Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Който купува в кризата пИчели smiling smiley

Публикувано от Wilson 
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
06-01-2011 - 02:49:02
Ето моето мнение по темата което е малко по-различно -

"Оправянето" ще започне и ще дойде оттам откъдето започна всичко - Америка. Въпреки последните положителни данни за икономиката, нещата са все още трагични и реалността е, че трябват още 2 години за да има видимо подобренеие. Това с половин уста го казват дори и икономическите оптимисти. За тези които искат някакво доказателство - следете какво ще стане с американския долар в следващите месеци в сравнение с други валути (примерно канадският долар). Всички прогнози са за поне 5-10% обезценка.
България върви 1 година след събитията, което значи, че най вероятно ще имаме допълнителен спад на имотите (или застой в най добрия случай) в следвашите 2 години. Предполагам никои не взима насериозно нашите политици и свръх ликвидните ни банки според които вече сме дръпнали сериозно от блатото.

Въпреки мрачните прогнози, някои каза по-горе, че не би трябвало да ти дреме дали ще има допълнителен спад ако си купил жилището за живеене, а не за инвестиция. Което е истина.
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
06-01-2011 - 04:40:17
Един приятел тъкмо преди Коледа купи къща в Бистрица. Изцяло завършена на 3 ката, 1200 кв.м.облагороден двор, басейн и още, и още за 150 хил. като са си стиснали ръцете точно на 50% от обявената цена. Сделката е много добра и човека е щастлив, купува за себе си я.

Хайде със здраве и горе главата. Не се кахърете каквото има да става ще става!*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
PMP
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
06-01-2011 - 13:07:57
Когато човек има колело, иска кола, когато има кола, иска самолет, когато има самолет, иска да е квартирант на барабата-сахиба...та така живота си тече за нас провансалците и един мечти само за колело....
PMP
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
06-01-2011 - 18:33:00
Ужасно ми е, мани...120кв чисти на 1ва линия до парка...ама понеже съм шматка съм под наем/ ~18% от заплатата/, ужасно е...А и да не забравя никой не може копченце да ми каже чадо...особено майка ми...а ти си налягай парцалките да не ти кътнат съпорта дъртите, че бюрото по труда те чака...там поне всички са като теб с основно/унсс/ образУвание...*stop*
bah
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
06-01-2011 - 18:44:45
avatar
Quote
PMP
Ужасно ми е, мани...120кв чисти на 1ва линия до парка... съм под наем /~18% от заплатата/, ужасно е...

Никой не оспорва "предимството" да е човек под наем, спрямо кредитна вноска, при този невъзходящ пазар.
Въпросът е, докога, параметрите: наем, кредитна вноска, лихва по влог, тренд на цените, добър избор на жилища, ще са в полза на "наемателите"? Дали това "предимство" не е измамно и да се изпусне влака.
PMP
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
06-01-2011 - 19:02:48
bah това всеки сам преценя за себе си...аз съвети не давам и никой не съветвам да го прави smiling smiley
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
06-01-2011 - 19:06:54
Quote
PMP
Ужасно ми е, мани...120кв чисти на 1ва линия до парка...ама понеже съм шматка съм под наем/ ~18% от заплатата/, ужасно е...А и да не забравя никой не може копченце да ми каже чадо...особено майка ми...а ти си налягай парцалките да не ти кътнат съпорта дъртите, че бюрото по труда те чака...там поне всички са като теб с основно/унсс/ образУвание...*stop*

Първа линия до Западния парк, може би.....
PMP
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
06-01-2011 - 19:11:05
Не на Калиманци безимотко...
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
06-01-2011 - 19:54:47
avatar
Quote
PMP
Ужасно ми е, мани...120кв чисти на 1ва линия до парка...ама понеже съм шматка съм под наем/ ~18% от заплатата/, ужасно е...А и да не забравя никой не може копченце да ми каже чадо...особено майка ми...а ти си налягай парцалките да не ти кътнат съпорта дъртите, че бюрото по труда те чака...там поне всички са като теб с основно/унсс/ образУвание...*stop*

Абе чадо,
сега сериозно *stop*

Какво като си в Калиманци (у трета глуха, иначе на първа линияsmiling smiley )
Какво като се 'шириш' на 120 квадрата площ КАТО НЕ СА ТВОИ БЕ ПИЛЕ ШАРЕНО*smiley_ahh*

Не разбираш ли фундаменталната разлика МЕЖДУ СОБSTWENIK и НАЕМАТЕЛ.
Между собственост и липса на такава.

И как може да ти е толкова акъла, че да даваш почти 1/5 от заплатката си, ЗА ДА ПЛАЩАШ НЕЩО, КОЕТО НИКОГА
НЯМА ДА БЪДЕ ТВОЕ?!?

Бе к'ви хора сте, да сте глупави разбирам, да сте неграмотни пак разбирам ...
... ма все ми се струва, че не е това.
По-скоро сте безпарични.
Което не е грях, ама що го прикривате.
И аз мога да се ширя у чужди 150 квадрата в Изток за 450 евро НАЕМ.
Ма ей на не ГО ПРАВЯ. Няма да ги дам ТИЯ ПАРИ на хазаи никога. Не щот' не мога да си го позволя,
не щот' НЕ ИСКАМ, просто ЗАЩОТО НЕ ВИЖДАМ СМИСЪЛ ДА ДАВАМ ПАРИ ЗА НЕЩО,
КОЕТО НИКОГА НЯМА ДА Е МОЕ.

Е така за да кажат хората ... ееее виж го пък тоя ... бати богаташа ...
... а пък тоя 'богаташът' се шири се у чужд апартамент smiling smiley

Да вярно сега си живея в двустаен ... вярно малък ми е вече ... затова си купих
тристаен и това в карето от квартали, което най-силно харесвам в София, а именно
'Полигона-Мусагеница'-'Изток'-'Яворов'-'Лозенец' ... вярно 90 м2 ... АМА СИ Е МОЙ.

Остават ми и три двустайни - един в Младост 3 и два в Мусагеница ...
... и ще си ги давам под наем ... НА ТАКИВА КАТО ТВЪРДОГЛАВИ ТИКВИ ВАС.

Благодаря Ви, че Ви има.

п.п Що се касае до бизнеса и образованието ми ... айде моля те не ставай смешен.
Аз на приход от имотна рента НЕ РАЗЧИТАМ. Не че ми е лошо да си взимам готови
кинти всеки месец, ей така без да правя нищо, но не ми е това нито основен приход,
нито ми е целта в живота.
Аз имам и деца.
Сещаш ли се?smiling smiley

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-06 19:57 от Wilson.
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
06-01-2011 - 20:51:58
Quote
Wilson
Какво като се 'шириш' на 120 квадрата площ КАТО НЕ СА ТВОИ БЕ ПИЛЕ ШАРЕНО*smiley_ahh*

Ти сигурно и на самолет не се качваш, щото не е твой? Нали? И ресторанта ако не го притежаваш - не сядаш? А дрехите сам си ги плетеш, сигурно, от вълна, собствено производство...
Има хиляди услуги, които ползваме срещу наемане, но току се пръкне някой комплексар и реши, че е открил топлата вода.
А защо пък точно жилището трябва да е твое, да попитам?
Нормално хората прекарват не повече от 30-40 процента от времето си в къщи. Повечето от това време в сън. Набутал си хиляди евро, за да спиш в легло, което спокойно можеш да наемеш, и да ти останат пари за нещо свястно. Браво.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход