Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...

Публикувано от dmb 
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
16-11-2010 - 23:48:46
bibise,
Себестойността е понятие, което показва на мен колко ми е струвала дадена стока. Но себестойността и текущата пазарната цена нямат нищо общо и не са в каквато и да е зависимост, за мое съжаление. Често ми се налага да прдавам под себестойност (и не само на мен - бранша в който съм го налага, щеш не щеш) и там правилото е следното:
Ако не си продал навреме или продаваш сега с малка загуба или продаваш по-късно с по-голяма загуба.

Така че това, дето го разправяш за себестойност и пазарна цена е много далече от истината, или поне от практиката в момента в българската икономика. Има една истина в поста ти:

Пазарната цена е тази която купувача е склонен да плати.

Но повярвай ми, на купувача не му пука каква ти е себестойността!
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
17-11-2010 - 00:03:48
Амм сори че ше се намешам.
Това е така чичо Гошо, но предимно когато говорим за оборотни стоки. Ако не бързооборотни, то поне такива, които до скоро са били актуални и са будели интерес, за това и всъщност се стига до продаване под себестойност, тъй-като тогава (когато са били търсени) е била обуславяна и всъщност от разходи, които също така са били предизвиквани да бъдат търсени.
При положение, че пазара от имоти е почти строго определен - тоест в момента е организиран от такива, който са на зор да продават, от една страна, и такива които имат нужда да купят - от другата. Останалото са: Заменки - продават за да отидат в по-голямо и продават за да отидат съответно в по-малко жилище. В тези случаи трудно се отива под себестойност, точно защото реално това не са оборотни сделки. Принципно пазара е омекнал, замрял - точно за това падане под себестойност като масовост е последното нещо което ще се случи. А още повече, че точно в подобни несигурни времена имота на българина става по-ценен от всякога. Това не могат да го разберат само тези, които нямат имот естествено.
Не можем да говорим с еднаква сила за цялата търговия и производство, нещата са много, много различни. Ако НИ-пазара беше като този на плазмите (например) много отдавна щяхме да сме видяли "сривьовските" цени.
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
17-11-2010 - 03:30:12
Но с две думи.149 Е на квадрат - постижими са.Но тогава икономиката няма да е в криза а в колапс.И на никого няма да му пука за имот на 149 Е/м2.

exactly as I predicted long time ago....
149, kazah (ewro na kwadrat top lokejshyn)
bah
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
17-11-2010 - 07:54:18
avatar
Quote
Svetlio
Пазара от имоти е почти строго определен - тоест в момента е организиран от такива, който са на зор да продават, от една страна, и такива които имат нужда да купят - от другата. Останалото са: Заменки - продават за да отидат в по-голямо и продават за да отидат съответно в по-малко жилище. В тези случаи трудно се отива под себестойност, точно защото реално това не са оборотни сделки. Принципно пазара е омекнал, замрял - точно за това падане под себестойност като масовост е последното нещо което ще се случи. А още повече, че точно в подобни несигурни времена имота на българина става по-ценен от всякога.
Абсолютно вярно.
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
17-11-2010 - 08:10:25
Явно тука всичко пише , за да си размърдва клавиатурата , а в същото време , му е трудно да чете.

ЩЕ ГО НАПИША С ГОЛЕМИ БУКВИ.ДАНО УСПЕЕТЕ ДА ГО ПРОЧЕТЕТЕ.

ВРЪЗКА МЕЖДУ СЕБЕСТОЙНОСТ И ПАЗАРНА ЦЕНА СЪЩЕСТВУВА.НИКОЙ НЕЖЕЛАЕ ДА ПРОДАВА БЕЗ ПЕЧАЛБА , КОЯТО СЕ ОПРЕДЕЛЯ ОТ СЕБЕСТОЙНОСТА + НАДБАВКА.ПРОДАЖБАТА ПОД СЕБЕСТОЙНОСТ , В СЛУЧАЯ СЕ ГОВОРИ НА 300 ЛВ. , Е ВЪЗМОЖНА. НО ПРИ ТАКАВА ИКОНОМИЧЕСКА СИТУАЦИЯ , КОЯТО ПРЕДВЕЩАВАЩА ФАЛИТ НА ДЪРЖАВАТА.И ТОГАВА ЗАПЛАТАТ НА ГОСПОДИНА ОТВОРИЛ ТЕМАТА , ЩЕ Е ТОЛКОВА ГОЛЯМА , ЧЕ ЩЕ МОЖЕ ДА СИ КУПИ САМО ВХОДНАТА ВРАТА.

И ако сега не сте ме разбрали и ме репликирате с моите думи , ще ми се наложе да ви пусна съобщение по радиоточката.

Чичо Гошо , визирам главно теб.Затова на теб ще го напиша още по ясно.Връзка между себестойност и продажна ( пазарна ) цена - има.И тя се нарича , моментна икономическа ситуация.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-17 08:12 от bibise.
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
17-11-2010 - 08:37:42
Може да се продава под себестойност, ако се наложи, но никой не произвежда ако себестойността е по-висока от очакваната продажна цена.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Анонимен потребител
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
17-11-2010 - 08:39:16
Според мен точно ако всичко е в колапс цените на имотите ще скочат малко преди това - просто всеки ще обръща хартийките в имоти. След това хартийките ще им махнем по 1-2-3 нули и ще стигнем до 149 en/м2

en - euro new (нещо като BGN)
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
17-11-2010 - 08:51:57
avatar
Да бе да - вервайте си!
За да има потребление, първо трябва да има производство.
Какво се произвежда в държавата ни?
НИЩО!

Да го напиша ли пак с главни букви за да ме разберете?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Анонимен потребител
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
17-11-2010 - 08:59:01
Quote
чичо Гошо
Себестойността е понятие, което показва на мен колко ми е струвала дадена стока.

Тука не говорим за това колко ти е струвала на теб дадена стока. Това не е себестойност - това е цена, на която си я купил.
Себестойността са тухлите, киреча, проекта, заплатите на работниците и т.н.
Ти може да продаваш под цената, на която си купил стоката, ама надали ще се намери някой, които да произвежда нещо, ако цената, на която може да го продаде е под себестойността.

Така че, нека правим разлика между себестойност на нещо и цена на която някой го е придобил
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
17-11-2010 - 09:02:03
avatar
Quote
Тинки Уинки
Quote
чичо Гошо
Себестойността е понятие, което показва на мен колко ми е струвала дадена стока.

Тука не говорим за това колко ти е струвала на теб дадена стока. Това не е себестойност - това е цена, на която си я купил.
Себестойността са тухлите, киреча, проекта, заплатите на работниците и т.н.
Ти може да продаваш под цената, на която си купил стоката, ама надали ще се намери някой, които да произвежда нещо, ако цената, на която може да го продаде е под себестойността.

Така че, нека правим разлика между себестойност на нещо и цена на която някой го е придобил

Добре си го казал, но вкарай и една скоба в текста - посочи колко е построено и за колко има търсене! winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход