Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Сегашните цени, но в лева ...

Публикувано от greenbul 
Re: Сегашните цени, но в лева ...
27-10-2010 - 21:30:47
Това последното много ми хареса. Като се замисли човек - звучи изключително позитивно!

Бях писал "вдигайте си заплатите за да догоните цените на апартаментите" Сега обаче доста актуално ми се струва "вдигайте си заплатите за да догоните наемите" smiling smiley
И колкото и лицемерно да звучи, го пиша с добри чувста, много реализъм и оптимизъм, че това е начина за поне наченки на някакво развитие... иначе - оле мале Куку да ви каже как пустеят пущиняците, бледи и омърлушени клошари как се скитат като призраци из градският смок... в Детройт smiling smiley
Re: Сегашните цени, но в лева ...
27-10-2010 - 21:31:30
avatar
Quote
PER0
Има малък спад в наемите - 10-15% но това е временно и тепърва цените ще растат. Както се казва кучето играе според пръчката. Ние наемодателите сме пръчката, вие наемателите сте кучето, и подлежите на дресировка. Наемът, както е във всички развити страни, е най-сериозното перо от разходите на едно домакинство, така че просто пригответе повече парички - втора, трета работа ако трябва, помощи от роднини, вие си знаете откъде да набавите парите, това е ваш проблем. Криза, мриза - 1, 2, 5 години, колкото толкова, ние не бързаме. При толкова желаещи да живеят под наем нямам никакви притеснения, че нещо ще остане празно, но за момента всичко е пълно при мен. И последно - ще гоним европейските директиви - 100-120 наема да изплащат имота, ако ще и да сме единствената страна в Европа Вече се е случвало, и пак ще се случи.

Перко, що са хабиш да пишеш като дори не можеш да го измислиш като хората. Хем има спад, хем има много желаещи да живеят под наем.
Re: Сегашните цени, но в лева ...
27-10-2010 - 21:34:57
Брокерси, бъдещето - такова, каквото го поискахте - 50-годишни панелки и под наем форевър !
Няма се цепиме от колектива я winking smiley

Екстра поучително го е написал... почвам да се съмнявамза някаква далечна роднинска връзка с баба ти Ванка - ъперска *ok*
Re: Сегашните цени, но в лева ...
27-10-2010 - 21:48:53
Quote
Брокеръ
Quote
PER0
Има малък спад в наемите - 10-15% но това е временно и тепърва цените ще растат. Както се казва кучето играе според пръчката. Ние наемодателите сме пръчката, вие наемателите сте кучето, и подлежите на дресировка. Наемът, както е във всички развити страни, е най-сериозното перо от разходите на едно домакинство, така че просто пригответе повече парички - втора, трета работа ако трябва, помощи от роднини, вие си знаете откъде да набавите парите, това е ваш проблем. Криза, мриза - 1, 2, 5 години, колкото толкова, ние не бързаме. При толкова желаещи да живеят под наем нямам никакви притеснения, че нещо ще остане празно, но за момента всичко е пълно при мен. И последно - ще гоним европейските директиви - 100-120 наема да изплащат имота, ако ще и да сме единствената страна в Европа Вече се е случвало, и пак ще се случи.

Перко, що са хабиш да пишеш като дори не можеш да го измислиш като хората. Хем има спад, хем има много желаещи да живеят под наем.

Почети малко ФОРОМА бе човек. Секи иска да живее под наем щото му било много скъпо да купува, а банките дерат с дебели лихви. Прекалено много собственици има, трябва да се намали процента на собственост и увеличи процента на наематели. Т.е казано с други думи - по малко собственици, с повече имоти, и повече безимотни и наематели
Re: Сегашните цени, но в лева ...
27-10-2010 - 21:53:11
avatar
Quote
PER0

Почети малко ФОРОМА бе човек. Секи иска да живее под наем щото му било много скъпо да купува, а банките дерат с дебели лихви. Прекалено много собственици има, трябва да се намали процента на собственост и увеличи процента на наематели. Т.е казано с други думи - по малко собственици, с повече имоти, и повече безимотни и наематели

Тук съм съгласен. Работите не отиват на добре. Визирам и подписа на Светльо.
bah
Re: Сегашните цени, но в лева ...
28-10-2010 - 07:57:36
avatar
Интересна оферта от вестни "П........те" от днес 28,10,2010

гр.Варна: Продава ГАРСОНИЕРА район Генералите, 66 м2, луксозна сграда, асансьор, банкова гаранция, в строеж, подарък нов автомобил, договаряне.

Справка: Генералите е една от най-топ локациите на Варна
Re: Сегашните цени, но в лева ...
28-10-2010 - 08:33:07
Привет,
в една друга тема Продавач е дал прогнозата си за пазара през следшащите месеци. Интересно ми е как виждат пазара и останалите посетители на сайта в следващите 5-6 месеца (напр. март 2011)? Визирам столицата (основно за ново строителство и ЕПК), по-конкретно районите около метрото, между метростанциите Опълченска и Люлин?
И очаквате ли спадане на цените в ценови диапазон Е500-600 за района на МОЛ-а. или не очаквате падане на цените под Е800 м2?
*write*
Re: Сегашните цени, но в лева ...
28-10-2010 - 08:50:22
Quote
PER0
Quote
greenbul
Quote
zlostyr
Quote
PER0
Quote
drakkar
Ето го отговора - цените в момента трябва да са наполовина. Обаче никой не продава. Да видим докога ще издържат. Дано кризата се проточи по-дълго, да видим как ще им излязат тънките сметки.

Дано и зимата да е по дълга и студена, дано, дано, а и наемите да се качват, за да се стигне 100-120 съотношение

Аха, само дето не се качват наемите, ами точно обратното...

:]

Има малък спад в наемите - 10-15% но това е временно и тепърва цените ще растат.

5,50 -> 3,62 ..... = 10-15% ???????? *pardon*

Quote
PER0
Както се казва кучето играе според пръчката. Ние наемодателите сме пръчката, вие наемателите сте кучето, и подлежите на дресировка. Наемът, както е във всички развити страни, е най-сериозното перо от разходите на едно домакинство, така че просто пригответе повече парички - втора, трета работа ако трябва, помощи от роднини, вие си знаете откъде да набавите парите, това е ваш проблем.

Отвори календара и виж коя година сме. Нещо си се объркал

Quote
PER0
Криза, мриза - 1, 2, 5 години, колкото толкова, ние не бързаме. При толкова желаещи да живеят под наем нямам никакви притеснения, че нещо ще остане празно, но за момента всичко е пълно при мен. И последно - ще гоним европейските директиви - 100-120 наема да изплащат имота, ако ще и да сме единствената страна в Европа Вече се е случвало, и пак ще се случи.

100% съгласен, както обичам да казвам или ще има шоково увеличение на заплатите или срив на цените. Кое е по-вероятно всеки сам да си прецени
Re: Сегашните цени, но в лева ...
28-10-2010 - 10:04:09
Има малък спад в наемите - 10-15% но това е временно и тепърва цените ще растат.

5,50 -> 3,62 ..... = 10-15% ????????


Защо взимаш за основа моментния пик през 2008? Погледни как са се движели наемите средностатистически през годините и ще добиеш по точна представа. Наем от $150 през 2003г сега се равнява на 250 Е
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Quote
PER0
Както се казва кучето играе според пръчката. Ние наемодателите сме пръчката, вие наемателите сте кучето, и подлежите на дресировка. Наемът, както е във всички развити страни, е най-сериозното перо от разходите на едно домакинство, така че просто пригответе повече парички - втора, трета работа ако трябва, помощи от роднини, вие си знаете откъде да набавите парите, това е ваш проблем.

Отвори календара и виж коя година сме. Нещо си се объркал


Ако можеш да избираш една година да плащаш ипотека, следващата наем, а третата на топло при мама и тате можеш да гледаш календара. За мен наемателите са си наематели, ако не е един ще е друг.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Quote
PER0
Криза, мриза - 1, 2, 5 години, колкото толкова, ние не бързаме. При толкова желаещи да живеят под наем нямам никакви притеснения, че нещо ще остане празно, но за момента всичко е пълно при мен. И последно - ще гоним европейските директиви - 100-120 наема да изплащат имота, ако ще и да сме единствената страна в Европа Вече се е случвало, и пак ще се случи.

100% съгласен, както обичам да казвам или ще има шоково увеличение на заплатите или срив на цените. Кое е по-вероятно всеки сам да си прецени


Ето малко food for thought дет се казва:
Лирата
и
Долара

Ама сигурно ще кажеш БГ е някакво островче и хич не ни интересува какво е навън?
Re: Сегашните цени, но в лева ...
28-10-2010 - 10:31:54
avatar
Абе като стана на въпрос в българия дали ни интересува какво става навън...
Ми е интересно в русия дали ги интересува?
Колко софиянци са без мама и тате на село?
колкото и да я закъсат ние сме свикнали и на малко и на много .... лошото е че като свикнеш на много после трудно се минава на малко... но все пак става...
Та 90% поне от частните продавачи не са на голям зор да продават.. да нямат пари живеят с нисък доход... ама търпят за да НЕ СЕ ПРЕКАРАТ :0 щото са тарикати smiling smiley
а за един тарикат е под достойнството му да продаде по евтино... та голяма част от тях могат да чакат. Цените падат да... обаче лекичко ще паднат още разбира се...
огромна вина за цените имат брокерчетата... Аз и друг път съм давал за пример че собственика който продава през фирмае като сляп.
при положение че е дал оферта 55 000 евро
а аз предложих на фирмата 100 000 лева в брой - те дори не го попитаха дали е съгласен а ми казаха щом можеш да събереш толкова значи можеш още 4 000 евро да събереш... собственика кучета го яли а?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход