Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

В една и съща София ли живеем?

Публикувано от др. Иванов 
Re: В една и съща София ли живеем?
12-10-2010 - 21:10:54
Quote
ppetrov
На всичките тези снимки София прилича на гето. Мръсни, неподдържани и частично санирани фасади. Грозни между блокови площадки - гаден нискокачесвен асфалт, дупки, непподдържани проскубани и оплешивели градинки, рядка трева и неподрязани дръвчета. Жалки детски площадки - личи си че са правени от бедни хора за бедни хора.
Пост-соц.

+1

трябва да излезнеш от България за да осъзнаеш колко сме жалки и на какви грозотии се радват хората.,

снимките са ЖАЛКИ, осъзнайте се!
Re: В една и съща София ли живеем?
12-10-2010 - 21:20:32
Приятно съм изненадан, не съм стъпвал в Обеля от 13-14 години, а я плюех. Добре е, става за каквото става. Тия от чужбина цървули да се застрелят, тука никой не сравнява малка бедна България с Франция или Великобритания.
Re: В една и съща София ли живеем?
12-10-2010 - 21:42:38
Quote
Imotko
Приятно съм изненадан, не съм стъпвал в Обеля от 13-14 години, а я плюех. Добре е, става за каквото става. Тия от чужбина цървули да се застрелят, тука никой не сравнява малка бедна България с Франция или Великобритания.

+1
И аз мисля, че е редно да сравняваме квартали в София, а не София със Женева напр. (то последното не е изобщо удачно за сравнение). По-принцип втората част е по-стара и доста от блоковете са в един гадно сивкав цвят. Но определено и първа и втора част са много по-привлекателни от преди 15-20 години (тогава от НДК се кандилках в трамвая 1 час, а рейсът, ако се случеше да чака на гарата съм си откарвал и по 30 мин в чакане).
Няма някаква съществена разлика и в автопарка с другите крайни панелни квартали (Надежда, Люлин, Дружба).

Като цяло не виждам нещо по-лошо от другите панелни гета в столицата.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-12 21:51 от antoninus_pius.
Re: В една и съща София ли живеем?
12-10-2010 - 22:04:12
Тия "от чужбина" са я виждали в интернет, затова говорят така. Няма в читава европейска страна квартал като Обеля 1 с тази чистота и уреденост, ако живущите там не плащат минимум 120-150Е на месец за подръжка. Но това го знаеш, ако си живял навънка. Защото там кмета не ти рине пред входа, а си плащаш на фирма, фирма ти коси общата градинка и т.н. И това го плащаш ти, а не международното положение. Центъра еди какъв си, ама си спреш колата пред кооперацията без пари, а в Амстердам ще ти отиде наемът на тристаен в Обеля за да си паркираш колата в центъра. Всичко се плаща, като искаш чисто - плащаш, като искаш зелено- плащаш, като искаш сигурност - плащаш. И накрая от заплатата от 2000Е чисти не ти стигнат парите да изкараш месеца.
Re: В една и съща София ли живеем?
12-10-2010 - 22:24:13
Не е нужно да си живял в чужбина, за да имаш малко мозък.
Re: В една и съща София ли живеем?
12-10-2010 - 22:31:13
Иванов!!!Я не се излагай бре.
Re: В една и съща София ли живеем?
12-10-2010 - 23:36:07
Кой каза, че имало дупки! На мен точно това ми направи най-голямо впечатление, че едва се забелязват 2-3 дупки на всички снимки.
Няма да правиме реклама на Обеля, но за живеене (непретенциозно разбира се) е особено подходящо място. Далече от навалицата и нерваците по центъра и в същото време достатъчно близо (метрото). Горе-долу чист въздух. Много добро отстояние, прилично тихо, в момента и прилично (социално) населено, всякакви комуникации, инфраструктурни обекти и прочие неща напълно достатъчни за едно нормално, съвременно живуркане... живуркане защото взехме особено да се изхвърляме в мераците си (бг-тата) без да сме се и замисляли дори дали ги заслужаваме и съответно можем да постигнем

Особено ме кефи поговорката "всяка жаба да си знае гьола", но за жалост някои жаби в живота си никога не са имали огледало, камо ли да се видят и случайно през цялото време са се мислели за принцеси smiling smiley
Re: В една и съща София ли живеем?
12-10-2010 - 23:47:00
Преди години един стар софиянец, който е роден и живее на Камен дел, ми каза по повод Обеля:

"За да не се излъже, някой средно интелигентен човек, да са премести там. Кварталът е кръстен с най-идиотското име от кварталите в София"spinning smiley sticking its tongue out

Овча купел е на 2ро място.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-12 23:48 от javcho.
Re: В една и съща София ли живеем?
13-10-2010 - 00:08:32
Съжелявам, че човека е наследил такива комплекси smiling smiley
Re: В една и съща София ли живеем?
13-10-2010 - 20:32:12
Днеска случайно минах по Ботевградско шосе/май така се казваше, след Подуене/. Много прилично място, какви гета са ви все в главите? Верно имаше тук там цигани, на като квартал, блокове, градинки, хубав път до центъра, района е много добър. Много по-добър от Подуне, което "старият софиянец" е трябвало да знае, че идва от "под уя ни е", както казвали навремето слатинчани от Редута. Много по-добър и от Гео Милев. А по първа даваха за Изток, като в началото помислих, че е от Столипино - масови обири на коли, не кражба на коли, а рязане на тръби за да се източва бензин, крадене на гуми, рязане на такива, улици по които никога не е имало осветление и т.н. Че в сравнение с това Обеля си е Ситито.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход