Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Бум на продажбите от ЧСИ

Публикувано от Брокер-Инвеститор 
Re: Бум на продажбите от ЧСИ
07-01-2011 - 16:45:56
Quote
камелия
Quote
drakkar

30 години на хляб и картофи при мама ? Това сериозно ли го мислиш ?

Защо 30? Млад, здрав и прав човек, няма причина да остане дълго без работа. А работи ли, нещата се оправят.

Оптимизма наистина е нещото което може да ни извади от тая криза, но ....
Но само с оптимизъм не става, трябва и рамо, помощ отнякъде. София е друга бира, ама в останалата част на страната явно си нямате представа какво е положението. Колко хора вече по повече от година нямат работа. Без значение млади или стари. Как са съгласни да работят и за жълти стотинки. Не че и тези дето имат работа не са без проблеми. Просто наистина си е криза и положението е тревожно. Има и такива дето са си ипотекирали жилищата за да вземат заем за бизнес, има и такива които са били гаранти на колеги теглили потребителски кредити. Всички са на тръни, всички никак не им е леко.
Тука във форума се изявяват няколко пубертета дето си мислят, че всичко което хвърчи се яде и сипят квалификации на ляво и на дясно. Че тях това не може да ги сполети. Дано. Но никога не бъдете толкова самоуверени. Погледнете освен от собственната си камбанарийка и към околният свят - действа отрезвяващо.
Re: Бум на продажбите от ЧСИ
07-01-2011 - 16:48:45
avatar
Quote
zlobil81
..ако има и картофи е добре..

Днес преди обедната почивка, чистачката ми каза че иска да ми покаже нещо в залата за хранене и почивка.

Показва ми на един колега пликчето с 1/3 ( ЕДНА ТРЕТА) кофичка кисело мляко и 1 вафла, това си го е донесъл за обяд.

От средата на декември, понеже са познати, ТЯ ЧИСТАЧКАТА МУ КУПУВА сутрин по 2 кебапчета или кюфтенца и му дава на обяд ( не повярвах но двама колеги го потвърдиха ). Също тя му изкупува ваучерите за храна всеки месец (30-40лв), щото му трябвали пари а не ядене.

да не казвам точно, но позицията и доходите му са над средните......

е смятайте за какво става дума.......

......обаче е собственик де........

пс. Не вярвам да изкара така следващите 18,5 години ( толкова му остават)

Сърцераздирателно, но не толкова състоятелно, според мен. При наличието на същите доходи, както по времето, в което е теглил заема, колкото и да са му вдигнали вноската, тя все ще се избие от наема. Ако ще и гарсониера да е.
А приказката за чистачката, хем изкупуваща ваучерите му, хем отглеждаща го с кебапчета и кюфтенца, е върха! Без да се сърдиш, ама що не го уредите за чистачка това момче? Явно, тя е по- добре платената в тая фирма.........:]
Re: Бум на продажбите от ЧСИ
07-01-2011 - 16:54:44
Quote
камелия
Quote
zlobil81
..ако има и картофи е добре..

Днес преди обедната почивка, чистачката ми каза че иска да ми покаже нещо в залата за хранене и почивка.

Показва ми на един колега пликчето с 1/3 ( ЕДНА ТРЕТА) кофичка кисело мляко и 1 вафла, това си го е донесъл за обяд.

От средата на декември, понеже са познати, ТЯ ЧИСТАЧКАТА МУ КУПУВА сутрин по 2 кебапчета или кюфтенца и му дава на обяд ( не повярвах но двама колеги го потвърдиха ). Също тя му изкупува ваучерите за храна всеки месец (30-40лв), щото му трябвали пари а не ядене.

да не казвам точно, но позицията и доходите му са над средните......

е смятайте за какво става дума.......

......обаче е собственик де........

пс. Не вярвам да изкара така следващите 18,5 години ( толкова му остават)

Сърцераздирателно, но не толкова състоятелно, според мен. При наличието на същите доходи, както по времето, в което е теглил заема, колкото и да са му вдигнали вноската, тя все ще се избие от наема. Ако ще и гарсониера да е.
А приказката за чистачката, хем изкупуваща ваучерите му, хем отглеждаща го с кебапчета и кюфтенца, е върха! Без да се сърдиш, ама що не го уредите за чистачка това момче? Явно, тя е по- добре платената в тая фирма.........:]

Аз дадох пример от днес, ти философствай дали е състоятелно. Купил си е жилище за да не живее с техните...КАКВИ НАЕМИ ФАНТАЗИРАШ ?

Ако аз не го бях видял и аз нямаше да повярвам; Неприятно ми е да виждам колеги дето уж сме приятели, ехидно как се подсмихват ( никой май още не му се е подиграл публично), но какво да се направи ?? Да му помогнеш нещо за месец, два и после какво ?

п.с. забравих да кажа че тук наемите на апартамен с 2 спални ново обзаведен ( в такъв ходих на гости) е 230 лв. А иначе вноските по ипотеката на гореспоменатия нямам идея колко са , не ми е удобно да питам.....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-07 16:57 от zlobil81.
Re: Бум на продажбите от ЧСИ
07-01-2011 - 17:03:20
avatar
Quote
камелия


Сърцераздирателно, но не толкова състоятелно, според мен. При наличието на същите доходи, както по времето, в което е теглил заема, колкото и да са му вдигнали вноската, тя все ще се избие от наема. Ако ще и гарсониера да е.
А приказката за чистачката, хем изкупуваща ваучерите му, хем отглеждаща го с кебапчета и кюфтенца, е върха! Без да се сърдиш, ама що не го уредите за чистачка това момче? Явно, тя е по- добре платената в тая фирма.........:]

Камелия ти си напълно откачила! Дай си сметка какви идиотизми приказваш, земи си пий хапчетата! Как оцеляваш с толкова злоба, некадърност, наглости и простотия? Нещастна отрепка.

Продажба на загуба да се счита като печалба към днешна дата.

Ни копува ни продава
Re: Бум на продажбите от ЧСИ
07-01-2011 - 17:06:09
Уважаеми колеги,

Не разбирам лошото ви отношение към нашата професия. Ето погледнете кои сме и каква е нашата философия. (дори и аз самата участвам) [forum.imoti.net]

Бъдете здрави.
Re: Бум на продажбите от ЧСИ
07-01-2011 - 17:07:40
avatar
Quote
zlobil81


Аз дадох пример от днес, ти философствай дали е състоятелно. Купил си е жилище за да не живее с техните...КАКВИ НАЕМИ ФАНТАЗИРАШ ?

Ако аз не го бях видял и аз нямаше да повярвам; Неприятно ми е да виждам колеги дето уж сме приятели, ехидно как се подсмихват ( никой май още не му се е подиграл публично), но какво да се направи ?? Да му помогнеш нещо за месец, два и после какво ?

п.с. забравих да кажа че тук наемите на апартамен с 2 спални ново обзаведен ( в такъв ходих на гости) е 230 лв. А иначе вноските по ипотеката на гореспоменатия нямам идея колко са , не ми е удобно да питам.....

Не виждам причина да изгрубяваш!
Просто ти предлагам да мислиш, нищо че този и онзи ти говорят това и онова.
Ясно, че го е купил за да се отдели. Но, като е напечен момента, ще се прибере пак при тях, ще го даде под наем и ще кара така, докато нещата се пооправят.
Ако наемите при вас са 230лв. за двустаен, обзаведен, то значи че и цените на строителството, и на ипотеките, са по- ниски.
Просто казвам, че нормално решение има- не е задължително да се изпълнят апокалиптичните картини, обрисувани с толкова хъс и удоволствие от някои съфорумци.........
Re: Бум на продажбите от ЧСИ
07-01-2011 - 17:30:56
Quote
камелия
Quote
zlobil81


Аз дадох пример от днес, ти философствай дали е състоятелно. Купил си е жилище за да не живее с техните...КАКВИ НАЕМИ ФАНТАЗИРАШ ?

Ако аз не го бях видял и аз нямаше да повярвам; Неприятно ми е да виждам колеги дето уж сме приятели, ехидно как се подсмихват ( никой май още не му се е подиграл публично), но какво да се направи ?? Да му помогнеш нещо за месец, два и после какво ?

п.с. забравих да кажа че тук наемите на апартамен с 2 спални ново обзаведен ( в такъв ходих на гости) е 230 лв. А иначе вноските по ипотеката на гореспоменатия нямам идея колко са , не ми е удобно да питам.....

Не виждам причина да изгрубяваш!
Просто ти предлагам да мислиш, нищо че този и онзи ти говорят това и онова.
Ясно, че го е купил за да се отдели. Но, като е напечен момента, ще се прибере пак при тях, ще го даде под наем и ще кара така, докато нещата се пооправят.
Ако наемите при вас са 230лв. за двустаен, обзаведен, то значи че и цените на строителството, и на ипотеките, са по- ниски.
Просто казвам, че нормално решение има- не е задължително да се изпълнят апокалиптичните картини, обрисувани с толкова хъс и удоволствие от някои съфорумци.........

Не съм искал да те обидя, сорри. Ще притна мнението ти и ще го покажа в удобен случай.

М/у другото днес пуснах една тема за цените на жилищата в таз дълбока провинция и ми стана чудно, че в МОМЕНТА средна е 400 ЕВРО. Не знам въпросния колега на колко е купил преди година и половина, но сигурно е било доста по нагоре.

Наемите обаче са супер ниски. Този посочения за 230 лв е луксозно обзаведен по столични разбирания ( бяла и черна техника, с евтинички нови мебели и ламинат). Комшията ми живее в мизерен 3 стаен ( 2 спални+хол+отделна кухня) за който плаща 120 лв, има стари мебели ама е тотален кенеф. Тези ниски наеми може би се дължат на гастарбайтерите които са купували преди време, но си живеят в чужбина, а тук всичко е празно. На 23.12 гледайки от балкона ми, от където се виждат около 90 жилища, изброих че свети само в 21 точно. И то на празници..........Тази вечер ще преброя пак, да видим в нормално време как е населено и утре ще докладвам
Re: Бум на продажбите от ЧСИ
07-01-2011 - 17:32:46
avatar
Хубаво филмче. 2 неща ми направиха впечатление. Забелязахте ли онези метални каси пълне с папки? Какво ли е това? И нещо шокиращо НАСЛЕДСТВО ЗАДЪЛЖЕНИЕ (така че внимавайте какво наследство оставяте). Да не се окаже че сте харчили като пияни моряци и някой друг ще плаща масрафа на вашите изцепки.

Продажба на загуба да се счита като печалба към днешна дата.

Ни копува ни продава
Re: Бум на продажбите от ЧСИ
07-01-2011 - 17:35:09
Ей това ми хареса:

1. Тристаен апартамент, ул. “Г.С. Раковски”, 102 кв.м. Обявен за 68100 лв.
Продаден за 69000 лв. /35279 ?/.

Оня образ, дето купи на 320Е в Модерно предградие може да се ухапе по задника от яд - такава минавка сривльо трудно ще преживее.:]
Re: Бум на продажбите от ЧСИ
07-01-2011 - 17:52:06
avatar
Quote
Пламен Николов
Ей това ми хареса:

1. Тристаен апартамент, ул. “Г.С. Раковски”, 102 кв.м. Обявен за 68100 лв.
Продаден за 69000 лв. /35279 ?/.

Оня образ, дето купи на 320Е в Модерно предградие може да се ухапе по задника от яд - такава минавка сривльо трудно ще преживее.:]

А ипотекаря който го е купил преди 2 години за 150.000 евро с ипотека и дължи на банката 250000-40000 = 210000 евро сигурно е много щастлив, а? smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход