - 11:55:28
avatar
Quote
Boby
Верно е че никой не знае докога, ама обикновените хора ще разберем че дъното си е отишло месеци по-късно. Дори мисля че дъното на глобалната криза е преминало и сега сме в началото на голяма инфлация на всички световни валути. А златото според мен ще изгърми още тази година.

Мисля си, че редовият гражданин ще усети че дъното си е отишло, когато започне да среща обяви "Търсим работна ръка без ограничение на възрастта".
Всичко друго все си е дъно.smiling smiley
Златото заема по- малко място от имота, но също като него не става за ядене. И под наем не можеш да го дадеш. С тази надута цена, сещаш ли се как ще се продава " когато стане нужда"?
Re: 149$ - фантастика или реалност за ново строителство
19-01-2011 - 12:08:17
Quote
Boby
Какво има да раздувам, златото е просто пристанище в дълбока криза, какъв доход ти носи иначе? Като реши масовия инвеститор че кризата си отива, всички ще избягат от него.
Бих добавил само: със големи загуби! А да се купува злато по време на "златния балон" с кредити - не бих го направил. Опитайте да продадете злато на банка!Мен повече ме притеснява в близък план да видя обява "продавам апартамент за 2000 НОВИ ЛЕВА КВ.М." Тогава вече, както е казал народа "айдеее..коня отиде в реката....."
Re: 149$ - фантастика или реалност за ново строителство
19-01-2011 - 12:14:03
avatar
Quote
darkside
Мен повече ме притеснява в близък план да видя обява "продавам апартамент за 2000 НОВИ ЛЕВА КВ.М." Тогава вече, както е казал народа "айдеее..коня отиде в реката....."

На този етап поне от това сме предпазени. Докато сме в борд и не печатаме пари на кило, няма страшно.
Re: 149$ - фантастика или реалност за ново строителство
19-01-2011 - 12:28:03
Госпожице Камелия! На този етап-да! Но отдавна не сме били толкова близо до "другия" вариант. Шенген е много важен за нас. Отлагането може да доведе до много негативни последици и да няма друг избор.
Re: 149$ - фантастика или реалност за ново строителство
19-01-2011 - 13:50:19
Quote
PMP
Боби, значи ли това, че очакваш безработицата примерно в Щатите да падне под 8%? Или имаш инфо, че яко се купува злато с кредити? Раздуй да го ева...
Е те това е върха.Ще си го препиша.Някои така купуваха акции през 2007-2008 а други апартаменти.Сега виждаме резултата.За какво ти е това злато и какво ще го правиш?Нима смяташ че ще намериш някой да ти го купи на 4000 примерно?
Re: 149$ - фантастика или реалност за ново строителство
19-01-2011 - 14:33:28
Нещо ми се струва, че нямате натрупани наблюдения върху хиперинфлацията. При хиперинфлация се търси валута, която запазва стойността, често се минава и към бартерна размяна:
During a period of hyperinflation, bank runs, loans for 24 hour periods, switching to alternate currencies, the return to use of gold or silver or even barter become common. Many of the people who hoard gold today expect hyperinflation, and are hedging against it by holding specie. There may also be extensive capital flight or flight to a "hard" currency such as the U.S. dollar. This is sometimes met with capital controls, an idea which has swung from standard, to anathema, and back into semi-respectability. All of this constitutes an economy which is operating in an "abnormal" way, which may lead to decreases in real production. If so, that intensifies the hyperinflation, since it means that the amount of goods in "too much money chasing too few goods" formulation is also reduced. This is also part of the vicious circle of hyperinflation.

За съжаление почти никой не се вглежда в историята. При хиперинфлация цената на златото расте главоломно, за разлика от т.нар.fiat пари. За опасения от спукване на балона може да се говори, когато цялото народонаселение тръгне да купува злато и както PMP отбеляза тръгне да тегли кредити за да купува злато, а по телевизията започнат реклами, че сега е времето да се купи злато (ако някой помни при НИ как се разви историята). Златото (и среброто) не са акции, използват се и в индустрията, могат да се държат в сейф и да се изнасят в друга страна (законно или не). Освен златото растат (и тепърва ще растат) цените на храните.

А дали очаквам покачване в цената - аз лично очаквам до дек, 2011 да стигне $1800. Ако доларът не се срине дотогава. А иначе населението и правителствата на едни от старите държави купуват злато - визирам Русия и Китай. А Китай се опитва да намали доларовите резерви. И като гледам положението на амер. икономика и задълженията им не се учудвам значително. А който иска да вярва на долара и еврото.
А иначе в момента сме на фаза Media attention според мен.
НЕ СЕ ОПИТВАМ НИКОГО ДА УБЕДЯ В ТЕЗАТА СИ.
*book*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход