Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Търг - делба + ипотека

Публикувано от dodo2 
Re: Търг - делба + ипотека
30-12-2010 - 00:06:21
На мене ми се струва,че навущата му стягат около врата и оттам са изблиците! Навущата от кожата на Голямата радомирска свиня винаги като овлажнеят стягат,като индианско мъчение!Какво му правят на врата ли питате? Е ,това са му домашните чехли,от родното огнище да му припомнят сега колко е необходим на държавата!Няма по-голям кеф от това да си гледа началото и хода на кариерното развитие в свободното от държавническата тежест време пред компютъра!
Re: Търг - делба + ипотека
30-12-2010 - 00:16:09
avatar
Quote
фло
На мене ми се струва,че навущата му стягат около врата и оттам са изблиците! Навущата от кожата на Голямата радомирска свиня винаги като овлажнеят стягат,като индианско мъчение!Какво му правят на врата ли питате? Е ,това са му домашните чехли,от родното огнище да му припомнят сега колко е необходим на държавата!Няма по-голям кеф от това да си гледа началото и хода на кариерното развитие в свободното от държавническата тежест време пред компютъра!
........................
Пробвал ли си при психоаналитик? Вярно, че българина го мисли за излишен, но все пак. Ако имаш сериозен проблем не е за пренебрегване!:cry:
Re: Търг - делба + ипотека
30-12-2010 - 00:24:07
Quote
dodo2
"Ипотеката може да се запази при публичната продан на имота, ако ..."

Имам имот в съсобственост с ипотека.
Правим дело за делба.
Обявява се на продан. Обявен е коректно: "има ипотека".
Договарям се с банката ипотеката да се прехвърли на купувача.
Някой се съгласява с подпис да го купи при тези условия (имот с ипотека).
Плаща.
Аз си взимам парите, банката си запазва ипотеката.
Честито.

Възможен ли е такъв вариант?

Теоретично е възможен, но не променя същността. Прави се търг на съсобствен имот и се продава за 30 хил./все пак е на сривльо/, ипотеката е за 25 хил., на купувача се предлага ипотеката да остане и той да я погасява, но вие получавате само 5 хил. Ипотеката си носи цената и няма как някой да плати 30 хил. на вас и да му остане ипотека за пред банката. Може някой от вас да купи и да се съгласи ипотеката да остане, като разчита да се вдигнат цените/ но както знаем от сривльовците те ще падат но 2-3 хил. за апартамент/ докато изплаща ипотеката.
Абе таковай-учи, таковай-учи и накрая никаква благодарност изразена в крупни суми, скъпи питиета и леки жени!
Re: Търг - делба + ипотека
30-12-2010 - 00:39:05
avatar
Quote
др. Иванов
Quote
dodo2
"Ипотеката може да се запази при публичната продан на имота, ако ..."

Имам имот в съсобственост с ипотека.
Правим дело за делба.
Обявява се на продан. Обявен е коректно: "има ипотека".
Договарям се с банката ипотеката да се прехвърли на купувача.
Някой се съгласява с подпис да го купи при тези условия (имот с ипотека).
Плаща.
Аз си взимам парите, банката си запазва ипотеката.
Честито.

Възможен ли е такъв вариант?

Теоретично е възможен, но не променя същността. Прави се търг на съсобствен имот и се продава за 30 хил./все пак е на сривльо/, ипотеката е за 25 хил., на купувача се предлага ипотеката да остане и той да я погасява, но вие получавате само 5 хил. Ипотеката си носи цената и няма как някой да плати 30 хил. на вас и да му остане ипотека за пред банката. Може някой от вас да купи и да се съгласи ипотеката да остане, като разчита да се вдигнат цените/ но както знаем от сривльовците те ще падат но 2-3 хил. за апартамент/ докато изплаща ипотеката.
Абе таковай-учи, таковай-учи и накрая никаква благодарност изразена в крупни суми, скъпи питиета и леки жени!

На купувача се предлага посредством обявлението, в което изрично, както във всички останали пише "тежести: възбрана, ипотека", той се съгласява предварително (а не го питат след това) да плати определена цена, като ипотеката остава, за което се подписва и чак когато му връчат протокола, разбира всъщност какво се е съгласил да купи?
Jim
Re: Търг - делба + ипотека
30-12-2010 - 00:39:08
Quote
dodo2
А кой плаща вноските по заема - старият или новият собственик?
А сега де, новият разбира се. Ако не иска банката да му вземе апартамента. Додо, логиката ми е, че ипотекиран апартамент може да смени собственика си без да се заличава ипотеката и изобщо не трябва да се уведоми банката. И старият и новият собственик винаги могат да спрат да плащат вноските и банката си взима апартамента, независимо на кого е. Аз съм купувал ипотекиран апартамент, но парите ги дадох на банката (даже и продавачът даде, защото ипотеката беше за 3 имота) и заличих ипотеката. Някъде сме го коментирали. Продаваш ипот.имот. Намираш купувач за 50 000. Проверявате с купувача колко е ипотеката (изплащането и към момента) - да кажем 40 000. Купувачът ти дава 10 000 и си взима нот.акт. Ако иска погасява ипотеката, ако иска продължава да я изплаща - негова работа. Ако продавачите са повече - делят тези 10 000. Каква ще е разликата ако имота се продава от ЧСИ?
Пак ти казвам, ипотекиран имот може да се продава и ипотеката върви с имота. Това което ти каза Салвадор е вярно (чл.459 от ГПК), но до него ще се стигне, в случай на неплащане на ипотеката. А ти си подчертал, че търгът е за делбата, не за ипотеката. Т.е. засега с банката няма проблеми.
Re: Търг - делба + ипотека
30-12-2010 - 00:42:37
avatar
Quote
Jim
ипотекиран апартамент може да смени собственика си без да се заличава ипотеката и изобщо не трябва да се уведоми банката.

Виж, това не е вярно, пише изрично, че подобно мероприятие може да стане само по съгласие с кредитора.
Re: Търг - делба + ипотека
30-12-2010 - 00:47:49
avatar
А кой плаща вноските по заема - старият или новият собственик?[/quote]
А сега де, новият разбира се. Ако не иска банката да му вземе апартамента. Додо, логиката ми е, че ипотекиран апартамент може да смени собственика си без да се заличава ипотеката и изобщо не трябва да се уведоми банката. И старият и новият собственик винаги могат да спрат да плащат вноските и банката си взима апартамента, независимо на кого е. Аз съм купувал ипотекиран апартамент, но парите ги дадох на банката (даже и продавачът даде, защото ипотеката беше за 3 имота) и заличих ипотеката. Някъде сме го коментирали. Продаваш ипот.имот. Намираш купувач за 5
Quote
Jim
Quote
dodo2
0 000. Проверявате с купувача колко е ипотеката (изплащането и към момента) - да кажем 40 000. Купувачът ти дава 10 000 и си взима нот.акт. Ако иска погасява ипотеката, ако иска продължава да я изплаща - негова работа. Ако продавачите са повече - делят тези 10 000. Каква ще е разликата ако имота се продава от ЧСИ?
Пак ти казвам, ипотекиран имот може да се продава и ипотеката върви с имота. Това което ти каза Салвадор е вярно (чл.459 от ГПК), но до него ще се стигне, в случай на неплащане на ипотеката. А ти си подчертал, че търгът е за делбата, не за ипотеката. Т.е. засега с банката няма проблеми.

....................
Кво си купувал ти бе? Купувал си к--а ми Янко:}
Re: Търг - делба + ипотека
30-12-2010 - 00:47:55
dodo...не ги бъркай двата щата...това по ЗЗД е частен случай.
Твоят въпрос беше какво става с ипотеката,а не какво трябва да се направи,за да остане ипотеката.Приложението на тая норма от ЗЗД изключва приложението на нормата от ГПК,според която ЧСИ трябва да внесе парите на кредитора по сметка и да го чака да си ги вземе.
Re: Търг - делба + ипотека
30-12-2010 - 00:57:43
avatar
Да, въпросът ми така поставен, питаше на практика - има ли еднозначен отговор.

Този частен случай щеше да е хубаво, ако зависи от купувача, но май зависи само от продавача+банката+ЧСИ. Когато последните три страни се споразумеят за хипотетичната ситуация по-горе (за влизане в частният случай), купувачът се подпише, че предлага определена сума за предложението имот+ипотека, не виждам пречка да доведе до резултата собственост на имот+ипотека?

Quote
salvador
dodo...не ги бъркай двата щата...това по ЗЗД е частен случай.
Твоят въпрос беше какво става с ипотеката,а не какво трябва да се направи,за да остане ипотеката.Приложението на тая норма от ЗЗД изключва приложението на нормата от ГПК,според която ЧСИ трябва да внесе парите на кредитора по сметка и да го чака да си ги вземе.
Re: Търг - делба + ипотека
30-12-2010 - 08:58:50
Пак започнаха свободните съчинения, плод на безплатни съвети и свободно четене.
Не може да се разберете предварително с купувача и банката по простата причина, че купувача става известен след търга, т.е. преди търга няма с кой да се договаряте.
Нормата е съвсем разумна и е в полза на всички, при определени обстоятелства, затова я има. За купувача тя действа ако иска да даде по-малко пари в момента на покупката и да изплаща ипотеката или казано с други думи, самият той не търси заем чрез ипотека на бъдеща покупка, а получава такъв със старата ипотека. За банката проблема при продажба е, че губи лихвите и може да се набута с много по-ниска цена от дадения заем и е нормално и тя да е съгласна, но заместването на кредитополучателя/ипотекирания длъжник/ зависи и от доходите на новия собственик, т.е. дали той е благонадежден кредитополучател, защото влиза в ролята на такъв по ипотеката.
Разноските на съдията по изпълнението са много по-високи от комисионните на АНИ, но за да се продаде така апартамента се иска общо съгласие на съделителите, останалото е същото - купувачът може да погаси ипотеката и да изплати остатъкът на продавачите или да поеме изплащането на ипотеката.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход