Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010

Публикувано от Анонимен потребител 
Анонимен потребител
Re: Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010
28-01-2011 - 13:48:11
То по тази логика ако от всекиго се взема според възможностите и на всекиго се дава според потребностите няма да има нищо лошо, ама се видя че схемата не работи.

Ето ти графика на цените ама с отчитане на инфлация, заплати и доходи.
В момента спрямо инфлацията сме на цени 2004 година, спрямо заплати сме на цени по-ниски от 2000 година.
За мен положението е аналогично на това от 2001-2002 година.
Отлагане на покупка в продължение на 4-5 години, "кеширане" и в един момент, пак да цитирам Левон, се оказва, че имаш потребност имаш и възможност.

Затова смятам, че приказки за сегашните цени, но в левове, могат да се окажат пагубни за някого, по същия начин както приказките за 2000 е/м2 отпреди 3-4 години.

Задава се здрава инфлация, няма как имотите да станат по 800 лева. Цената им може да падне спрямо "олиото", ама няма как да падне двойно спрямо хартийките.
Анонимен потребител
Re: Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010
28-01-2011 - 13:55:00
Айде сега да направим сметчицата при 40К евро(70% от сумата) налични пари при Иванчо.
Re: Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010
28-01-2011 - 13:55:31
Quote
Тинки Уинки
...няма как имотите да станат по 800 лева...
Целите ли? Защото цени от 400 евро на квадрат има вече дори във Варна winking smiley
Re: Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010
28-01-2011 - 13:55:41
Quote
batko
Нещо много яко бъркаш.И не разбирам каква ти е далаверата от това нещо.Посегнат ли на спестяванията ще се случат следните неща
1.Всички ще си изтеглят парите
2.Фалит на банковата система оттам на икономиката
3.В големите градове няма да има храна вода ток бензин а само масови размирици
4.Стойността на софийските курници става 0.
5.Пенсионните осигуровки и застраховките се нулират
6.На ипотекарите ще им го сложат по новия курс на еврото или лихви на лева от порядъка на 200лв
7.Заплатите по 50 евро и пенсии по 10
Е кой има изгода от това и кой ще го допусне.Вече не сме 1997г банките не са държавни.

Дано да бъркам, а далавера нямам никаква. Не виждам само защо така се нервираш "Посегнат ли на спестяванията..." Сякаш някой го е грижа за твоите спестявания. в смисъл грижа го е до степен как да ти ги вземе без нищо да му направиш. Иначе като цяло съм съгласен с тебе с малки изключения:
1.Всички ще си изтеглят парите.
- Ще си изтегли който може. Ама може пък фонда за защита на влоговете да издържи.
2.Фалит на банковата система оттам на икономиката
- Не думай, това в България не може да се случи.
3.В големите градове няма да има храна вода ток бензин а само масови размирици
- Вода ще има. Студена.
4.Стойността на софийските курници става 0.
- Те толкова си и струват
5.Пенсионните осигуровки и застраховките се нулират
- Дядо ми 15 години ми събираше пари в застраховка "Живот". През 1994 си купих една прахосмукачка с тях.
6.На ипотекарите ще им го сложат по новия курс на еврото или лихви на лева от порядъка на 200лв
- Абсолютно съгласен.
7.Заплатите по 50 евро и пенсии по 10
- Пак добре, че имаше един момент дето бяха по 3. Ама тогава и наемите ще са 2 Е на месец.

Е кой има изгода от това и кой ще го допусне.
- Аз и ти изгода нямаме. Ама и не ни е във възможностите да го предотвратим.
Вече не сме 1997г банките не са държавни.
- Първата фалирала банка беше Първа частна банка.
Анонимен потребител
Re: Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010
28-01-2011 - 13:57:17
Средна цена за София Янев, средна за София.
Re: Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010
28-01-2011 - 14:13:00
Quote
drakkar
Пламене, според теб кои са хората с депозитите ? Че се крадеше последните 20 години е вярно, но тези с депозитите са тези дето са крали - "елита" или политическата върхушка. Другите - окрадените са и набълбуканите с кредити в сегашната ситуация. Разбира се има и изключения, но в общи линии е така. Така че, от бутане на борда "далавераджиите" нямат полза, даже е в техен интерес да сме в борд
Борда може да падне разбира се, но не заради интересите на "далавераджиите", а по други причини на макро ниво - за справка - Аржентина smiling smiley

Съгласен съм, че тия дето крадоха имат да депозират. Само дето не депозират в България. Масата депозити са на бедни хорица, продали това онова или икономисвали да съберат някой лев за жилище. И не ми се ще да разделям хората на депозитари и ипотекари. Днешните депозитари са утрешни ипотекари, каквото и да ти говорят. Проблема е, че в тази държава малко неща останаха за крадене, а апетита не секва. Последната хапка са тези 25 милиарда депозити. Затова беше и предложението ми за сценарий, как най-безболезнено ще се откраднат тези парички? Като въпроса е не дали, а как ще се откраднат? А дали ще бутнат борда? Това може да е един от сценариите, ама може да има и други.
Re: Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010
28-01-2011 - 14:13:21
avatar
Quote
Пламен Николов

7.Заплатите по 50 евро и пенсии по 10
- Пак добре, че имаше един момент дето бяха по 3. Ама тогава и наемите ще са 2 Е на месец.

Да, ама не!
И тогава наемите не паднаха пропорционално.
Просто собствениците останаха без наематели в очакване на края на кризата.
Как не можете да разберете, че има един праг, след който всичко замира и който не може да е вечен.
Животът не го позволява, за да не се затрие човечеството.
Колкото повече са тия, чакащи имоти по два за лев, толкова по- безисходно и за тях става положението.
Щото, нищо че всички се пишете силно заможни с куп пари в банката, все сте свързани с реалната икономика.
А в нея, много малко са перата, несвързани със строителството.
Re: Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010
28-01-2011 - 15:05:02
Quote
Тинки Уинки
Айде сега да направим сметчицата при 40К евро(70% от сумата) налични пари при Иванчо.
Вече си голям, направи я сам и ни покажи резултата и изводите smiling smiley
Анонимен потребител
Re: Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010
28-01-2011 - 15:34:08
ами аз преди няколко месеца я правих тази сметка във форума.
Излизаше, че при налични 70% от сумата човек трябва сериозно да обмисли възможността за покупка.
Re: Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010
28-01-2011 - 17:08:58
Quote
Тинки Уинки
ами аз преди няколко месеца я правих тази сметка във форума.
Излизаше, че при налични 70% от сумата човек трябва сериозно да обмисли възможността за покупка.
Мързеливко smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход