Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Актуални цени и лихви от Словения

Публикувано от stamby 
Re: Актуални цени и лихви от Словения
17-11-2010 - 10:18:58
Може би са неоспорими. winking smiley

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Актуални цени и лихви от Словения
17-11-2010 - 10:33:48
Quote
dragula
Може би са неоспорими. winking smiley

Ако говориш за правописната грешка, ОК.

Но ако твърдиш същото като него, немога да помогна, писна ми.

Преди се опитах да обясня един друг спор относно банките и някой хора пак не успяха да разберат.

Попринцип не мога да обяснявам хубаво, затова давам повече линкове.

Питайте CR, той разбира от банковите въпроси.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-11-17 10:34 от javcho.
Re: Актуални цени и лихви от Словения
17-11-2010 - 10:52:09
Quote
др. Иванов
...
"Печалбата от 200 хил автомобила правени на ишлеме е колкото е укритият ДДС от 5 дискотеки на Сл.бряг. Но ви бях подсетил да се замислете за друго, което могат да знаят само тези, дето пътуват:"
- Бах мааму - та сомалийските пирати го изкарват туй ДДС за 3 седмици, вие на Сънито цяла година келнерствате за това.. Говорихме за държавата, не за кой какво откраднал, ало-у! И без туй ще се върнат тез пари за Кайени и други Фносни неща от "умрелия свят", пък някои дедесари и ги опушкаха

...
"Мислете преди да пишете."
- Виж това важи със страшна сила за теб, но от манипулации няма време май..

"Изкуствено раздути цени, които обусляват измислени заплати, всичко това водещо до стапанския крах в който попаднаха половината.." европейски страни. И защото заплатите са в евро животът е така организиран, че държавата веднага да си прибере дадените като заплати пари.
- Ще рече човек че тръгна да описваш имотната мъка в България, пък то било несгодите на по-богатите страни...
Re: Актуални цени и лихви от Словения
17-11-2010 - 14:07:35
Простият народ пак се е разписал!

Преди време в хубавите теми имаше по 2-3000 влизания, в средните 1000-1500, а в най-скучните поне 500. Тази се върти от 6 дни, сравнително интересна тема и с 500-600 влизания. Едни и същи простотии повтаряни без край от едни и същи форумци, които все по-малко хора искат да четат.

Магистралата съм казал до къде стига и няма да повтарям! На по-простите другари ще посоча, че става въпрос за А4, а не за А1.

Едно туинго струва вероятно на излизане от завода 4-4,5 хил. евро или по-малко. Прави се за средно 12-14 работни часа/на посоки/, като се има предвид, че американски джип се прави за 18-22 ч. Та за Словения, работници, такси, осигуровки, едва ли остават и 600-700Е на кола чисто. За дискотеките съм казал образно, сега като се замисля за да е вярна сметката ще сложа и два ресторанта.

Имотна мъка в България няма, ние сме най-добре с имотите от света и поне 2 планети. Това, че незначителен процент от ипотекарите имат проблеми е ежедневие за 95% от същите навсякъде по света.

Къде си по на кяр - в Любляна, като си купиш апартамент за 250 хил. при 3-4% лихва или в Хасково, където за същата квадратура ще дадеш 25 хил. при 9% лихва? Любляна може да има някой плюсове като град, но апартамента в Хасково ще е нов, а не в кооперация от чийто балкон са поздравявали Франц Йосиф като бил ученик. Мога да ви дам пример и със Сл. бряг, но в Словения няма нищо, което да му е на нивото.
Re: Актуални цени и лихви от Словения
17-11-2010 - 14:45:04
Quote
др. Иванов
Имотна мъка в България няма, ние сме най-добре с имотите от света и поне 2 планети. Това, че незначителен процент от ипотекарите имат проблеми е ежедневие за 95% от същите навсякъде по света.
eye popping smiley
Re: Актуални цени и лихви от Словения
17-11-2010 - 17:37:54
Quote
др. Иванов

Та за Словения, работници, такси, осигуровки, едва ли остават и 600-700Е на кола чисто. За дискотеките съм казал образно, сега като се замисля за да е вярна сметката ще сложа и два ресторанта.
- пак гледаш тясно(партийно)...а сравнявайки държави трябва да е по-макро...: тези разходи са заплати, по-големи от българските, т.е. пари за харчене срещу свършена работъа, такси (има пари за държавни проекти, полицаи етс, училища), осигуровки (пак пари за харчене) се вливат пак в икономиката и ефектът е че има повече стоки и услуги, които потребява един човек и стимул да продължи да се прави. Доставчици! Работещи при тях, пак заплати, пак търговци етс. Да не говорим на кого му остават повече пари за туинго-то: на българина или на словенеца и за почти всички стоки, без услугите. Мен ме постригват по-евтино от словенеца вероятно и нямам нищо напротив.. Всъщност това беше и вашият лозунг някога: "все по-пълното задоволяване на нарастващите потребности ... ". Виж там дето се хвалят ДДС-ари и ресторанти, трудно вирее друго. Но основният обем на Сънито далеч не е от ресторанти на свободна консумация, а от предплатени хотелски услуги за чужди туристи. Няма лошо, ама няма ли чужденци...става лошо.

Имотна мъка в България няма, ние сме най-добре с имотите от света и поне 2 планети. Това, че незначителен процент от ипотекарите имат проблеми е ежедневие за 95% от същите навсякъде по света.
- Да бе. Така е. И за щраусите е така...

Къде си по на кяр - в Любляна, като си купиш апартамент за 250 хил. при 3-4% лихва или в Хасково, където за същата квадратура ще дадеш 25 хил. при 9% лихва? Любляна може да има някой плюсове като град, но апартамента в Хасково ще е нов, а не в кооперация от чийто балкон са поздравявали Франц Йосиф като бил ученик. Мога да ви дам пример и със Сл. бряг, но в Словения няма нищо, което да му е на нивото.
- зависи индивидуално АЗ какво ще правя на едното и другото място. За мен жилищното строителство е производна на всичко останало. Смислени неща (и милиони) се правят и в Хасково със сигурност.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-17 17:38 от Kelesh.
Re: Актуални цени и лихви от Словения
17-11-2010 - 18:45:11
Макро-микро, това е! Всеки по-голям град може да се отдели и ще е по-добре от Словения, една република, която паразитираше на гърба на останалите в Югославия, защото беше ной-близо до запада и там се изнасяха повечето производства. Ако се отделят Бургаска и Варненска област е една държава с територии колкото Словения, ще са 3-4 пъти по-богати от нея.

В България жилищата на калпак са колкото са телевизорите в Дания, не ми ги пробутвайте вашите простотии, защото на който му е скъпо да си купи в центъра на София с ипотека, която не му е по джоба ще си купи етаж от къща във Ветрен или Виноградец, може и в Чирпан и ще пътува до работата си в Бизнес парка за времето което губят 90% от американците и 50% от европейците.

В Любляна не съм ходил, погледнах малко снимки и ми заприлича на Хасково, и там не съм ходил, но не знам защо ги свързах, ако съм обидил някой хасковлия да не ми се сърди.

Като кадах Дания се сетих, че в момента Чехия е пред Дания, а ние при Тодор Велики, бахме колкото Чехословакия. Ако не си бяхме съсипали държавата, ако простия народ не я беше съсипал, сега щяхме да имаме 3-4 пъти по-висок БВП. А я съсепахте вие, като най-ярки представители на простия народ, защото за вас всичко чуждо е хубаво, а нашето е лошо и ние трябваше да разрушим всичко наше, за да се възхищаваме на чуждото, дето не е наше и от което нямаме никаква полза.
Re: Актуални цени и лихви от Словения
17-11-2010 - 20:13:55
Quote
др. Иванов
На по-простите другари ще посоча, че става въпрос за А4, а не за А1.

Едно туинго струва вероятно на излизане от завода 4-4,5 хил. евро или по-малко. Прави се за средно 12-14 работни часа/на посоки/, като се има предвид, че американски джип се прави за 18-22 ч. Та за Словения, работници, такси, осигуровки, едва ли остават и 600-700Е на кола чисто. За дискотеките съм казал образно, сега като се замисля за да е вярна сметката ще сложа и два ресторанта.

Другарю Умен Другар , Целье се намира точно на магистрала А1. За въпросното място идеше и иде реч. Пак сте объркали пътищата, сиреч........ма не е нещо ново за Вас , Умни Другарю - това е, защото сте умен, а не глупак!
Що се отнася до сумите, които остават в Словения след направата на едно / респективно 200 000 рендета/ следва да умножим тези предположени 600-700 евро по......мммммм.......200 000 и получаваме някъде около.....мммммм.......120-140 милиона евро. Приемаме, че сметката е вярна, въпреки че Вие очевидно нищо не разбирате от ценообразуване в автомобилната промишленост. Приемаме, че данъчните постъпления от тези 120-140 млн са само 24-28 млн.
Твърдите, че укритите данъци от пет морски дискотеки за едно лято са повече от 24-28 млн. евро?
Бравос, другарю Умен Другар, бравос!
Няма начин да не е така!
:}
Re: Актуални цени и лихви от Словения
17-11-2010 - 20:43:29
Quote
др. Иванов
"Макро-микро, това е! ....Ако се отделят Бургаска и Варненска област е една държава с територии колкото Словения, ще са 3-4 пъти по-богати от нея."
- ами не е това, за макрото и микрото. Ако аз открадна пътните знаци на улицата или приватизирам с рушвет, да ти звучи по познато, едно държавно предприятие, но не ми се бачка а продам метала за скраб, това е за мен печалба. За държавата и задруги хора е загуба. Не говорим за пропуснатио ползи ако го е купил някой читав инвеститор. Варна и Бургас (и не само)ако се отделят ще бъдат богата област, да, но София ще обеднее от това отделяне.Нали се сещаш, че това ще означава и преселение КЪМ Варна , Бургас етс.щом са богати с което съм съгласен

На който му е скъпо да си купи в центъра на София с ипотека, която не му е по джоба ще си купи етаж от къща във Ветрен или Виноградец, може и в Чирпан и ще пътува до работата си в Бизнес парка за времето което губят 90% от американците и 50% от европейците.
- къщите и сега ги има всеки, аз поне не познавам човек без къща/жилище и земя, но от крадене на другарите (ти), изтребихте поминаха в страната и накарахте мнозина да емигрират, да ходят в София етс, същите на които искаш да продадеш апартаменти сега.

В Любляна не съм ходил, погледнах малко снимки и ми заприлича на Хасково, и там не съм ходил, но не знам защо ги свързах, ако съм обидил някой хасковлия да не ми се сърди.
- ах ти-и, естествено че човек като каже Любляна и се сеща за Хасково (не искам да обидя никого от Любляна, да ме прощава)

"...А я съсепахте вие, като най-ярки представители на простия народ, защото за вас всичко чуждо е хубаво, а нашето е лошо и ние трябваше да разрушим всичко наше, за да се възхищаваме на чуждото, дето не е наше и от което нямаме никаква полза."
- В тази тема хората ти казаха, че в Словения кредитите са по изгодни. То е сметка и се вижда. Пътищата също са по-читави, макар и скъпички, но нашите излизат по-скъпи с ремонта на ходовата част.
Да, ВИЕ трябваше да разрушите всичко НАШЕ за да се окраде по-лесно. НО аз съм оптимист, а има и други. Хайде лека нощ.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-11-17 20:49 от Kelesh.
Re: Актуални цени и лихви от Словения
17-11-2010 - 20:59:37
Quote
др. Иванов
В Любляна не съм ходил, погледнах малко снимки и ми заприлича на Хасково, и там не съм ходил, но не знам защо ги свързах, ако съм обидил някой хасковлия да не ми се сърди.

*sos*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход