Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Опаа, дичо се оказа прав - на пазаря има още "инвеститори"

Публикувано от Шльокер и 3/4 
Re: Опаа, дичо се оказа прав - на пазаря има още "инвеститори"
02-12-2010 - 16:04:42
avatar
Quote
drakkar
Велик бизнес план си е направила госпожата ! Вече съм убеден, простотията в Бг никога няма да свърши. И овце за стригане винаги ще има, както казваше един ексъпър тука.

Аз имах подобен план: Мога да взема 200К евро от чужда банка на 2,7% и да ги набутам на депозит в БГ на 8-8,5%. Хващам 5% ей така от въздуха. Да ама ако БГ Банката гръмне (което баш сега е 99% вероятно), аз пак оставам длъьник на чуждата банка. Понеже страх лозе пази та се отказах от този план.
Re: Опаа, дичо се оказа прав - на пазаря има още "инвеститори"
02-12-2010 - 16:21:23
Шльокер и 3/4 , основната грешка, която допускате незнаещите тук е, че обръщате прекалено внимание на т. нар. "инвеститори", а те и преди, и сега са мно-оооого малка част от участниците на пазара на НИ. За сведение - основната част от участниците са хора, които искат живеят в жилищата, които купуват и хич,ама хич не им пука какви са били, или ще бъдат цените. Това е за такива нещастни люде като валси, които никога няма да купаят, за да не се минат. А живота си минава .....
Re: Опаа, дичо се оказа прав - на пазаря има още "инвеститори"
02-12-2010 - 16:25:00
avatar
Quote
dicho
...За сведение - основната част от участниците са хора, които искат живеят в жилищата, които купуват и хич,ама хич не им пука какви са били, или ще бъдат цените. ...А живота си минава .....

Какъв мазохист трябва да си, че да не ти пука дали плащаш 1000 лв или 500 лв примерно вноска по кредит и то в продължение на 20 години. Нямам думи !
Re: Опаа, дичо се оказа прав - на пазаря има още "инвеститори"
02-12-2010 - 16:26:21
avatar
Quote
dicho
Шльокер и 3/4 , основната грешка, която допускате незнаещите тук е, че обръщате прекалено внимание на т. нар. "инвеститори", а те и преди, и сега са мно-оооого малка част от участниците на пазара на НИ. За сведение - основната част от участниците са хора, които искат живеят в жилищата, които купуват и хич,ама хич не им пука какви са били, или ще бъдат цените. Това е за такива нещастни люде като валси, които никога няма да купаят, за да не се минат. А живота си минава .....

Дичо,

Може и да си прав, НО това е въпрос на избор. Валсодар иска (и според мене с право) да живее пълноценен живот с всички екстри.
А тези които купуват без без да им пука за цените ще са до гроб роби на един смрадлив панел. ВЪПРОС НА ИЗБОР ЗА НАЧИН НА ЖИВОТ. Това е. И тъй както си написал сам "А живота си минава ..... " Валсодар предпочита да го изживее с възможно повече екстри.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-02 16:28 от Шльокер и 3/4.
Re: Опаа, дичо се оказа прав - на пазаря има още "инвеститори"
02-12-2010 - 16:31:00
avatar
Дичо разчита на хора комплексирани и прости като него самият, на които като им рече - А бе, какво се стискаш като пълен селянин? - те насреща да му се изрепчат - Кой, аз ли съм селянин бре? - и да изплющат колкото им поиска пари на масата :}
Цървулски номерца, де минават пред хора прости.

За негово огромно огорчение, попадне ли на трезвомислещи хора и става за смях със селските си номера. winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Опаа, дичо се оказа прав - на пазаря има още "инвеститори"
02-12-2010 - 16:32:40
Шльокер и 3/4 ,абсолютно си прав, всеки има право на избор, това ,което написах, е в отговор на многогодишните нравоучения на валсодарчо и подобни нему, които твърдят , че когато и да купиш е неизгодно, в същото време кой съм аз, кой е валсодар, кой си ти, че да съдим когото и да било ?! Съдник може да бъде само Господ, нали ?
Re: Опаа, дичо се оказа прав - на пазаря има още "инвеститори"
02-12-2010 - 16:37:05
avatar
Quote
dicho
валсодарчо и подобни нему, които твърдят , че когато и да купиш е неизгодно,
- Я сега, след като казваш, че аз съм автор на това твърдение, би ли цитирал го точно така, както съм го дал?

Интересно ми е просто, нали си професионалист?
А, след като си такъв, ще трябва да можеш да подкрепяш думите си с факти, нали?
Инак, си обикновен форумен мишок правещ се на лъв :}

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
bah
Re: Опаа, дичо се оказа прав - на пазаря има още "инвеститори"
02-12-2010 - 16:42:13
avatar
Quote
dicho
основната част от участниците са хора, които искат живеят в жилищата, които купуват и хич,ама хич не им пука какви са били, или ще бъдат цените....

Дичо е прав. Огромен % от купувачите са хора разглеждащи пазара на имоти в много малък период от време (докато купят). Паднат ли им отнякъде малко повече пари и тръгват на покупка. Както има хора, които не се интересуват от политика, други от спорт, трети от автомобили, така някои не се интересуват от цените на имотите. Обикновено те само констатират минали ценови нива (чуто, недочуто). Най-вече на три ракии и солена туршия. Има хора, които са се затворили в тяхната си професия тотално. Прави ми впечатление, че задължително смесвате покупката с кредит, а то не е така.
Re: Опаа, дичо се оказа прав - на пазаря има още "инвеститори"
02-12-2010 - 16:50:59
avatar
Quote
bah
Прави ми впечатление, че задължително смесвате покупката с кредит, а то не е така.

Да и ЧСИ-тата така казват. Горките без работа са и са живи да ги оплачеш. А пред АНИ-тата едни опашки по 3-4 на ред.
Re: Опаа, дичо се оказа прав - на пазаря има още "инвеститори"
02-12-2010 - 16:54:50
avatar
И пред нотариусите опашката била по-страшна от тази пред Lidl, даже преди малко съобщиха по новините, че на помощ е извикана жандармерията да разпръсне със сълзотворен газ тълпите от нови собственици.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход