Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...

Публикувано от dmb 
Анонимен потребител
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
17-11-2010 - 09:20:07
Преди 30-40 години карахме с един телевизор по 10 години, с една пераляня - цял живот, с една кола 15-20 години - докато излезе "номера" на детето.
Сега ако погледнеш на колко години сменяме телевизор, кола, пералня и т.н.
Представяш ли си ако преди 30 години някой беше казал колко телевизора ще се произвеждат годишно през 2010 година примерно - ами щяха да го обявят за луд.

Сега сериозно за имотите.
Аз лично очаквам едно преселение от панелките и ЕПК-тата тип общежитие към новото строителство и от "непрестижни" квартали към "престижни".
Просто за момента има разслоение в обществото ама то не се вижда при кварталите.

Това, че има по-голямо предлагане на нещо от търсене не значи, че търсенето е насочено към точно това предлагане.
Ако има много ябълки на пазара, пък хората търсят банани, дали голямото предлагане на ябълки ще свали цената на бананите?
bah
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
17-11-2010 - 09:50:05
avatar
Quote
Тинки Уинки
Quote
чичо Гошо
Себестойността е понятие, което показва на мен колко ми е струвала дадена стока.
Тука не говорим за това колко ти е струвала на теб дадена стока. Това не е себестойност - това е цена, на която си я купил.

Себестойност при вторичния пазар няма. Там има само пазарлък (търсене, предлагане, пресечна точка за цена).
bah
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
17-11-2010 - 09:54:31
avatar
Quote
Тинки Уинки
Аз лично очаквам едно преселение от панелките и ЕПК-тата тип общежитие към новото строителство и от "непрестижни" квартали към "престижни". Просто за момента има разслоение в обществото ама то не се вижда при кварталите.

Това, че има по-голямо предлагане на нещо от търсене не значи, че търсенето е насочено към точно това предлагане.

Ще има и едно друго преселение, от апартаментите към крайградски вилни зони. Там е бъдещето.
Асетиона, не случайно търси къща с двор. Къщата с двора дават свобода на човека.
Анонимен потребител
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
17-11-2010 - 10:01:32
Така е, но според мен ще се случи на по-късен етап и ще обхване по-малко хора.
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
17-11-2010 - 10:45:45
Да се намеся и аз.spinning smiley sticking its tongue out

По принцип продажба под себестойност е напълно възможна - напр. ако в 1 супермаркет искат да привлечат клиенти могат да пуснат 1 стока под себестойност, което да се компенсира от останалите продажби. Под себестойност може да се продава и в друг случай - когато бъде достигната т.нар. критична точка на продажбите - тогава дори и на 20% от пазарната цена да се продаде си на печалба (прави се напр. при облеклото - дрехите "по последна мода" са с "леко" завишени цени, но в края на сезона цената пада). Разбира се когато 1 стока генерира високи разходи също може да се постигне продажба под себестойност.

Иначе много ме учуди фактът, че 1 строител, продаващ на Е550 в началото на сезона, сега е върнал цената на Е750 (в София, няма да уточнявам квартал да не е реклама *yes*).
Явно се използва момента и има задържане и леко покачване в рамките на 2-3 месеца на цените на НИ. Очаквам следколедна промоция на Е550 (голяма табела - 30% отстъпка) clap:.
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
17-11-2010 - 10:56:19
avatar
Проблема е че няма продажби на 550 и това че е качил на 750, не означва че има продажби...
чакаме 350 и тогава може да развърже нещо въпросния строител...

По-добре на малка загуба, отколкото фалит smiling smiley
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
17-11-2010 - 11:13:20
avatar
Малко весели закачки:


Топ ЛокейШЪН както се казва smiling smiley
Анонимен потребител
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
17-11-2010 - 11:13:24
Това мнение ме накара да се позамисля над следните неща:
1) Преди неколко дена се загледах в цената на киселото мляко и ми се видя поскъпнало с няколко стотинки. В същото време се сетих, че само допреди няколко месеца имаше реклами на всяка крачка за кисело мляко по 29 стотинки. Е добре де тогава какво излиза някой прави дъмпинг, но цената на стоката като цяло не се влияе от този дъмпинг. Аналогията с имотите оставям на вас.
2) Ако "новата" колекция е докарала достатъчно печалба защо остатъците от нея да не се "шитнат" на безценица, ако ще освободят място за новата "нова"? А ако няма нужда от място струва ли си да се "шитка" на безценица? Аналогията с имотите пак оставям на вас.
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
17-11-2010 - 11:16:31
avatar
Quote
Тинки Уинки
Това мнение ме накара да се позамисля над следните неща:
1) Преди неколко дена се загледах в цената на киселото мляко и ми се видя поскъпнало с няколко стотинки. В същото време се сетих, че само допреди няколко месеца имаше реклами на всяка крачка за кисело мляко по 29 стотинки. Е добре де тогава какво излиза някой прави дъмпинг, но цената на стоката като цяло не се влияе от този дъмпинг. Аналогията с имотите оставям на вас.
2) Ако "новата" колекция е докарала достатъчно печалба защо остатъците от нея да не се "шитнат" на безценица, ако ще освободят място за новата "нова"? А ако няма нужда от място струва ли си да се "шитка" на безценица? Аналогията с имотите пак оставям на вас.

Ей тинки, май не можеш да ТинкваШ:

Струва си да продаваш на безценица - освобождаваш ресурс, кеш, мъни и върти търговията!
Иначе складираш и са си за винаги твои! и Бизнеса умира!

Я не се излагай повече!

Има търговци, които превъртат оборота си на 3 дни ... какво остава 3 месеца да държата стока!
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
17-11-2010 - 11:23:06
Тинки, ще вземеш да станеш ъпер накрая winking smiley
Според мен е време да си вземеш нещо, май няма да видим повече дъна. Наистина и аз напоследък забелязвам сериозна инфлация при хранителните стоки, не намирам вече евтин хляб на промоция за кучетата. Хващал съм цени от сорта на 29 стотинки за 700г. хляб преди месеци, но сега и в най-мизерните дискаунтъри не хващам нищо под левче килото, и то за хляб дето само кучета ще го ядат.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход