Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Актуални цени и лихви от Словения

Публикувано от stamby 
Re: Актуални цени и лихви от Словения
11-11-2010 - 21:56:49
Quote
3.14

това с колата не го разбрах - що да не може?

Купете си къща в Правец и се пробвайте да стигнете до работното си място в София за 40 мин.
Ще разберете защо не може - ами защото не може, затова не може winking smiley
Re: Актуални цени и лихви от Словения
11-11-2010 - 21:59:59
Quote
ivorad
Quote
3.14

това с колата не го разбрах - що да не може?

Купете си къща в Правец и се пробвайте да стигнете до работното си място в София за 40 мин.
Ще разберете защо не може - ами защото не може, затова не може winking smiley

абе кажи, че няма магистрала и край - що се пънеш да бъдеш интересен
Re: Актуални цени и лихви от Словения
11-11-2010 - 22:33:45
Quote
3.14
Quote
ivorad
Quote
3.14

това с колата не го разбрах - що да не може?

Купете си къща в Правец и се пробвайте да стигнете до работното си място в София за 40 мин.
Ще разберете защо не може - ами защото не може, затова не може winking smiley

абе кажи, че няма магистрала и край - що се пънеш да бъдеш интересен

Напротив - има магистрала. Която обърсва границата на имота.Само дето за да се излезе на магистралата от посоченото място са необходими минимум 7-8 минути, а за влизането в Любляна - поне десетина и то при положение, че няма трафик и човекът работи някъде в крайната северна промишлена зона. За въпросните 70 км остават около 22 мин. по магистралата. Средна скорост - около 200 за да се влезе в графика.....
Ако работното място е някъде в центъра или южните квартали - 40 мин ще са необходими само за достигането му в рамките на града. Любляна е около 300 000 жители, но по площ е съизмерима със София и много по-голяма от Пловдив или Варна, които имат 30% над нейното население. Въпрос и на стандарт winking smiley
Re: Актуални цени и лихви от Словения
11-11-2010 - 22:44:01
Аз не съм чувал за магистрали в Словения, ако има щеше да е логично да е посока Австрия-Хърватска, а не от някое планинско село до столицата. Иначе международният им път не е лош, същият като Царево-Приморско, с по-малко завои, но с много повече трактори, вършачки и какво ли не дето пречи на колите по него. Естествено и с цена за преминаване колкото на пернишки голф. За лихвите не знам, не съм теглил теглил кредит в Словения, но вече ще заобикалям Райфайзен, малко глупаво е да влагаш пари на 6-7% в банка, която ги троши по кредити с 2,3% лихва. За цената на земята не знам, за селскостопанска е скъпа, за строителство евтина.
Re: Актуални цени и лихви от Словения
11-11-2010 - 23:30:50
Quote
др. Иванов
Аз не съм чувал за магистрали в Словения, ако има щеше да е логично да е посока Австрия-Хърватска, а не от някое планинско село до столицата. Иначе международният им път не е лош, същият като Царево-Приморско, с по-малко завои, но с много повече трактори, вършачки и какво ли не дето пречи на колите по него. Естествено и с цена за преминаване колкото на пернишки голф. За лихвите не знам, не съм теглил теглил кредит в Словения, но вече ще заобикалям Райфайзен, малко глупаво е да влагаш пари на 6-7% в банка, която ги троши по кредити с 2,3% лихва. За цената на земята не знам, за селскостопанска е скъпа, за строителство евтина.

Др. Иванов, спомените от 1978 не вършат работа. Словения има две магистрали: първата е Марибор / посока Грац/-Любляна - Триест, втората е Вилах-Любляна-Загреб. Въпросното "планинско село" е на няколко километра от първата магистрала и има перфектна връзка със столицата.Което по никакъв начин не означава, че човек от селото може да ходи на работа в Любляна за 40 мин.
Re: Актуални цени и лихви от Словения
11-11-2010 - 23:33:29
Максимум съм работил на 40 мили от мястото,където живея.Магистрала,при това добра,ги свързваше почти директно.С 2-3 кръстовища се излиза на магистралата и пак толкова-от нея до работа.Средно натоварени..по 2-3 мин на всяко,със светофари,с всичко.
Никога не съм успявал да стигна за по-малко от 30-40 мин.Като се е случвало да работя събота или нседеля сутрин-около час.Бесен трафик в почивните дни-всички са натоварили семейството в колата и отиват някъде...лудост...
И като пиша за магистрала.имам предвид това:
Re: Актуални цени и лихви от Словения
12-11-2010 - 00:05:49
Като бях в Словения ми направиха впечатление две неща:
  • Хората моного спортуват
  • Младите семейства имат по 3-4-5 деца


Какво да кажат ипотекарите. Цял ден ядове как да изкарат пари за вноската и доживотно кастрирани поради невъзможност да си позволят деца...
Re: Актуални цени и лихви от Словения
12-11-2010 - 00:12:13
stamby, таман се отказа от идеите за емиграция и някой като теб пак изсипе лайна във вентилатора....

Мисля че причината е, че Словения граничи с Австрия, а България с Турция.... За съжаление това и др. Иванов не може да го промени...
Re: Актуални цени и лихви от Словения
12-11-2010 - 02:01:56
Quote
greenbul
Като бях в Словения ми направиха впечатление две неща:
  • Хората моного спортуват
  • Младите семейства имат по 3-4-5 деца


Какво да кажат ипотекарите. Цял ден ядове как да изкарат пари за вноската и доживотно кастрирани поради невъзможност да си позволят деца...

Злобо безимотна, трай си и не спами хубавата тема. Имоти за без пари няма да видиш и Валсодарчо ни стига като извор на новини за нещастия и беди.
Re: Актуални цени и лихви от Словения
12-11-2010 - 07:39:41
Средна заплата през август 2010г.:
1)
- в България е 630 лв.
- в Словения е 1,487 евро или 4.62 пъти повече отколкото в България


Лихвени проценти за жилищни заеми за над 5 години в евро през август 2010г.:
- в България е 8.11%
- в Словения е 3.53%
Тоест за 20 годишен заем в Словения ще плащат 1.45 пъти по-малко месечно при тези лихвени проценти.
Тогава цените на жилищата в Словения би трябвало да са 6.7 пъти (4.62*1.45) по-високи отколкото в България.

Ето 2 примера:
1)
- апартамент от 100 кв. м. в центъра на столицата Любляна в сграда построена през 2007г. струва 269 хиляди евро или 2,690 евро на кв. м.
[www.realestate-slovenia.info]
2)
- апартамент от 100 кв. м. в центъра на София струва 78 хиляди евро или 780 евро на кв. м.
[www.imoti.net]

Тоест апартаментът в Любляна струва само 3.45 пъти повече отколкото апартаментът в София вместо 6.7 пъти повече... :] :]


[bnb.bg]
[www.nsi.bg]
[www.bsi.si]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-12 07:41 от Inform.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход