Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Актуални цени и лихви от Словения

Публикувано от stamby 
Re: Актуални цени и лихви от Словения
16-11-2010 - 22:58:44
Quote
др. Иванов
Простият народ пак е наблегнал на писането, нежели на мисленето. Докъде е магистралата пише на сайта на Словенските магистрали.
Печалбата от 200 хил автомобила правени на ишлеме е колкото е укритият ДДС от 5 дискотеки на Сл.бряг. Но ви бях подсетил да се замислете за друго, което могат да знаят само тези, дето пътуват:


Пералня ELECTROLUX EWF 147540 W
Цена: 721.05lv.

Същата в Словения - 709,90Е - хипермаркет Меркатор - 1385 лв.
[www.mercator.si]

Същата в дания - 4790 датски крони - 1255 лв.
[www.whiteaway.com]

Gorenje WA 83140
Словения - 1173 лв
Дания - 1080 лв.
България - 650 лв.

Мислете преди да пишете. Стандарта е такъв, че тяхното производство в дания е по-евтино отколкото в Словения. Изкуствено раздути цени, които обусляват измислени заплати, всичко това водещо до стапанския крах в който попаднаха половината европейски страни. И защото заплатите са в евро животът е така организиран, че държавата веднага да си прибере дадените като заплати пари.


Другарю Иванов, ослепително се инатите, за пореден път.....
Пак да Ви повторя - има една програмка - Гугъл Ърт, там спокойно можете да проследите въпросната магистрала А1, барабар с таратайките по нея. От Любляна, през Целье и Марибор чак до Грац. По разни причини напоследък по 3-4 пъти в годината пътувам по нея. Така че - потвърждавам и визуално наличието на шосето.
Що се отнася до сглобените 200 000 автомобили "на ишлеме", явно сте капацитет - бихте ли посочили условни стойности на печалбата от такава дейност, а после да споменете и предположенията си за размерите на укритото ДДС в пет морски дикотеки , че да сравним?
И накрая - чували ли сте, че разумни хора не си правят изводите за ценови съотношения единствено на базата на цените на автоматични перални? Не?
Личи Ви!
Честито, др. Иванов - за пореден път доказахте, че сте истински комунист - доста неща не сте чували, но сте убеден, че знаете. Всичко.
:}
Re: Актуални цени и лихви от Словения
16-11-2010 - 23:37:35
Quote
valsodar
Ами, хайде стани!
Дай в детайли, че без хумористи като теб, ще зазлее тоя форум! smiling smiley

Когато длъжника влезе в просрочие, било 90-те, 180-те или нема значение срокът-дни, банката има право да се освободи от обещетението нали?! Е, тя естествено може да се освободи от него и на ниска цена нали? На по-ниска от договореният дълг нали? Е, добре щом сте съгласни smiling smiley Тогава тя се „освобождава“ ей така: от левия..та у десния smiling smiley Тоест с две-три елементарни преметания из крачола тя се освобождава от насабралото се напрежение, като го меета чаааак ей там до другата и фирма зад завоя...., на Х цена. Радвам се че и тук сте съгласни smiling smiley Тази цена Х приемаме че е 1/3 по-ниска от дълга, въпреки че не е задължително нали?? Така, с тази сложна калибристика длъжника и той поосвобождава напрежението Х или казахме около 2/3 от дълга. Останалото продължава да дължи нали?? Добре че и тук сте съгласни. Та, този остатък аз му викам „актив“ в кавички е за да не се обясняваме излишно. Няма страшно – този дълг ще бъде събран, за това и е актив, нищо че е в кавички. Да се надявам и тук да сте съгласни, щото да не изброявам възможните за събиране начини и това как „актива“ може и да се увеличи. Връщаме се на освободеното от банката напрежение към нейната половинка smiling smiley След като напрежението е освододено за 2/3 от дълга, а той определено е бил под пазарна стойност, считаме че и то е актив. Нали? То може отново да бъде освободено според нуждите и зора, нали? Хах, радвам се че го разбрахте smiling smiley Но не бързайте да се радвате, лошото е че вие няма как да влиаете, камо ли да участвате в този секс нали?

Сега... кажете какво точно пак не разбрахте или да ставам още по-детайлен... но не ме карайте да си мисля, че сте подули топките, моля ви! Това не ви е оня балон де го пукате всеки ден по пет пъти в този форум smiling smiley За някои пукания все пак ще се наложи и да си плащате, ако не пък си оставате подути :}
Re: Актуални цени и лихви от Словения
16-11-2010 - 23:58:06
Quote
Kelesh
За съжаление и бирите и цементът и чадърите не са български, заради другарите на другаря и "делата" им в прехода...

ааа за чадърите не си прав - има едни чадъри... ти за българския чадър не си ли чувал? а КГБ? а ДС?
Re: Актуални цени и лихви от Словения
17-11-2010 - 00:22:22
Quote
Svetlio
Quote
valsodar
Ами, хайде стани!
Дай в детайли, че без хумористи като теб, ще зазлее тоя форум! smiling smiley

Когато длъжника влезе в просрочие, било 90-те, 180-те или нема значение срокът-дни, банката има право да се освободи от обещетението нали?! Е, тя естествено може да се освободи от него и на ниска цена нали? На по-ниска от договореният дълг нали? Е, добре щом сте съгласни smiling smiley Тогава тя се „освобождава“ ей така: от левия..та у десния smiling smiley Тоест с две-три елементарни преметания из крачола тя се освобождава от насабралото се напрежение, като го меета чаааак ей там до другата и фирма зад завоя...., на Х цена. Радвам се че и тук сте съгласни smiling smiley Тази цена Х приемаме че е 1/3 по-ниска от дълга, въпреки че не е задължително нали?? Така, с тази сложна калибристика длъжника и той поосвобождава напрежението Х или казахме около 2/3 от дълга. Останалото продължава да дължи нали?? Добре че и тук сте съгласни. Та, този остатък аз му викам „актив“ в кавички е за да не се обясняваме излишно. Няма страшно – този дълг ще бъде събран, за това и е актив, нищо че е в кавички. Да се надявам и тук да сте съгласни, щото да не изброявам възможните за събиране начини и това как „актива“ може и да се увеличи. Връщаме се на освободеното от банката напрежение към нейната половинка smiling smiley След като напрежението е освододено за 2/3 от дълга, а той определено е бил под пазарна стойност, считаме че и то е актив. Нали? То може отново да бъде освободено според нуждите и зора, нали? Хах, радвам се че го разбрахте smiling smiley Но не бързайте да се радвате, лошото е че вие няма как да влиаете, камо ли да участвате в този секс нали?

Сега... кажете какво точно пак не разбрахте или да ставам още по-детайлен... но не ме карайте да си мисля, че сте подули топките, моля ви! Това не ви е оня балон де го пукате всеки ден по пет пъти в този форум smiling smiley За някои пукания все пак ще се наложи и да си плащате, ако не пък си оставате подути :}

Банката дава кредит. Пари излизат от нея.

Преди да се освободи банката, кредита е станал лош, трябва да го провизира. Пари се блокират, все едно ги няма. Не могат да се ползват.

За да го купи "дъщерната" компания, банката тряба да и даде първо парите. Което няма как да стане, защото това дружество няма как да ги гарантира още, още няма активи(имоти).

И чак тогава МОЖЕ да почнат да влизат пари. ЕВЕНТУАЛНО В БЪДЕЩЕ.

Е колко пъти ще го направи това банката, преди да фалира.

Защо банките не го правят?

Защото са много състрадателни?

Ами защо дигат лихвите на шараните тогава?

Или смяташ, че го правят и никой не е пропищял?

А ако си учил икономика, недай си боже счетоводство, бива ли да не си научил поне нещо.
Re: Актуални цени и лихви от Словения
17-11-2010 - 00:27:28
Ето го пак обяснено.

[www.uniconsulting.net]

Кредити, които не са обслужвани повече от 90 дни, директно се смятат за загуба и се провизират на 100% от банката. С новите изменения в наредбата тези срокове ще бъдат променени съответно на 90 и 180 дни.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-17 00:29 от javcho.
Re: Актуални цени и лихви от Словения
17-11-2010 - 00:27:50
Quote
batko
Quote
3.14
Quote
др. Иванов
Иво,
За разлика от тебе не живея в кочина, не съм виновен, че си от градската беднота или безимотен селянин. Говорих за преди 3 години, когато магистрала нямаше, а по пътя се мотаха комбайни и трактори, защото беше по жътва. Нашата магистрала е от преди 30 г.

По принцип за кочината. Има хара които са се родили в мизериа и за съжаление животът не им е донесъл нищо добро, което се дължи от една страна на лошия им произход, от друга на липсата на омбиция и мозъчен ресурс да направят нещо със живота си. Аз съм се старал дастатъчно, за да не живея в кочина и животът ми да е далеч по-добър от този на 90% от словенците или 80% от западноевропейците. Нищи има навсякъде и за тях всяка страна в която и да живеят е кочина, но това не е от страната, а от тях самите.

Иначе от Словения ме интересуват 3 породи овце, животът и хората там - не!

откакто си във форума все те хокат. сега разбрах вече защо!
За съжаление Иванов е прав.Благата не стигат за всички деца.Затова е измислена държавата затова са данъците.Взема се от едни и се дава на други.От робовладелския строи до наши дни е така.И още по лошо ще продължава.Ще се даде на оня който има а на този дето няма ще му се вземе и ризата.Така пише в една голяма и дебела книга която предполагам не си чел. Света е несправедлив.Един се ражда умен друг богат трети ловък и сръчен.На всеки е дадено по нещо и от него зависи. Според деянията му.Отдавна мина времето когато ми беше жал за безимотните бедните и нещастните.

Батко, да знаеш само колко си прав! Но др. Иванов не е прав! Ето какво казваш ти и какво казва той - и двете съм подчертал в червено.
Мисля обаче, че ако "Света е несправедлив", то не е поради това, което казваш - "На всеки е дадено по нещо и от него зависи" -, а по съвсем други причини!
Re: Актуални цени и лихви от Словения
17-11-2010 - 00:31:05
Офф нямаше нужда да пишеш през 5 реда... и без това си е "голям" пост

Кви лоши, кви добри бе човек...Никой нищо не продава, ни копува (както е казал майстора - канадски) Ти не зацепи ли, че се премета само в крачолите.. какви пари да й дадът, кави дружества, гаранции.. бре Просто имота не "мърда" бе човек - как не го разбра!! Той си остава на банката, но на по-тънка цена и заобикаляйки "идеята" че няма право да притежава тоя имот... всъщност и откъдето започна тая смешна сага (естествено пак оня леко казано - тъп, блогар)

Айде лягай, стига го мисли.. то си е измислено от тези на които им се отдават тези неща winking smiley
Re: Актуални цени и лихви от Словения
17-11-2010 - 04:39:53
stambi не ти се връзват процентите братле, тоа май те е послъгал нещо. ЕУРИБОР-а в най ниската си точка беше през ноември 2009 на ниво 1.231%. плюс добаката 1.7% не е 2.2%
PMP
Re: Актуални цени и лихви от Словения
17-11-2010 - 09:18:17
Quote
Imotko
Quote
PMP
Г-да както и предположих, не трябваше много да чакаме за поредният бисер...аз лично мисля да го оставя без коментар...просто нямам какво да кажа :cry:

То и аз нямам какво да кажа, ама не защото съм тъп като тебе, а защото всичко е казано.

Не така с рогите чадо, ти по принцип никога няма какво да кажеш...
Re: Актуални цени и лихви от Словения
17-11-2010 - 09:52:22
Quote
Svetlio
Офф нямаше нужда да пишеш през 5 реда... и без това си е "голям" пост

Кви лоши, кви добри бе човек...Никой нищо не продава, ни копува (както е казал майстора - канадски) Ти не зацепи ли, че се премета само в крачолите.. какви пари да й дадът, кави дружества, гаранции.. бре Просто имота не "мърда" бе човек - как не го разбра!! Той си остава на банката, но на по-тънка цена и заобикаляйки "идеята" че няма право да притежава тоя имот... всъщност и откъдето започна тая смешна сага (естествено пак оня леко казано - тъп, блогар)

Айде лягай, стига го мисли.. то си е измислено от тези на които им се отдават тези неща winking smiley

Имали ли смисъл да се спори с теб?

-НЕ

Просто фактите и обясненията ти са неоспорими.

[www.vbox7.com]



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-11-17 10:30 от javcho.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход