Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

В една и съща София ли живеем?

Публикувано от др. Иванов 
Re: В една и съща София ли живеем?
16-10-2010 - 09:47:04
Сто евро е перфектна цена за груб строеж, без проект, разрешителни, надзор, такси тротоар, други такси, други вардяни/дето пазели обекта и работниците от нещо/, пазачи, техн.ръководител, наем тоалетна, глоби и т.н. и т.н. Това е цената и без изкопа, който обикновенно е 10-15% от цената на грубия, без данъците, които са 20%, без застраховката на хора и обект, без осигуровките за работниците и офиса на лицензирания строител и предприемача и без поне още 10 неща, които не се сещам в момента. Да и без машиносмените, които са 300-500 лв. на ден.

Но не това е темата, а за качеството на кварталите в София, сравнени помежду си и с други градове в страната и чужбина.
Re: В една и съща София ли живеем?
16-10-2010 - 09:56:02
Точно по темата е. Тази цена се е отразила много сериозно на качеството.
Re: В една и съща София ли живеем?
16-10-2010 - 10:35:27
Качеството си е по цената и купувате, това за което плащате! Като искаш да купиш за 500-600Е/м2 плащаш за такова строителство. А и това не ви интересува, защото не може да различите качественото от некачественото строителство. Като не можете е нормално да търсите най-евтиното, това е и правилното, защото така или иначе ще ви излъжат, поне прецакването да е минимално. Веднъж ще ви опашат с престижния квартал, където декара е 100-300 хил., защото е в София, но още се води нива, втори път със строителството и т.н. Досега нито един, ама нито един клиент не ме е попитал за качеството на строителството, единствено дали мога да намаля цената, като има куриозни случаи, когато не съм казал цена, а отворкото след като е обиколил обектите в района идва и казва, кажи колко ще ми свалиш, че търся апартамент. До ти сваля от кое, като аз не съм обявил още нито цена, нито апартаменти за продажба.
Re: В една и съща София ли живеем?
16-10-2010 - 11:11:23
avatar
Quote
др. Иванов
Качеството си е по цената и купувате, това за което плащате! Като искаш да купиш за 500-600Е/м2 плащаш за такова строителство. А и това не ви интересува, защото не може да различите качественото от некачественото строителство. Като не можете е нормално да търсите най-евтиното, това е и правилното, защото така или иначе ще ви излъжат, поне прецакването да е минимално. Веднъж ще ви опашат с престижния квартал, където декара е 100-300 хил., защото е в София, но още се води нива, втори път със строителството и т.н. Досега нито един, ама нито един клиент не ме е попитал за качеството на строителството, единствено дали мога да намаля цената, като има куриозни случаи, когато не съм казал цена, а отворкото след като е обиколил обектите в района идва и казва, кажи колко ще ми свалиш, че търся апартамент. До ти сваля от кое, като аз не съм обявил още нито цена, нито апартаменти за продажба.

ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ Е ЦЯЛОТО МНЕНИЕ - КАЧЕСТВЕНОТО БИЛО ПО СКЪПО!!! - ДРУГ ПЪТ - ФАНТАЗИИТЕ НА ДРУГАРЯ... Знаеш ли кофти си постилаш ... може да си умен ама правиш така че ставаш смешен... тук те приемат Като професор Вучков...

Аз съм виждал една и съща стока която различни фирми продават с разлика в цената от 10 до 100% ? и какво по добро ли е качеството - при положение че е внесена от един производител ?
Не ни карай да вярваме на глупости. Качеството е чак четвърти фактор в образуването на цената.
Евтиното не значи боклук

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: В една и съща София ли живеем?
16-10-2010 - 12:10:43
В сградата която съм визирал продават на 690е. на зелено при разходи под 200е. до ключ! Явно Младост 4 не е гето , ама изобщо! И понеже говорим за София, забелязал съм един странен обичай: в петък следобед всички тръгват нанякъде и в неделя вечер се връщат! В събота е много приятно! В останалото време сякаш нещо му е в повече на тоя град!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-16 12:24 от paio.
Re: В една и съща София ли живеем?
16-10-2010 - 15:35:44
Асейто, акъл се дава на човек дето може да отбере от нещо, та като му дадеш акъл да съпостави фактите и да си направи извод. Т.е. на тебе е безмислено да се дава. Цената е функция на качеството и обратно. Нов Опел е по-некачествен от нов мерцедес, ако бяпа на еднаква цена, но ако едното е 10 хил. за 90% от техническите показатели на другото, а цената му е три пъти но-нискау аз ще кажа, че опелът е по-качествена кола.

Абсолютно никой не се интересува от качеството на купувания апартамент, като СМР. Това се доказва и тук, защото качеството на строителството никога и от никой не е сочено като нещо важно за обекта. Това, за което се реве е локация, локация, локация и цени, изложение, инфраструктура. До сега не съм чул някой да говори за качество на самото строителство, като изрълнение и материали. Нито един! За качеството на строителството винаги се говори като родова характеристика "строителството е такова, такова, такова и некачествено".
Намерете им един пост от поне 200-300 хиляди, където да се сравняват качествени показатели, освен ако не съм ги писал аз или в отговор на мои.
Re: В една и съща София ли живеем?
17-10-2010 - 00:04:13
Quote
paio
В сградата която съм визирал продават на 690е. на зелено при разходи под 200е. до ключ! Явно Младост 4 не е гето , ама изобщо! И понеже говорим за София, забелязал съм един странен обичай: в петък следобед всички тръгват нанякъде и в неделя вечер се връщат! В събота е много приятно! В останалото време сякаш нещо му е в повече на тоя град!

По 350 ще ти дам, ела да ми построиш един блок до ключ. Брей, че разбирач.
Re: В една и съща София ли живеем?
17-10-2010 - 06:18:19
Някой ходил ли е да гледа така нареченият "Силвър сити"? Интересно ми е какво мислите за него? Питам защото лани ме разведоха из дебрите му и видях кое как е.
[podnaembg.com]силвър-сити

Хайде карайте го по-спокойно, все пак това е само форумwinking smiley

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: В една и съща София ли живеем?
17-10-2010 - 09:33:20
avatar
Re: В една и съща София ли живеем?
17-10-2010 - 10:35:28
Това е най-престижният жилищен район на столицата. В близост до комплекса се намират Правителствена болница, посолството на САЩ, бизнес центрове, увеселителният парк "София Ленд"

Аз писах преди няколко дни в какво приключение попаднах там преди няколко дни и предпочитам да живея в двустаен в Обеля, нежели в тристаен там. Говоря за явлението от Кошарите посока Мототехника. Покъртително е!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход