Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ще се промени ли пазарът на НИ след 2015?

Публикувано от nabludаtel 
Ще се промени ли пазарът на НИ след 2015?
23-01-2011 - 15:49:19
Ще започна с пример с вече несъществуващите професии. Всички си спомняме може би с умиление за телефонистките в пощите:
Алооо, алооо Мичееее свържи ме 1ва кабина с Бургас. Телеграфистките които тракаха телеграмите като по морзова азбука.
Какво промени беше това което промени съобщенията и комуникациите така тотално - ИНТЕРНЕТ е отговорът.

С какво ще промени интернет пазарът на НИ бихте попитали. Ами пак с това че вече няма да ми бъде необходима телеграфистка (в случая брокер) за да предам съобщението "продавам имот" на широк кръг от публика. Като при това сам мога да си правя снимки или дори цели филмчета, да дам точно описание, да посрещна с кафе евентуалните кандидати за огледа на НИ.

Е къде тогава е ролята на брокера? Ами да и аз това казвам - НИКЪДЕ! Това е изчезваща професия точно толкова колкото и тази на телефонистките и телеграфистките.

В бъдеще всички жилища ще са регистрирани в кадасъра откъдето данните на продавача ще могат да бъдат сравнени и да бъде проверено за тежести върху продаваният имот.

Правилно е постъпила тетка камелия като навреме се е ориентирала да търси поприще извън брокерството. Да му мислят такива като дичо, уилсъна, имотко и иворада които ИНТЕРНЕТ и електрониката ще оставят без хляб.

Аз се замислям за проект онлайн брокер в който да напътствам продавачите как да правят успешно обявите си така че да продават имотите си възможно най-бързо и разбира се на най-добра цена.

================
kolev@decaleges.com
Re: Ще се промени ли пазарът на НИ след 2015?
23-01-2011 - 15:57:17
Мъка,мъка ! василев, тъпако, днес също не спираш с прростотиите ! Тъп си като слонски задник, ама не си виновен, то отвътре те кара.
Re: Ще се промени ли пазарът на НИ след 2015?
23-01-2011 - 16:09:06
Знам знам дичо. Едно време когато си броих парите за първият компютър едно "Миче от пощата" също ми каза че съм тъп. По-късно аз си инсталирах Скайп а нея я съкратиха. дичо още не е късно имаш шанс бюрата по труда организират курсове за преквалификация на бивши брокита. не е срамно, питай камелка ако не вярваш.

================
kolev@decaleges.com
Re: Ще се промени ли пазарът на НИ след 2015?
23-01-2011 - 16:09:57
avatar
Малко несъм съгласен. Брокерството ще продължава да съществува като занимание по единствената причина че спестява време и предлага някакви удобства.
Техническите средства затриха телефонистките защото се спестява време но си плащаш за удоволствието да имаш телефон и нет в дома си.
По същият начин ако имам да продавам и неискам да си губя времето да посрещам оглеждачи ще си платя за удобството и спестено време на някой брокер.
По изглежда да се очертае като втора професия на хора нуждаещи се от допълнителен доход. Пенсионери които се чудят какво да правят по цял ден.

Може би затова Иворад пише по нощите. Приключил е 2–ра смяна охранител в някой мол или паркинг пребира се и кво да види, честитка от банката че чихвата UP и сяда да сложи някоя обява.

Продажба на загуба да се счита като печалба към днешна дата.

Ни копува ни продава
Re: Ще се промени ли пазарът на НИ след 2015?
23-01-2011 - 16:23:12
Поради добронамереността на админите пак имате темичка, изключително тъпа, спретната от изключителен тъпанар и мерзавец, та да си плюете на воля . Комплекси, комплекси, комплекси.
Re: Ще се промени ли пазарът на НИ след 2015?
23-01-2011 - 16:24:04
ТОРТКО те брокитата в БГ и сега имат същата функция, но 3% от сумата по сделката май им е множко за тази много отговорна работа не мислиш ли? Когато обявиш имот с точните данни подкрепени с добър видеоматериал и точна твърда цена огледите ти ще се ограничат най-много до 2-3.

================
kolev@decaleges.com
Re: Ще се промени ли пазарът на НИ след 2015?
23-01-2011 - 16:32:34
уважаеми дичо, не се коси, погледни темата за нескопосаните обяви и виж цената на къщата за която проявих интерес. та парите които там искат ги имам кеш, но брокер-нещастник в сделката няма да участва. това ми е и условието към продавачите да нямат брокер иначе няма сделка. дичо ще ти дам приятелски съвет ББ строи магистрали - тия магистрали ще се нуждаят от работници които да ги поддържат. заплатите им не са лоши.

================
kolev@decaleges.com
Re: Ще се промени ли пазарът на НИ след 2015?
23-01-2011 - 16:44:26
Нещастно дребно човече василев, отново ще ти напомня, това не ти е дир-а, там си модератор единствено на себе си, тук обаче никой не бръсне за слива. Не си в позициа нито акъл да даваш , нито да изразяваш мнение за каквото и да било, ти наистина си грешка на природата. Апропо, една от причините да не псувам такива като теб е тази, че не искам да се размножавате, чат ли си ?
Re: Ще се промени ли пазарът на НИ след 2015?
23-01-2011 - 16:47:36
avatar
Не е вярно 4е всички използват интернет а по съ6тия на4ин все о6те има хора които ходят да звънят от по6тата и май о6те са в кабинки!!

Така 4е професията брокер на недвижими имоти няма как да из4езне!!

За да направи6 проекта си универсален трябва да измисли6 как Ки4ка от Горно Му6кино да си пусне обявата със снимки посредством радиочестотния ефир на Радио Хоризонт - тя само това има!!

Но съм съгласна 4е бъде6тето е във високите технологии в този форум ни бе6е представен перфектния на4ин за представяне на имот 4рез триизмерна графика и интерактивно наблюдение и манипулиране на виртуална видеокамера в абстрактна компютърна среда така 4е обикновен интернет потребител да се пренесе мигновено вътре в имота да разгледа и да вземе ре6ение за покупка!!

На6ата фирма както написах по-рано в друга тема която по някакъв неопределен на4ин е из4езнала от този форум възприе този метод на представяне и активно тестваме новата технология!! Успяхме и да я рационализираме като освен картина в на6ите представяния 6те има и звук!! Какво имам предвид - докато посетителят разглежда триизмерната графика посредством виртуалната камера и полу4ава триизмерно видеоизображение професионален брокер от на6ата агенция 6те се включва в интерфейса за да напътства посетителя!! Освен това вси4ки на6и брокери са изкарали тримесе4ни курсове по психоанализа както и са сертифицирани трета степен по нервно-лингвисти4но програмиране (НЛП) и са способни да убедят деветседет и девет процента и деветдесет и девет стотни от хората да купят о6те на първи оглед произволен апартамент!!

По този на4ин 4рез на6ите професионални умения в сферата на недвижимите имоти психологи4ески прийоми за манипулиране на съзнанието както и 4рез новата технология за манипулиране и на визуалните възприятия посредством ефекта WOW 6те постигнем коефициент на полезно действие (КПД) от близо единица (с други думи сто процента)!! Всеки посетител в на6ата система автомати4но 6те става и купува4!!


Красивите жени управляват света!!
Re: Ще се промени ли пазарът на НИ след 2015?
23-01-2011 - 17:07:10
avatar
Quote
nabludаtel
ТОРТКО те брокитата в БГ и сега имат същата функция, но 3% от сумата по сделката май им е множко за тази много отговорна работа не мислиш ли? Когато обявиш имот с точните данни подкрепени с добър видеоматериал и точна твърда цена огледите ти ще се ограничат най-много до 2-3.

То не е луд който изяде баницата. В момента в който те закарат на оглед и има разминаване на данните и действителноста моментално трябва да им набиеш манерката.
Малоумник, тепегьоз, кретен, отрепко некадърна защо ми губиш времето бре сволач недоклатена. И така ако всички го направят да видиш как ще влязат в пътя. Какво ще тръгне да се бие? Ще си подвие опашката като бит педал.
Има и друго подписвате договор и в него пише че ако те води по коптори разминаващи се от твойте параметри да ти върне 3% от цената на всеки коптор който те е водил, ако някога се стигне до зделка.
Искам да го вида този смелчага брокер който ще ми продаде нещо. Клиента брате е с трески за дялане по този въпрос. А процента се договаря и по добре е 1.5–2% отколкото ич. Абе някой да земе да пусне обява: Търся брокер работещ на 1.5% комисионка, телефона ще му се подпали. Ако търся жилище такава обява ще пусна винаги ще правя компромиси защото предлагането е такова какво толкоз ще загубя от 1 такава обява.
Неможе аз да търся "Веницянска" мозайка а той да ме води у "Турски" кенеф.

Продажба на загуба да се счита като печалба към днешна дата.

Ни копува ни продава
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход