Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

... се РАЗДВИЖИ

Публикувано от dodo2 
Re: ... се РАЗДВИЖИ
20-12-2010 - 19:59:13
Quote
bah


Додо, горецитираните, са все хора, вадещи си хляба със сделки с имоти.
Дали с лека ръка биха изказвали мнение по въпроса за "раздвижването", ако не беше така.
Според мен при изказване на мнение от професионалист, той застава зад написаното с името и авторитета си.


Тцъ...много добре щеше да е ако е така ...ама не е .
Тези всички "изказващи се хора", фенове на Гьобелс, даже и не разбират, че с подобни изказвания работят срещу себе си - макар да си мислят, че е обратното.За древната търговска аксиома, че "печалбата е в оборота е не в надценката" нашенските брокери (и не само те за съжаление) още не са узрели. Всеки разчита на "удари" по чуждия джоб .
Хронологията на събитията от 2008-9 насам показва, че брокерите са последните хора, които с половин уста признаха както стагнацията на пазара ,така и падането /а в немалко сегменти и срива/ на цените на НИ. Примери за това, вкл. и в този форум - бол.
Как да признаеш за професионалист човек, който лъже откровено и с едничка цел за личната си печалба. Застават те ама само зад собствените си кесии пък ако държаха на авторитета си отдавна щяха да спрат да заблуждават участниците в пазара. Щото след такива "прогнози" продавачите продължават с "мокрите сънища" , купувачите още повече се втвърдяват поради "здравия разум" а пазарът тъй "раздвижва", че строителството се превръща в мръсна дума в предприемаческите среди. Та се сещам и за друга аксиома -"можеш да лъжеш някого дълго време ,можеш да излъжеш много хора за кратко време но е невъзможно да лъжеш всички и за дълго."
А колко лесно ще бъде ако се обявяват реални квадратури с икономически обосновани цени и печалба ...
*beer*
Re: ... се РАЗДВИЖИ
20-12-2010 - 21:10:56
Здравеите приятели
Вече почти не пиша , но теми за раздижване на пазара истински ме забавляват ,а това е отлично за коледното ми настроение :]
Позволявам си да напиша няколко реда
за да пожелая на всички една ВЕСЕЛА КОЛЕДА и ЩАСТЛИВА НОВА ГОДИНА
Ние във форума няма да оправим нито имотите, нито цените им ......но се радвам че има такива форуми в които всеки може да сподели мнението си
Искам да пожеля ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ И МНОГО УСМИВКИ на собстениците на форума и на модераторите
*drunk**drink1**drink2**drunk**drink2**drink1**drunk*
Re: ... се РАЗДВИЖИ
20-12-2010 - 21:20:35
avatar
Quote
bah
Дали с лека ръка биха изказвали мнение по въпроса за "раздвижването", ако не беше така.

Струва ми се, че може да се РАЗдвижи само нещо, което към момента не се движи. В такъв случай как всеки месец в последните 24 месеца се твърди, че днес се РАЗдвижва (респективно предния месец не се е движило, т.е. онова е било лъжа).

Уточнение - те не лъжат, просто са прости и заблудени.

Проблемът идва от това, че се мъчат да втълпят по някакъв начин "пазарът се раздвижи" = "цените пак нагоре". Затова се хващат като удавник за сламка за сезонното увеличение на сделки през 4то тримесечие, а после ронят сълзи през 1во, когато сделките са сезонно 5 пъти по-малко. Само защото не могат да гледат даже 3 месеца напред.

Та за тяхна изненада, нито пазарът се е раздвижил, нито цените имат някакво намерение да са "пак нагоре". И като изрекат една лъжа 24 поредни месеца, освен да им казваме, че са прости, друго не остава. Има много малък процент техни "колеги", които са наясно със ситуацията, обаче те не се хабят да пускат глупави статии всеки месец. Но с 5 сделки на месец и да ми говорят за "пазара" - малко трудно.

Пуснах тази тема само защото вече като видя думата РАЗДВИЖИ и се чудя за пазара ли говорят или за кожени мартеници (ала пунди).
Re: ... се РАЗДВИЖИ
20-12-2010 - 22:35:17
Весели празници и на теб Дивал !
*beer*
Re: ... се РАЗДВИЖИ
21-12-2010 - 09:10:21
avatar
Весели празници и от мен ! И дано 2011 ни донесе още по-ниски цени :]!
Re: ... се РАЗДВИЖИ
21-12-2010 - 09:32:13
додко, ограничеността ти пречи да разбереш основни неща, които отдавна знам, че няма смисъл да ти се обясняват, като например това, че брокерите нямат интерес цените да са високи, че те по никакъв начин не могат да им влияят, че ние съобщаваме фактите такива, каквито са, коментарите и прогнозите са за такива като теб - сривльовци и поплювковци.
Получаваш брокерски поздрави по повод предстоящите празници !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-21 09:41 от dicho.
Re: ... се РАЗДВИЖИ
21-12-2010 - 09:38:08
Здраейте и от мен!

Аз лично бих Ви пожелал ЗДРАВЕ, ЩАСТИЕ, КЪСМЕТ и МНОГО ЛЮБОВ!

Относно имотите, приемете от човек, който няма никакъв интерес от покупко-продажбата на имоти, и който по никакъв начин не е свързан с този бранш следното:

- Искрено желая стабилизиране на тази наша пуста икономика! Не съм в състояние да дам рецепта, за това как да стане това, но бих искал всеки сектор да успее да намери своя път на развитие към по-добро! Тогава според мен въпросът: - Скъпи ли са имотите, не би имал чак такова голямо значение.

Поздрави
Re: ... се РАЗДВИЖИ
21-12-2010 - 11:00:18
Quote
dicho
додко, ограничеността ти пречи да разбереш основни неща, които отдавна знам, че няма смисъл да ти се обясняват, като например това, че брокерите нямат интерес цените да са високи, че те по никакъв начин не могат да им влияят, че ние съобщаваме фактите такива, каквито са, коментарите и прогнозите са за такива като теб - сривльовци и поплювковци.
Получаваш брокерски поздрави по повод предстоящите празници !

Здравей Дичо!

Позволи ми да се усъмня сериозно в написаното:

1. "брокерите нямат интерес цените да са високи" - Изключително невярно твърдение. Имат и то голям! Съвсем друг е въпросът дали са в състояние да го постигнат(и кога);
2. "по никакъв начин не могат да им влияят" - Изключително невярно твърдение.

Поздрави и на теб
Re: ... се РАЗДВИЖИ
21-12-2010 - 11:32:36
tikvarova , явно нямаш никаква, ама абсолютно никаква представа от нашата работа, що не си траеш?!
Re: ... се РАЗДВИЖИ
21-12-2010 - 11:56:58
Quote
dicho
tikvarova , явно нямаш никаква, ама абсолютно никаква представа от нашата работа, що не си траеш?!

Скъпи Дичо!

Избягвам грубия тон, тъй-като смятам използването му за признак на ниска култура и проблемно детство! Нямам ни най-малко намерение да дискутирам с теб, своите познания в каквато и да е област на живота, още по-малко в сферата на покупко/продажбата на имоти. Единствено бих могъл да се опитам да ти дам безплатен съвет(друг е въпросът дали ще го приемеш), относно изказването на мнения, които трудно би могъл да докажеш. Ако си търговски посредник, такова непремерено "изпускане" те прави по-лек и от перце!

Въпреки всичко, весела коледа и щастлива нова година!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-21 12:10 от tikvarova.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход