Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Актуални цени и лихви от Словения

Публикувано от stamby 
Re: Актуални цени и лихви от Словения
15-11-2010 - 21:31:05
Quote
stamby
Лично мен това което чух ме шокира. Поствам го тук , пък вие си правете изводите сами.

Колега от Словения дойде за няколко дни в българския офис. Похвали се че се е сдобил с готин имот. Поразпитах го за подробности и разбрах следното:
Той живее в град Целйе - до австрийската граница. Купил си ферма на 2 км от града по магистралата която е 18 дка с две къщи (за ремонт) има право да строи на 1000 кв. м. . Цената е 120 000 евро. Кредитът е от Райфайзен, Еурибор + фиксиране добавка от 1,7%, т.е. в момента е 2,2 % годишна лихва. eye popping smiley

Той бачка в Любляна на 70 км и си ходи с колата на работа, отнема му около 40 минути.
Имота се намира на следните координати:
46°15'11.09"С 15°18'25.28"И

Ха, ферма, ама дай и аз мога да ти продам една ферма за 120 иляди. Ейййй, луд умора няма. Че като са ти висолки лихвите не взимай бе джанъм.

Какви били цените у Мозамбик? Що не разкажеш и за там?

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Актуални цени и лихви от Словения
15-11-2010 - 21:55:06
Едва ли става въпрос за възпитание след като ти пишеш тук, точно съм посочил и годините и мястото - три години и международният път Австрия-Хърватска.
Едва ли калабалък словенци биха дошли в България и обратното. Това, че средната заплата е толкова висока при положение, че единственото производство е "Горенье" говори, че цените на всичко са в пъти по-високи от България. Наслушах се за велики страни, които били еди какво си в сравнение с кочината - Италия, Гърция, Ирландия, Германия, Поргугалия, Испания, Унгария и какви ли не, които всъщност са по-мъртви от мумията на Рамзес ІІ, та да ми сервирате и Словения.
Защото темата е за лихвите се запитайте защо са толкова ниски.
rak
Re: Актуални цени и лихви от Словения
15-11-2010 - 23:01:49
Quote
др. Иванов
Само дето преминаването през тунела струва 13 лв., колкото 13 бири в някой заведения на Поморие и една цяла бира в Триест.

Другарю Иванов, плащаш и пътуваш по хубави пътища. А в БГ те щавят гнусни, тлъсти и прости алчници, които после си пият по 13 бири в Поморие, а ти си спечелил само нужда от ремонт на колата /ако си останал жив, де/. Кози пътеки....
Re: Актуални цени и лихви от Словения
15-11-2010 - 23:19:16
Quote
др. Иванов
Иво,
За разлика от тебе не живея в кочина, не съм виновен, че си от градската беднота или безимотен селянин. Говорих за преди 3 години, когато магистрала нямаше, а по пътя се мотаха комбайни и трактори, защото беше по жътва. Нашата магистрала е от преди 30 г.

По принцип за кочината. Има хара които са се родили в мизериа и за съжаление животът не им е донесъл нищо добро, което се дължи от една страна на лошия им произход, от друга на липсата на омбиция и мозъчен ресурс да направят нещо със живота си. Аз съм се старал дастатъчно, за да не живея в кочина и животът ми да е далеч по-добър от този на 90% от словенците или 80% от западноевропейците. Нищи има навсякъде и за тях всяка страна в която и да живеят е кочина, но това не е от страната, а от тях самите.

Иначе от Словения ме интересуват 3 породи овце, животът и хората там - не!

откакто си във форума все те хокат. сега разбрах вече защо!
PMP
Re: Актуални цени и лихви от Словения
16-11-2010 - 09:26:01
Quote
др. Иванов
Иворад,
колко трябва да е тъп някой за да твърди, че на австрийска територия е направена магистрала от Словения и да нарича глупости извадки от цените на официален сайт за пътищата в Словения?

РМР,
колко трябва да е тъп човек за да е РМР?

А и за двамата общо и основно за модераторите, ако има такива: който няма какво да каже, да го прави другаде. Който смята, че някой е казал глупост, да го опровергае с факти, защото заради постоянните и неизменни пустословия на 5-6 тиквеника сайта сериозно губи публика.

Иванов - [jobsearchtech.about.com] ейтолкова трябва да си тъп, а умниците като теб за колко работят? Не е зле малко да спреш с бирите в Поморие и КОМПЛЕКСА/?!/ и да се поразходиш по белият свят, нещата се развиват постоянно и място за другари няма!
Re: Актуални цени и лихви от Словения
16-11-2010 - 09:27:31
Quote
3.14
Quote
др. Иванов
Иво,
За разлика от тебе не живея в кочина, не съм виновен, че си от градската беднота или безимотен селянин. Говорих за преди 3 години, когато магистрала нямаше, а по пътя се мотаха комбайни и трактори, защото беше по жътва. Нашата магистрала е от преди 30 г.

По принцип за кочината. Има хара които са се родили в мизериа и за съжаление животът не им е донесъл нищо добро, което се дължи от една страна на лошия им произход, от друга на липсата на омбиция и мозъчен ресурс да направят нещо със живота си. Аз съм се старал дастатъчно, за да не живея в кочина и животът ми да е далеч по-добър от този на 90% от словенците или 80% от западноевропейците. Нищи има навсякъде и за тях всяка страна в която и да живеят е кочина, но това не е от страната, а от тях самите.

Иначе от Словения ме интересуват 3 породи овце, животът и хората там - не!

откакто си във форума все те хокат. сега разбрах вече защо!
За съжаление Иванов е прав.Благата не стигат за всички деца.Затова е измислена държавата затова са данъците.Взема се от едни и се дава на други.От робовладелския строи до наши дни е така.И още по лошо ще продължава.Ще се даде на оня който има а на този дето няма ще му се вземе и ризата.Така пише в една голяма и дебела книга която предполагам не си чел.Света е несправедлив.Един се ражда умен друг богат трети ловък и сръчен.На всеки е дадено по нещо и от него зависи.Според деянията му.Отдавна мина времето когато ми беше жал за безимотните бедните и нещастните.
Re: Актуални цени и лихви от Словения
16-11-2010 - 09:45:19
Quote
др. Иванов
Едва ли става въпрос за възпитание след като ти пишеш тук, точно съм посочил и годините и мястото - три години и международният път Австрия-Хърватска.
Едва ли калабалък словенци биха дошли в България и обратното. Това, че средната заплата е толкова висока при положение, че единственото производство е "Горенье" говори, че цените на всичко са в пъти по-високи от България. Наслушах се за велики страни, които били еди какво си в сравнение с кочината - Италия, Гърция, Ирландия, Германия, Поргугалия, Испания, Унгария и какви ли не, които всъщност са по-мъртви от мумията на Рамзес ІІ, та да ми сервирате и Словения.
Защото темата е за лихвите се запитайте защо са толкова ниски.
Горенье е стабилна марка и със сигурност създава много работни места вкл. доставчици етс. Финландия си има Нокиа и тя им стига, като световен лидер... България няма такава марка. Кажи ми една българска марка известана в Европа в момента! Не ми казвай Слънчев бряг само, че и Куба е известна, ...какво произвежда Германия и дали е умряла колкото Рамзес за целия останал свят (освен за теб)? Едно е да дадеш чадър под наем (като на Сл.бряг) и да чакаш (защо ли) чужди туристи, малцина "баровци като теб" и основният оборот на "Сънито" е от чужденци, друго е рекордьор по износ (до тази година, сега е Китай), основно на техника, от които много фирми с оборот колкото БВП на България и въобще: едва ли някой дрънка повече глупости от теб, че се заревал и за модератор. Ти се изхвърли като на мокрия несебърски пясък с процентите от които си по-добре, но тук не сравнявахме теб, а държавите. Иначе и ти си прошляк за много европейци и като пари, произход етс...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-16 09:48 от Kelesh.
PMP
Re: Актуални цени и лихви от Словения
16-11-2010 - 09:54:00
Келеш,

Сега като се върне с голямата , другарска, лайнодумна уста....малиии smiling smiley
Re: Актуални цени и лихви от Словения
16-11-2010 - 09:59:30
Quote
др. Иванов
единственото производство е "Горенье"


Де. Иванов - не мога да разбера защо толкова упорито държите да говорите глупости, в нормалната си фаза определено не сте идиот, но като зациклите в някакъв инат - нямате удържане.......

Само за сведение - магистрала А1, свързваща Шентил-Марибор-Целье-Любляна-Копер е завършена НАПЪЛНО през 2005-а, така че няма как през годината на Вашето знаменито пътуване преди три години да не е била налице. Това, че не сте я уцелили е обяснимо - в определени моменти се изявявате като кръгъл идиот!
Що се отнася до бедната икономика на Словения - само да напомня, че освен с икономическия си гигант - концерна "Горенье", страната е и енергиен лидер, има прекрасна сиатема от ВЕЦ, ТЕЦ + атомна електроцентралка. На всичкото отгоре има великолепен добив на уран, който пререботва и продава.....
Има и разни "подробности" - например производството на специализирана електроника, производство на мебели, на точно уредостроене, на специални металообработващи машини в които словенците са майстори. Имат си и едно мъъъъъъничка фармацевтика, както и един мъъъъъъъничък туризмец, който се различава от българския по това, че печели маааааалко повече, а туристическите комплекси не приличат на морските ни, построени от титани, наречени Другари Ивановци.
Като резултат от това БВП на глава от населението в Словения клони към 29 000$. Близо 90% от средния в ЕС.
Това др. Иванов вижда като сходство между някои райони на БГ и Словения, като цяло.
Реакцията, да се повторя:
:}
PMP
Re: Актуални цени и лихви от Словения
16-11-2010 - 10:09:18
Това няма никакво значение! smiling smiley На дрУгарят му е малко кофти понеже "Днес Словения е най-богата от страните, които през 1990-те преминават от планова към пазарна икономика." Тъжно му е за краха на плановата икономика и за това всичко калкулира в чадъри, бири и бетон...та така - светът се развива постоянно и място за планова икономика няма...за другари също!:g:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход