Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

В една и съща София ли живеем?

Публикувано от др. Иванов 
Re: В една и съща София ли живеем?
17-10-2010 - 17:15:25
В подкрепа на Иванов: Не знам дали обеля е най-прекрасното място, но днес за днес е по-добре от Лозенец, Изток и други прехвалени гета.
Днешния лозенец не е онзи преди 15-17 години, когато съм построил 2 сгради там. Тогава беше идилия -
все още къщета с дворчета. Но от тогава стана вечна строителна площадка, на 5 метра широки улици се
построиха от двете страни по 10 етажни боклуци.
Няма въздух, няма светлина. Важен е комфорта на обитаване, не как се казва квартала. Поне в София.
Това си е работнически град, правен наистина от бедни хора за бедни хора, дето вика светльо, не е
само Обеля. Както казва О. Бендер - Не, това не е Рио де Жанейро.
Историческия център на София се гордее основно с бившия турски конак /двореца/, хотел България,
Няколко търговски къщи и няколко по- големи къщи - банки и застрахователни дружества. Едно на друго -
10на сгради, които са проектирани от чехи през 30те години на миналия век и не впечатляват нито с обем,
нито със стил и импозантност. Така, че Обеля, Лозенец - все тая.
Re: В една и съща София ли живеем?
17-10-2010 - 23:06:33
София = Детройт до 2015г. Поради липса на препитание. Не може само с търговия!
Re: В една и съща София ли живеем?
18-10-2010 - 04:45:50
Ха, тук като в притчата Соломонова се види кой софиянец, кой пришълец-гурбетчия. У чужденеца няма чувства, няма любов, той е дошъл като емигрант само да взима. На който не му аресва айде обратно, който е готов да се труди и създава блага не само за себе си, но и за обществото и града е добре дошъл, той заслужава уважение.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: В една и съща София ли живеем?
18-10-2010 - 09:07:33
avatar


Много пъти съм казвал, че родният ми град прилича на жена или на мъж - в добра възраст, с хубаво телосложение, с хубави характеристики, но мръсен, немит, небръснат, с окъсани дрехи. И независимо че характеристиките му са перфектни, не изглежда много добре...*yes*
Ще спомена една реклама, която едно време беше доста популярна: "По-добре ремонт за цял живот, отколкото ремонт цял живот". В момента в София е на фазата "Ремонт за цял живот".
Re: В една и съща София ли живеем?
18-10-2010 - 09:52:57
avatar
Re: В една и съща София ли живеем?
18-10-2010 - 12:29:04
Всъщност това са много грозни къщи по средата на нищото.
Re: В една и съща София ли живеем?
18-10-2010 - 22:07:55
Quote
salvador
Иванов...що щеш ти там,бре чадо...и в тия часове...на едната снимка си хванал част от калника на моята кола,на друга-трабанта на едно прителче,дето живее там...Понеже често ходя до една фирма там в Обеля,бързам да ти кажа,че си е гето отвсякъде.Имаме апартамент във втора част-срещу училището,....ама питай ме кога ще ида да живея там...Улицата,която си снимал,изглежда изненадващо равна след дъжд.Ще я снимам като изсъхне-кратери по една педя,колите карат на зиг-заг и се гледат-тоя дето влиза в улицта от единия край,чака тия,дето вече са влезли от другия...има място три коли да се разминат,ама от тях две ще си останат в дупките.

Входовете...имам един познат,дето разнася реклами там...освен да му връча апарата другата седмица и да снима всеки вход...да видиш за каква мизерия става дума...друго не се сещам.

Обеля е гаден квартал.Няма чак такива проблемис цигани и т.н.,но си е типичен работнически квартал-като Надежда-4.Разликата е само в годините.В Н4 работниците са вече пенсионери и мизерията владее.В Обеля чат-пат има ремонтирани входове и поддържани.

Колега,
съгласен съм, че има дупки в Обеля. Ама ти да си шофирал напоследък в района на НДК? И по-конкретно да ти се е случвало да минаваш по ул. Любен Каравелов напр.? Че всеки път, като ми се наложи да карам по нейното продължение ругая на ум (освен, че е цялата в кратери, винаги се случва да има паркирани по 2 коли около дупките и трябва да караш с по 5 км/ч по цялото й продължение от НДК до парка срещу БСФС-то - бившата зооградина). А съседните улички да не са в по-добро състояние? То не че е лесно да се преасфалтира, ама поради факта, че няма къде да паркирам ме облива едно такова приятно чувство, когато трябва да карам с кола в тази част на столицата.Мога да посоча и други улици в центъра, шофирането по които по нищо не отстъпва на шофирането в краен квартал.
Със здраве,
*drunk*
Re: В една и съща София ли живеем?
18-10-2010 - 22:55:11
По "Любен Каравелов" и аз минах онзи ден, беше неповторимо усещане. Егати, почти като в Кабул.
Re: В една и съща София ли живеем?
19-10-2010 - 10:00:31
Quote
Imotko
По "Любен Каравелов" и аз минах онзи ден, беше неповторимо усещане. Егати, почти като в Кабул.
То да беше само по тази улица направо Фандъкова да я разцелуваш.Тая кака ма праи да умиргам из цяла София.И мисля повече да не плащам данъци.
Re: В една и съща София ли живеем?
21-10-2010 - 03:42:06
Някой по-горе в темата добре отбеляза, че всички искат града ни да е като Лондон, но моля без пари и закони. Е, този филм не се прожектира.
И като не аресвате Фандъкова защо не изразите протеста си по европейски, а? Или така само по форуми и на маса сме ербапиwinking smiley
Студентите като излязоха да протестират за опазване на Рила, Пирин.... вие ги поържахте, нали? Който стои настрана безучастен и равнодушен няма право да се оплаква и критикува! Седи си в говната и се самосъжалявай!:cry:

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход