Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Барабар Петко с мъжете - влизайте и четете

Публикувано от Продавач 
Gia
Re: Барабар Петко с мъжете - влизайте и четете
03-11-2010 - 10:07:20
Продавач,не се впечатлявай толкова winking smiley много от участниците в сектора НИ имат негативно отношение към брокерската професия,включително и аз :-[ . Това е защото в сектора има много хора,неподготвени за тази работа.Много неприятно впечатление правят псевдо брокери,питащи първо за своята комисионна,а неинтересуващи се от имота,вида на сделката,желанието на клиентите и т.н. . Разбира се,че не може посредниците да не получават достойно заплщане,но абсолютно задължително е и клиентите да получат компетентно и уважително отношение от отсрещната страна.Също така смятам и ,че много от брокерите не знаят реалната цена на имотите е разбира се има и компетентни ваши колеги,но те са толкова малко,че да попаднеш на тях е като да откриеш игла в купа сено.
Та тук мисля,че се крие и негативното отношение към професията на брокера и "гледането в чуждата паничка".
Re: Барабар Петко с мъжете - влизайте и четете
03-11-2010 - 14:22:52
avatar
Продавач, като цитираш - цитирай поне до край.
Има немалко страни по света, в които брокерската комисионна е под 2,5% от сделката и се взимат от продавача.
Има и други, в които се взима изцяло от купувача - всичко си зависи от конкретният пазар и условията на него.
Само дето няма ни една друга страна по света, в която един и същ брокер да обслужва и двете страни в една и съща сделка.
Най-малкото, защото за разлика от нашите иксперти знаят хората какво означава "конфликт на интереси".

Имат си закони хората, нормативно уредени практики, професионални застраховки и куп други неща, които в нашите диви балкански условия все още са мираж.

Нямам нищо против да ползвам услугите на брокер, стига те да са компетентни и да има насреща конкретно поета отговорност. Пак повтарям - брокер, а не агент за запознанства, каквато е честата практика тук. Ценя времето си, знам колко ми струва измерено в пари и нямам нищо в против да ползвам професионална помощ. Професионална!

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Барабар Петко с мъжете - влизайте и четете
03-11-2010 - 15:23:52
Quote
malka_kushta
За такива умници като Продавач, който лелее оборотец, кани сближаване на позициите, а е забравил времето, в което жънеше комисионни от двамата си клиенти – и от купувача и от продавача. Я Продавач брокерски – се изцепи и се откажи от половината си комисион! Заяви категорично, че няма да взимаш вече и от купувача 2,5 % и от продавача 2,5%. Защото знаеш, нали? Като се сложат и цените на другите хиени – юриста и администратора, взимате общо 7-10% от джобовете на страните по сделка. Не ви ли е жал? А?! Жал ви е?! Намалете с 50% комисиона си. Заявете дружно, че ще взимате само по 2,5 % и само и единствено от купувача и пазара ще тръгне.
Знам че този пост ще го махнат. Както махнаха и други… Но чак когато всеки плати за пазара си – тогава ще има пазар. Не е ли ясно, че пазара е най-скъпата стока?. Който иска тая стока – да си я купи и тогава да я ползва. ТОЧКА.
Сега е № 8573/111. Ха да видим активността по повод поста ми.

==============================================

Боже, боже колко мъка има по тоя свят божееееееее eye popping smiley

Брокерският комисион бил виновен за кризата и затова, че пазара е в застой ...
Чудни мнения могат да се срещнат в тоя форум?!?
Аз пък си мислех, че причина за това бяха надутите с 200% цени на имотите от лятото на 2008 г., а не 6%-овия комисион ...
Ама нейсе ... в грешка съм бил ... сега почвам да преговарям с брокера ми да не ми взема комисионна, щото заради него
пазара е замръзнал ... със собственика никакви преговори ... абсурд ... важно е да се преговаря не за цената, а за комисионната
на агента

ааа забравих от Утре започвам преговори и с майстора, който ми работи вкъщи да не ми взима пари за работа, ще плащам
само материалите и то от ПРОИЗВОДИТЕЛ, на никакви доставчици и търговски вериги НЯМА да плащам, тъй като си
калкулират 20% върху цената - печалба!

Започвам и кампания под надслов 'НЕ НА КОМИСИОНИТЕ И ТЪРГОВСКИТЕ НАДЦЕНКИ!' 'НЕ НА БРОКЕРИТЕ, ДИЛЪРИТЕ И ТЪРГОВСКИТЕ ПОСРЕДНИЦИ!' ... а мотото-двигател на кампанията ми ще е 'КУПУВАЙТЕ САМО ОТ СОБСТВЕНИК И ПРОИЗВОДИТЕЛ' и 'НАПРАВИ СИ САМ - ТИ МОЖЕШ!' *ok*
bah
Re: Барабар Петко с мъжете - влизайте и четете
03-11-2010 - 18:19:18
avatar
Quote
iNet_Hobo
Боже, боже колко мъка има по тоя свят божееееееее eye popping smiley
Брокерският комисион бил виновен за кризата и затова, че пазара е в застой ...
Чудни мнения могат да се срещнат в тоя форум?!?

Съгласен съм, че едно качване от 3% (комисион) не може да е причина пазара да е в застой.
При една от покупките, заявих на брокера: давам тази цена, която сте обявили, но вътре си вкарайте вашия комисион и всички нотариални такси и данъци по прехвърлянето. Искам с тази цена да бъда собственик на имота. След 24 часа подписахме предварителен договор.
Това беше през 2004 год., сега имота (парцел с вила в чертите на Варна) е с десетократна цена спрямо покупната тогава. Това никоя банка не може да ми го даде.

Дори мисля, че брокерите имат интерес пазара да се движи. Как Серьожа от Екатерининбург или Роджър от Нюкясъл, ще купят имот тук, ако няма брокери. Серьожа и Роджър не са чували за в-к П...........те или за нашите имотни сайтове, а и с езика и законите, ще им е трудно за директна сделка. Те, ще купят имотите на Марийка и Драганчо, които сами само до тоалетната могат да отидат, но с един брокер, ще се фукат в махалата, че са продали, но те нищо, не са продали - Брокера им го е продал. Марийка и Драганчо няма как да раздвижат пазара.
Re: Барабар Петко с мъжете - влизайте и четете
03-11-2010 - 19:14:04
"Това беше през 2004 год., сега имота (парцел с вила в чертите на Варна) е с десетократна цена спрямо покупната тогава. Това никоя банка не може да ми го даде."

Валси, Грийнбул и Паламуд от форума могат да ти обещаят още повече, даже да ти обяснят как си се прецакал жестоко. Сега ще видиш ти, като цените паднат на нивата от 1980г.
Re: Барабар Петко с мъжете - влизайте и четете
03-11-2010 - 19:53:16
avatar
Quote
valsodar
Продавач, като цитираш - цитирай поне до край.
Има немалко страни по света, в които брокерската комисионна е под 2,5% от сделката и се взимат от продавача.
Има и други, в които се взима изцяло от купувача - всичко си зависи от конкретният пазар и условията на него.
Само дето няма ни една друга страна по света, в която един и същ брокер да обслужва и двете страни в една и съща сделка.
Най-малкото, защото за разлика от нашите иксперти знаят хората какво означава "конфликт на интереси".

Имат си закони хората, нормативно уредени практики, професионални застраховки и куп други неща, които в нашите диви балкански условия все още са мираж.

Нямам нищо против да ползвам услугите на брокер, стига те да са компетентни и да има насреща конкретно поета отговорност. Пак повтарям - брокер, а не агент за запознанства, каквато е честата практика тук. Ценя времето си, знам колко ми струва измерено в пари и нямам нищо в против да ползвам професионална помощ. Професионална!

Валсодарчо, няма кого да заблудиш че си купувач, така че, слез малко на земята. Откакто участваш във форума, поне можеше да научиш, че единствено в някои от щатите на Северна Америка нормативно е уредено едностранното представителство. Не го бъркай с посредничество.
Всичко това е обяснявано милион пъти- който иска и има нужния капацитет, схваща от раз. Който не може- пише едно и също.:]
Re: Барабар Петко с мъжете - влизайте и четете
03-11-2010 - 20:14:26
avatar
Ти жива ли си мари? Кога се върна от Америка че и мозък взе да лееш как било там. И колко зделки направи? А земи ти си изясни нещата за посредник и представител, че още ги бъркаш 2–та щата. И накрая вземете и се обявете брокерите какви сте. Посредници или представители че да знаем как да ви плащаме.

Ни копува ни продава
Re: Барабар Петко с мъжете - влизайте и четете
03-11-2010 - 20:57:31
avatar
Quote
ТОРТКО
Ти жива ли си мари? Кога се върна от Америка че и мозък взе да лееш как било там. И колко зделки направи? А земи ти си изясни нещата за посредник и представител, че още ги бъркаш 2–та щата. И накрая вземете и се обявете брокерите какви сте. Посредници или представители че да знаем как да ви плащаме.

Жива съм, а ти си все толкова неграмотен и неприхващащ.:] Сделка се пише, аман от теб! И запомни- посредници сме, не представители.
Всъщност, тези които ползват услугите ни, знаят. А ти не си между тях..........spinning smiley sticking its tongue out
Re: Барабар Петко с мъжете - влизайте и четете
03-11-2010 - 21:07:25
Махараба, Камелия !
Re: Барабар Петко с мъжете - влизайте и четете
03-11-2010 - 21:08:05
Quote
ТОРТКО
Ти жива ли си мари? Кога се върна от Америка че и мозък взе да лееш как било там. И колко зделки направи? А земи ти си изясни нещата за посредник и представител, че още ги бъркаш 2–та щата. И накрая вземете и се обявете брокерите какви сте. Посредници или представители, че да знаем как да ви плащаме.

Ни копува ни продава

А ти вземи се поограмоти малко, че понамирисваш на просто същество!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход