Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Наем или Заем (обяснено като за деца)

Публикувано от gekko 
Re: Наем или Заем (обяснено като за деца)
03-01-2011 - 10:37:52
баси наема 300 лева това ще да е панелна гарсониера в лош квартал.
bah
Re: Наем или Заем (обяснено като за деца)
03-01-2011 - 10:40:53
avatar
Quote
nradev
баси наема 300 лева това ще да е панелна гарсониера в лош квартал.

Абсолютно вярно. Също така пак там търсят да купят.
Когато нямаш доходи, не летиш из облаците.
Re: Наем или Заем (обяснено като за деца)
03-01-2011 - 11:00:41
като нямаш доходи (2000+лв месечно) - живееш под наем и не събираш нищо.
като имаш доходи - пак под наем и събираш пари за мечтаното жилище (такава е конуктурата сега, пък и в близките 1-2 години).
като се попромени конунктурата смяташ.
ЛИХВА на месец от цената на апартамента <=> наем на месец и според неравенството действаш.
Пример за лихвата = 6% годишно -0,5 на месец. (че лесно се смята. да не говорим че по висока лихва по принцип си е НЕРАЗУМНО)
100к струва хапартамента = 500лв >300лв. продължаваш да си живееш под наем.
леле каква ниска лихва сложих и пак е почти 2 пъти по изгодно да си под наем.
Re: Наем или Заем (обяснено като за деца)
03-01-2011 - 11:41:38
Quote
dodo2
КТБ <-> Доган <-> Дебелата праскиня и сина и прасчо, изкупиха всички медии, НУРТС, щяха (ще) правят джамия в Малинова долина и т.н. Добре че за Супер Боровец изпуснаха влака. И за благодарност - 50% от държавните пари - в нея. Затова smiling smiley

Додо, туй че блъскат държавните пари в тая банка - по какъв начин я прави нестабилна или опасна или там каквото имаш предвид?
Смяташ че един вид са я спасили от лошите и инвестиции ли ?
Или просто виждаш някаква несправедливост.
Re: Наем или Заем (обяснено като за деца)
03-01-2011 - 11:42:43
avatar
Аа не съм казвал нищо за нестабилност. Просто Доган ми е гнусен, затова.
Re: Наем или Заем (обяснено като за деца)
03-01-2011 - 13:49:17
Щом само Доган, значи не си много гнуслив.*yes*
Бибизе, какво му е на поста ми, само подчертавам, че разсъжденията на човека от линка са напълно лаишки и теоритични.
Както и повечето коментари на тема "имоти" и "пари" във форума са чисто теоритични, защото пишещите ги не са купували и продавали имот през живота си.
Сигурен съм, че ако аз коментирам компютърни технологии, та даже и ДжиЕсЕми, ще прозвучи глупаво, та не съм учуден.
Re: Наем или Заем (обяснено като за деца)
03-01-2011 - 14:27:15
Quote
СТОПАНИН ... .
наем, нали някой трябва да ми пълни гушата?clap:

31, би ли споделил колко изкара за последните 12 месеца от прословутото си рентиерство? Абсолютните числа са си лична тайна, пък и данъчните дебнат и във форумите, така че %-ти дай.
Re: Наем или Заем (обяснено като за деца)
03-01-2011 - 17:46:56
avatar
Quote
айрян
Quote
СТОПАНИН ... .
наем, нали някой трябва да ми пълни гушата?clap:

31, би ли споделил колко изкара за последните 12 месеца от прословутото си рентиерство? Абсолютните числа са си лична тайна, пък и данъчните дебнат и във форумите, така че %-ти дай.
..................
Ми различно бе мътеницо. За един 11%, възвръщаемост като приспаднем данъците, за друг 4%. Това са двете крайни положения. Иначе средно към 6.3 %. Ако искаш повече инфо, ще трябва да се прекръстиш на Ариана:]
Jim
Re: Наем или Заем (обяснено като за деца)
03-01-2011 - 17:48:52
Quote
dodo2
КТБ <-> Доган <-> Дебелата праскиня и сина и прасчо, изкупиха всички медии, НУРТС, щяха (ще) правят джамия в Малинова долина и т.н. Добре че за Супер Боровец изпуснаха влака. И за благодарност - 50% от държавните пари - в нея. Затова smiling smiley
Додо, имаш предвид Ирена Кръстева и сина и Делян Пеевски? Сигурно знаеш от другия и тоя форум от кои съм и отношението ми към ДПС е като към БСП - крадци. Но пък взимам заплатата на ББ от лихви и ако банката е стабилна не мърдам от там. И то без да ме интересува дали чешмата капе, дали прозореца е счупен, дали бравата заяжда и още какви ли не "приятни" занимания, свързани с имот. Та, Собсвеник, явно ще си остана балък още доста време.
Re: Наем или Заем (обяснено като за деца)
03-01-2011 - 17:55:30
avatar
Ами то дори и в квартирката може да ти се случат тези нещица. За такива дреболии ремонтите са за сметка на квартирантите. Ако има по-сериозна авария от собственика. Ако прозореца се счупи защото си псувал някой на улицата и той те е замерил или жена ти е замерила с вазата и не те е уцелила, а е уцелила прозореца, аз какво съм виновен за да ти поемам този разход?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход