Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Който купува в кризата пИчели smiling smiley

Публикувано от Wilson 
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
06-01-2011 - 22:14:55
avatar
За разлика от предишния ти сериозен и аргументиран пост, този беше пълен вятър и мъгла. Разбираемо, когато нямаш аргументи. Лека вечер!
.................
Въпреки празния ти отговор, ще ти кажа, че съм бил на квартира в "Гръцката" на цената на двустайния ми в "Слатина". Е, от разлика не съм печелил. Но все пак етаж в "Гръцката"....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-06 22:18 от СТОПАНИН ... ..
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
06-01-2011 - 22:17:44
Quote
Wilson
Quote
hubb
истината драги ми уилсън е, че дефакто всички живеем под наем своя живот....
може би един ден ще разбереш какво искам да кажа, пожелавам ти да не е по трудния начин.

отностно алтернативата НАЕМАТЕЛ - ИПОТЕКАР всичко се решава на белия лист с моливчето.
ако имаш достатъчно добър бизнес или получаваш достатъчно рушвети за да купиш без ипотека - чудесно, бъди щастлив, тогава тази дилема няма никакво значение.

За мен лично инвестицията в имот винаги е имала един огромен недостатък - ако решиш да живееш в друг град или друга държава няма как да си го вземеш и да живееш в него там. да, може да го продадеш но при какви условия? А ако си обвързан с ипотека може САМО ДА СЕ МОЛИШ да не те изрита шефа ти от работа.... Което пък води до развитието на една от масовата ПАТОЛОГИЯ - подмазвачеството, Ако ти идва от вътре - ОК, но ако не трябва да избираш - загуби на собственост или шизофрения.
Относно твоя случай - Можеш да го даваш под наем - но от къде си сигурен, че наемателя ще се грижи достатъчно съвестно за ТВОЯ имот и като си тръгне няма да ти се наложи да върнеш 5-10 наема обратно в ремонт? До сега плащал ли си данъци за тези наеми, ако не си до кога мислиш, че ще е така? Ами ако утре до твоя апартамент се настанят катунари? Последното е все по-вероятно имайки в предвид кризата и демографията. А и в крайна сметка колко години живот още има твоята така наречена ВЕЧНА собственост?

Казваш - имам деца, а питал ли си твоите деца какво искат?[/[/size]quote]


===============================================================


Ами във всеки случай не искат да са на улицата, като навършат 18 години или да живеят при мама и тати FOREVER.
Aз като навърших 18 години, баща ми връчи ключовете от стария панелен апартамент и ми каза 'Твой е'. Оправяй се.
Ако искаш живей в него, ако искаш прави квот' знаеш. Аз ти давам минимума - ПОКРИВ НАД ГЛАВАТА. Останалото
зависи от теб'. И до днес помня думите му.

Кво направих аз ... първите 5 години непрекъснато влачех гаджета, най-различни руси, черни, квит се сетиш. Приятелчета,
купончета, студенстването ми по право беше истински нон стоп купон. Що --- що ли --- ами щот' имах 'терен'.
След 26-та ми година нещата се попопреминиха, пък и се ожених, са имам и две деца и заминавам на 'Полигона' smiling smiley


След последните данни за БГ образованието и нивото на БГ студентството, единствения съвет който бих дал на децата си би бил - заминавайте на запад да изучите (и оцелеете все пак помним Балтов и други жертви), пък после каквото решите.
Просто времената се промениха, ти още си живееш с милите спомени когато си бил с терен и здраво си стъпил в обувките на баща ти.
Предполагам, че и твоите деца ще обуят твоите но избора си е изцяло ВАШ!
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
06-01-2011 - 22:20:17
avatar
Quote
hubb
Quote
Wilson
Quote
hubb
истината драги ми уилсън е, че дефакто всички живеем под наем своя живот....
може би един ден ще разбереш какво искам да кажа, пожелавам ти да не е по трудния начин.

отностно алтернативата НАЕМАТЕЛ - ИПОТЕКАР всичко се решава на белия лист с моливчето.
ако имаш достатъчно добър бизнес или получаваш достатъчно рушвети за да купиш без ипотека - чудесно, бъди щастлив, тогава тази дилема няма никакво значение.

За мен лично инвестицията в имот винаги е имала един огромен недостатък - ако решиш да живееш в друг град или друга държава няма как да си го вземеш и да живееш в него там. да, може да го продадеш но при какви условия? А ако си обвързан с ипотека може САМО ДА СЕ МОЛИШ да не те изрита шефа ти от работа.... Което пък води до развитието на една от масовата ПАТОЛОГИЯ - подмазвачеството, Ако ти идва от вътре - ОК, но ако не трябва да избираш - загуби на собственост или шизофрения.
Относно твоя случай - Можеш да го даваш под наем - но от къде си сигурен, че наемателя ще се грижи достатъчно съвестно за ТВОЯ имот и като си тръгне няма да ти се наложи да върнеш 5-10 наема обратно в ремонт? До сега плащал ли си данъци за тези наеми, ако не си до кога мислиш, че ще е така? Ами ако утре до твоя апартамент се настанят катунари? Последното е все по-вероятно имайки в предвид кризата и демографията. А и в крайна сметка колко години живот още има твоята така наречена ВЕЧНА собственост?

Казваш - имам деца, а питал ли си твоите деца какво искат?[/[/size]quote]


===============================================================


Ами във всеки случай не искат да са на улицата, като навършат 18 години или да живеят при мама и тати FOREVER.
Aз като навърших 18 години, баща ми връчи ключовете от стария панелен апартамент и ми каза 'Твой е'. Оправяй се.
Ако искаш живей в него, ако искаш прави квот' знаеш. Аз ти давам минимума - ПОКРИВ НАД ГЛАВАТА. Останалото
зависи от теб'. И до днес помня думите му.

Кво направих аз ... първите 5 години непрекъснато влачех гаджета, най-различни руси, черни, квит се сетиш. Приятелчета,
купончета, студенстването ми по право беше истински нон стоп купон. Що --- що ли --- ами щот' имах 'терен'.
След 26-та ми година нещата се попопреминиха, пък и се ожених, са имам и две деца и заминавам на 'Полигона' smiling smiley


След последните данни за БГ образованието и нивото на БГ студентството, единствения съвет който бих дал на децата си би бил - заминавайте на запад да изучите (и оцелеете все пак помним Балтов и други жертви), пък после каквото решите.
Просто времената се промениха, ти още си живееш с милите спомени когато си бил с терен и здраво си стъпил в обувките на баща ти.
Предполагам, че и твоите деца ще обуят твоите но избора си е изцяло ВАШ!


Дааам Стопанинът е прав.
Май само си правиш вятър на устата.
И от мен лека.

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
06-01-2011 - 22:50:22
няма как да ме разберете, със съвсем различна ценностна система сме за да може да вникнете в това ви казвам.
Ако стопанина беше прав за примера тези случаи щяха да са масови, но не са. Защо не са - не ми се обяснява за да не си правя вятър на устата, все пак ще е пределно безсмислено.
Уилсъна даде една случка от 90те и смята, че тя ще е меродавна за 1000 години напред. Няма лошо в консерватизма, лошото е когато консерватизма се превърне в носталгия. За съжаление тогава ситуацията вече е безнадеждна.
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
07-01-2011 - 00:13:45
Стига сте си гонили децата, ако в чужбина всички българи са като наличните идиоти и безхаберници по форумите, жална им майка.
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
07-01-2011 - 10:29:51
avatar
Quote
ASSETION
Quote
Wilson


РЕШАВАМ И КУПУВАМ, НО НА 650 ЕВРО/М2 - ДОГОВОРЕНА ЦЕНА.

Епилог: ЕЙ ТАКА СПЕЧЕЛИХ ОКОЛО 60000 ЛЕВА, КАТО НЕ КУПИХ НА ЦЕНОВИ РАВНИЩА ОТ 1К EURO/M2.

ВМЕСТО ДА ПЛАТЯ 90 К ЕВРО, ПЛАТИХ ЗА СЪЩИЯ, НО ВЕЧЕ ЗАВЪРШЕН А-Т - 58,5 К ЕВРО.

И не ми е зле ... ако и Вие сте от спечелилите (спестилите някой лев от кризата smiling smiley ) нека пише. winking smiley

Знаеш ли какво се сетих!!!
специално идвам да ти споделя че си в грешка!!!
ТИ НЕ СИ СПЕЧЕЛИЛ само 60 000лева а много повече!!!
Щото забравихме да сметнем лихвата по ипотеката бре...
Ако майка ти те беше уредила да вземеш заемче тогава и да го купиш на 90 000 евро с лихвата по ипотеката за 20 години щеше да е колко ? + 150% грубо ? значи 400 000 лева щеше да ти излезе!
а сега с лихвите ще ти излезе само 250 000 лева!!! СМЯТАЙ УИЛСЪНЕ !!! ТИ СИ СПЕЧЕЛИЛ НАД 150 000 ЛЕВА БРЕ !!! ТИ СИ ЕБАТИ ГЕНИЯ!!!ТИ НАПРАВО СИ ИЗДЪНИЛ КОЧИНАТА КАКТО ВИКАТ У НАЩО СЕЛУ!!! ДАНО И ТАЯ ГОДИНА ДА СПЕЧЕЛИШ ДВОЙНО - КАТО КУПИШ ОЩЕ НЕЩО smiling smiley

знаеш ли стария габровски виц... знаеш го ... ама да ти го припомня.... похвалил се келеша на на баща си тате тате бягах зад автобуса днес до училище и спестих 6 стотинки за билет !
- Глупак - да беше бягал зад такси да спестиш 2 лева... / сумите са в стари пари/ smiling smiley
Та и ти така... да ти имам печалбатаsmiling smiley

Смешник.
Нещо си се объркал, не знам за какви лихви говориш.
Лихвите са за такива като теб и с това приключвам.

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
bah
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
07-01-2011 - 10:51:56
avatar
Quote
ASSETION
Quote
Wilson
ЕЙ ТАКА СПЕЧЕЛИХ ОКОЛО 60000 ЛЕВА, КАТО НЕ КУПИХ НА ЦЕНОВИ РАВНИЩА ОТ 1К EURO/M2.
ВМЕСТО ДА ПЛАТЯ 90 К ЕВРО, ПЛАТИХ ЗА СЪЩИЯ, НО ВЕЧЕ ЗАВЪРШЕН А-Т - 58,5 К ЕВРО.

СМЯТАЙ УИЛСЪНЕ !!! ТИ СИ СПЕЧЕЛИЛ НАД 150 000 ЛЕВА БРЕ !!! ТИ СИ ЕБАТИ ГЕНИЯ!!!
............... да ти имам печалбатаsmiling smiley

Assetion, не си прав. Има едно правило: спечели при покупката.
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
07-01-2011 - 11:02:46
Quote
Imotko
Стига сте си гонили децата, ако в чужбина всички българи са като наличните идиоти и безхаберници по форумите, жална им майка.
що бе?
да ги оставим тук при мутрите, дрогата, циганията и тарикатите ли?
Да плащат жилищата на 4-на цена за да може някой да не работи за тяхна сметка?
Да плащат на банките 2-3 лева за превод?
Да плащат за социално слаби пияндета за, които децата им са вторичен продукт на лошия алкохол и обещанието, че някой друг ще ги издържа?
Да плащат за БЕЗПЛАТНОТО си здравеопазване ДВА ПЪТИ - веднъж с осигуровки и веднъж кеш в болниците?
Да плащат за винетки и изкривени джанти?
Да купуват "деликатеси" вместо млечни продукти, да ядат дупетата на третия свят или пък да си блъскат главите с монополисти и прости чиновници?

На теб ако ти харесва и искаш децата ти да живеят по този начин - нямаш никакъв проблем, просто трябва да продължаваш да правиш това, което си правил до сега!
Но НИКОЙ не ти е дал ПРАВО, да съдиш ДРУГИТЕ, че искат да живеят ДОБРЕ!
Това го запомни ДОБРЕ! НЯМАШ ПРАВО ДА СЪДИШ ХОРАТА ЗА ТЕХНИЯ ИЗБОР!!!
Подобни права обикновено си ги присвояват само мега простите и нагли тарикати в БГ-то!
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
07-01-2011 - 11:26:31
avatar
Quote
hubb
Quote
Imotko
Стига сте си гонили децата, ако в чужбина всички българи са като наличните идиоти и безхаберници по форумите, жална им майка.
що бе?
да ги оставим тук при мутрите, дрогата, циганията и тарикатите ли?
Да плащат жилищата на 4-на цена за да може някой да не работи за тяхна сметка?
Да плащат на банките 2-3 лева за превод?
Да плащат за социално слаби пияндета за, които децата им са вторичен продукт на лошия алкохол и обещанието, че някой друг ще ги издържа?
Да плащат за БЕЗПЛАТНОТО си здравеопазване ДВА ПЪТИ - веднъж с осигуровки и веднъж кеш в болниците?
Да плащат за винетки и изкривени джанти?
Да купуват "деликатеси" вместо млечни продукти, да ядат дупетата на третия свят или пък да си блъскат главите с монополисти и прости чиновници?

На теб ако ти харесва и искаш децата ти да живеят по този начин - нямаш никакъв проблем, просто трябва да продължаваш да правиш това, което си правил до сега!
Но НИКОЙ не ти е дал ПРАВО, да съдиш ДРУГИТЕ, че искат да живеят ДОБРЕ!
Това го запомни ДОБРЕ! НЯМАШ ПРАВО ДА СЪДИШ ХОРАТА ЗА ТЕХНИЯ ИЗБОР!!!
Подобни права обикновено си ги присвояват само мега простите и нагли тарикати в БГ-то!


Брях, брях, брях ...
Hubb се ядоса и взе да обижда и поставя етикети.
Споко днес е ден на майстора smiling smiley
Не е ли хубаво, че само у БГ имам такъв ден.

Hubb,
ще те изчакаме да се поуспокоиш и тогава ще си хортуваме. smiling smiley

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
07-01-2011 - 11:28:58
Това го запомни ДОБРЕ! НЯМАШ ПРАВО ДА СЪДИШ ХОРАТА ЗА ТЕХНИЯ ИЗБОР!!!
----------------------
Дъвка, шльокав и каквото още си, ти пък кой си да раздаваш заповеди и оценки ?! Съдника си ти ? Смешко жалък.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход