Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

В една и съща София ли живеем?

Публикувано от др. Иванов 
Re: В една и съща София ли живеем?
15-10-2010 - 09:59:32
Аз не мога да ви разбера! Уж все плюете брокерите, а всички сривльовци са им говорители. Центърът като архипектура е по-зле от Обеля, но е център, там купуваш не заради архитектурата, а заради центъра. Апартаментите правени преди 50-те-60-те години са пълна отврат. Голяма част от сградите са без асансьор или е торкова малът, че не може да вкараш детска количка. Входовете са обсолютно същите както навсякъде, с тази разлика, че в кварталите не са опикани. За парко места не коментирам, а най-големите географски образования в които попаднах напоследък, не са в кварталите, където носят името "дупки", а до баня Мадара и Мин. на Земеделието, където колата с 3-4 км. в час, на първа и с повишено внимание се удари отдолу в характерните за централните части "ЯМИ", нерде обелска дупка, нерде централна яма.
Момкова махала, ако това имаш предвид за Надежда 4, е супер квартал по-сривльовските критерии и би трябвало да е по-скъп от центъра - големи междублокови разтояния обрасли с дървета, които скриват блоковете, Северния парк на 50 м., места за паркиране бол, тишина и т.н. Беднотия в сравнение с какво? В Момкова махала има изцяло санирани от живущите входове, а в Яворов няма нито един. Това съм го гледал специално и съм го писал тук - блоковете с нова дограма и санирани апартаменти в кварталите са с пъти повече от центъра/там са санирани само тези, дето ги правят с реклами/.
Оставете ги брокерите да си говорят каквото искат, вие вярвайте на очите си, защото за мен гетата са точно новите "престижни локации", където руски танк затъва и английски шпионин не може да намери място за паркиране, а ако си говориш само литературен български не може да се разбереш с 90% от живущите.
Re: В една и съща София ли живеем?
15-10-2010 - 10:09:11
Quote
др. Иванов
Аз не мога да ви разбера! Уж все плюете брокерите, а всички сривльовци са им говорители. Центърът като архипектура е по-зле от Обеля, но е център, там купуваш не заради архитектурата, а заради центъра. Апартаментите правени преди 50-те-60-те години са пълна отврат. Голяма част от сградите са без асансьор или е торкова малът, че не може да вкараш детска количка. Входовете са обсолютно същите както навсякъде, с тази разлика, че в кварталите не са опикани. За парко места не коментирам, а най-големите географски образования в които попаднах напоследък, не са в кварталите, където носят името "дупки", а до баня Мадара и Мин. на Земеделието, където колата с 3-4 км. в час, на първа и с повишено внимание се удари отдолу в характерните за централните части "ЯМИ", нерде обелска дупка, нерде централна яма.
Момкова махала, ако това имаш предвид за Надежда 4, е супер квартал по-сривльовските критерии и би трябвало да е по-скъп от центъра - големи междублокови разтояния обрасли с дървета, които скриват блоковете, Северния парк на 50 м., места за паркиране бол, тишина и т.н. Беднотия в сравнение с какво? В Момкова махала има изцяло санирани от живущите входове, а в Яворов няма нито един. Това съм го гледал специално и съм го писал тук - блоковете с нова дограма и санирани апартаменти в кварталите са с пъти повече от центъра/там са санирани само тези, дето ги правят с реклами/.
Оставете ги брокерите да си говорят каквото искат, вие вярвайте на очите си, защото за мен гетата са точно новите "престижни локации", където руски танк затъва и английски шпионин не може да намери място за паркиране, а ако си говориш само литературен български не може да се разбереш с 90% от живущите.
Иванов имаш точно попадение.И аз не разбирам откъде това самочувствие.Коптори попикани
Re: В една и съща София ли живеем?
15-10-2010 - 10:45:12
avatar
Хората са го казали какво е важно за един недвижим имот, три неща: местоположение, местоположение, и местоположение. Поне половината от стойността на един имот е неговият потенциал. Копторът при подходящо играни карти, ако е на добро място се превръща в златна мина.
Re: В една и съща София ли живеем?
15-10-2010 - 12:40:28
Потенциал за какво? От тристайния на 5 етаж да продаваш плодове и зеленчуци? Колко е потенциалът на една къща в Надежда с 200 м2 парцел, която се продава на цената на същата къща в Драгалевци с 1000 м2 парцел? И какво лакация търсим при имоти за живеене? Преди да кажем нещо е хубаво да го осмислим, защото ако не го направим ставаме сривльовци.
Re: В една и съща София ли живеем?
15-10-2010 - 22:47:04
Quote
Imotko
Quote
paio
Като изключим центъра , всичко останало е смесица от кич, прахоляк или кал , панелни и тухлени гета , кофи преливащи от "блага" , лукс на забогатял цървул примесен с откровена мизерия! Апропо видях новостроящ се обект на който един , предполагам близък до фирмата каза ,че себестойността е под 150 е. И се аргументира.Вервам му! Сградата е горе долу известна. Половината и е готова , под Бизнеспарк.

Това е за грубия строеж, пак не си разбрал нещо или си говорил с общака на по бира.:]
Напротив,ти не си разбрал! Грубия строеж му излиза около 50 е.!
Re: В една и съща София ли живеем?
15-10-2010 - 23:21:30
А един мармот завива шоколада в станиол...
Re: В една и съща София ли живеем?
15-10-2010 - 23:48:27
Казах ясно- 150е.кв.м. на подпаркетно ! Толкова му излиза на инвеститора. Ако нещо ви съмнява мога да обясня. Някой сеща ли се ? Спестяване от всичко му е майката!
Re: В една и съща София ли живеем?
16-10-2010 - 00:18:55
Сещаме се само че нямаш никаква идея от строителство.
Re: В една и съща София ли живеем?
16-10-2010 - 01:57:09
avatar
Quote
Boby
Сещаме се само че нямаш никаква идея от строителство.

Boby,
100 E/m2 е перфектна цена за груб строеж, ако ще и ония от Горе да слезе и да ме Убеждава.
Re: В една и съща София ли живеем?
16-10-2010 - 05:39:39
Quote
коза в кашон
Хората са го казали какво е важно за един недвижим имот, три неща: местоположение, местоположение, и местоположение. Поне половината от стойността на един имот е неговият потенциал. Копторът при подходящо играни карти, ако е на добро място се превръща в златна мина.

Кашон извинявай, но това с местоположението или както снобите му казват локация е най-голямата глупост за лапнишарани. Кажи, защо някой друг трябва да ми определя къде е "престижно" да се живее? Същата работа като с модата:}

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход