Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Сегашните цени, но в лева ...

Публикувано от greenbul 
Re: Сегашните цени, но в лева ...
23-10-2010 - 18:56:58
Quote
ivorad
Quote
greenbul
В момента 40% от продавачите павят отстъпка от 30% и повече. Цените падат с по 10% на година така, че дори и никакви катаклизми да не се случат с икономиката времето на сегашните цени в лева не е далече.

Ако мога да помоля за източника на тази интересна статистическа картина?
Хайде, г-н Експерт, посочете го!

Ето го източника.
Доколко достоверна е информацията е големият въпрос.
Re: Сегашните цени, но в лева ...
23-10-2010 - 19:49:55
Quote
greenbul
Quote
Svetlio
Първо, това не е никаква тема, а пошли сривски - зомби дерзанийца. И второ имено това, което съм написал тук в началото я изчерпва напълно. Но ти не искаш да го прочетеш... абсолютно нормално - разбирам те *smiley_ahh*

Не бе, човек сериозно ти говоря. Сегашните цени в лева биха довели цените до едни съвсем приемливи нива. Нито тотален срив нито безумно високи както в момента. Ако сега едно хубаво жилище се изплаща със 250 наема, при същите цени в лева ще се изплаща със 125, което е над нормалните цени, където изплащането става със 100-120 наема. Същото важи и за съотношението заплати/цена на кв. м. и т.н.
В момента 40% от продавачите павят отстъпка от 30% и повече. Цените падат с по 10% на година така, че дори и никакви катаклизми да не се случат с икономиката времето на сегашните цени в лева не е далече.

хммм ... въпреки че темата е малко абсурдно-пожелателна, а писанията на Greenbul меко казано недолюбвам smiling smiley
трябва да си призная, че това, което той е написал не е далеч от истината ...
само леко бих го коригирал ... ' ... в момента голяма част от продавачите правят отстъпки между 15-30%' И това е факт.
Който го отрича ... със сигурност е неискрен ... Ivorad ... ако си брокер знаеш, че това е истината ... каквото и да си говорим
that's the way it goes ... имам впредвид пазара *tired*

п.п и няма нужда имот.бг да ми анализира ситуацията, тя ми е ясна ...............
Re: Сегашните цени, но в лева ...
23-10-2010 - 20:28:48
Може и да правят отстъпки "голяма" част от продавачите по морета и балкани. В София до 10% максимум от строители, другите йок.
Re: Сегашните цени, но в лева ...
23-10-2010 - 21:12:46
avatar
Quote
Imotko
Може и да правят отстъпки "голяма" част от продавачите по морета и балкани. В София до 10% максимум от строители, другите йок.

Говориш сякаш си присъствал на всички сделки и пазарлъци по морета, балкани и София. И нали не беше брокер, откъде ги знаеш тия работи?

Един колега ходи миналата седмица на оглед в Бъкстон(тухла на 7-8 години) и за нула време собственика му е казал, че може да смъкне 5000 Е от цената.
Re: Сегашните цени, но в лева ...
23-10-2010 - 21:19:03
Quote
Imotko
Може и да правят отстъпки "голяма" част от продавачите по морета и балкани. В София до 10% максимум от строители, другите йок.

Повервахме ти!
И продавачи и купувачи са на ясно, че справедливите цени са сегашните в лева. Надлъгването в момента е опит да се спре неизбежното. Всеки иска да удари кьоравото сега, защото догодина ще се конкурира не с кой да е , а с банките.
Re: Сегашните цени, но в лева ...
24-10-2010 - 10:47:29
avatar
Quote
zlostyr
Quote
Imotko
Може и да правят отстъпки "голяма" част от продавачите по морета и балкани. В София до 10% максимум от строители, другите йок.

Говориш сякаш си присъствал на всички сделки и пазарлъци по морета, балкани и София. И нали не беше брокер, откъде ги знаеш тия работи?

Един колега ходи миналата седмица на оглед в Бъкстон(тухла на 7-8 години) и за нула време собственика му е казал, че може да смъкне 5000 Е от цената.

5000 евро са нищо smiling smiley
не смъкне ли над 10 не се занимавай
аз като отида някой като ми каже ми такива са цените другите продават на толкова аз го давам с 1000 евро по евтино smiling smiley хахах ами стой си в него и си го ползвай със здраве.
Преди лятото давах до 50 000 евро за двустаен сега не давам над 40
аз съм тъп ши си държа парите по касетки и влогове и ще си плащам наем... то не остана много да се чакаsmiling smiley

на имъдко олигофренските постове не ги отразявайте. 10% отстъпка... мога да му се изсмея и да си ходя а той да чака да види жив купувач още три месеца smiling smiley

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-24 10:48 от ASSETION.
Re: Сегашните цени, но в лева ...
24-10-2010 - 12:10:04
В целия нормален свят по-голям процент от хората си живеят под наем, защото така са по мобилни.По принцип не е зле да се инвестира в имот в който ще се живее след пенсиониране-примерно селска къща, парцел на спокойно място и т.н.Наемните цени в момента, особено в София са много изгодни.При наличие на кеш и липса на идеи за използването му и голямо желание да не живеете под наем - ок съгласен съм купете си имотец.
Но няма по голяма тъпотия от това да се набълбукате с 30-годишен ипотечен кредит за няколко тухли и бетон , наречени с вълшебната думичка "дом".Дом е самостоятелна къща с 1 декар двор и куп удобства, а не 100кв/м кутийка с реална площ 60кв/м или панелен коптор в кварталите - спални на София.Тъй като съм мениджър искам да си призная че първото нещо което ме интересува за работника или служителя е дали има ипотечен кредит.Това определя и по-нататъшното ми отношение към него.С една дума му казвам - ако те изритам буквално оставаш на улицата.Ти си моя йесмен, ще стоиш до 10 вечерта ако трябва, ще работиш събота и неделя, ако не шут.Обжалвай в съда, да най-вероятно ще те възстанови, но до тогава ще се погрижа 3-4 години да водим дело и кой ще ти плаща кредита?
Така посрещам новите служители, това е и най-нормалното поведение за тези които ще ме охулят, ще им кажа че ако бяха на мое място и те щяха да опъват камшика на самозаробилия се ипотекар.
Re: Сегашните цени, но в лева ...
24-10-2010 - 12:31:41
avatar
Не ми говори за служители.. мамицата им че съм бесен...
Хем нямат пари да предприемат сами нещо. Хем поосле злобеят и завиждат че имаш.
Особенно пък ония с майчинството... лелееее нагли гадини.
Казал съм че повече няма да отворя нищо което да ме принуди да наемам нови работници на работа!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Сегашните цени, но в лева ...
24-10-2010 - 17:10:23
Quote
zlostyr
Quote
Imotko
Може и да правят отстъпки "голяма" част от продавачите по морета и балкани. В София до 10% максимум от строители, другите йок.

Говориш сякаш си присъствал на всички сделки и пазарлъци по морета, балкани и София. И нали не беше брокер, откъде ги знаеш тия работи?

Един колега ходи миналата седмица на оглед в Бъкстон(тухла на 7-8 години) и за нула време собственика му е казал, че може да смъкне 5000 Е от цената.

И тия 5000 евро колко процента от цената са? Бас държа, че не повече от 7%. И сигурно е бил двустаен на 60-65000, та са го смъкнали с 5000. Голяма работа. Това да ви прилича на срив.
Re: Сегашните цени, но в лева ...
24-10-2010 - 17:14:18
Quote
ASSETION
Quote
zlostyr
Quote
Imotko
Може и да правят отстъпки "голяма" част от продавачите по морета и балкани. В София до 10% максимум от строители, другите йок.

Говориш сякаш си присъствал на всички сделки и пазарлъци по морета, балкани и София. И нали не беше брокер, откъде ги знаеш тия работи?

Един колега ходи миналата седмица на оглед в Бъкстон(тухла на 7-8 години) и за нула време собственика му е казал, че може да смъкне 5000 Е от цената.

5000 евро са нищо smiling smiley
не смъкне ли над 10 не се занимавай
аз като отида някой като ми каже ми такива са цените другите продават на толкова аз го давам с 1000 евро по евтино smiling smiley хахах ами стой си в него и си го ползвай със здраве.
Преди лятото давах до 50 000 евро за двустаен сега не давам над 40
аз съм тъп ши си държа парите по касетки и влогове и ще си плащам наем... то не остана много да се чакаsmiling smiley

на имъдко олигофренските постове не ги отразявайте. 10% отстъпка... мога да му се изсмея и да си ходя а той да чака да види жив купувач още три месеца smiling smiley


Виждал съм толкова купувачи през живота си, колкото ти цигани нямаш на работа в това, дето му викаш бизнес. И по-кротко с обидите.
Шушляк обелски.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход