Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Нова тема и ново 20....
09-09-2012 - 09:17:12
Честит 9-ти септември!

Данъците в България са колосални и вероятно най-високите в ЕС. Като казваме напр., че в Гелмания са 47-48% (по памет) това означава, че ги плащаш и толкова. Тука плащаш веднъж 10% ДОД, после, заедно с работодателя още 33% пенсионно, после 8% здравно, някакви малки проценти за безработица и още нещо и накрая като теглиш чертата общо се получават към 53-54%, което веднага ни праща в над средното за ЕС. На практика обаче сме с най-високите, защото в ЕС голяма част от тези данъци си ги взимаш веднага обратно, дали като помощи за безработен, които в Германия със всичко са около 850Е на месец, дали като различни социални програми или обучение.
Re: Нова тема и ново 20....
09-09-2012 - 09:53:04
Quote
др. Иванов

общо се получават към 53-54%

Строител, който не знае колко са данъците ???? Май никога не си ги плащал - марш веднага да плащаш данъци - червена отрепка.

Данъка е точно 38,4% до 2000лв, а от там нагоре по-малко (10%). И това е сумарно за работник и работодател.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-09-09 09:55 от Върколак.
Re: Нова тема и ново 20....
09-09-2012 - 19:37:37
Quote
PER0
Quote
Inform
Оптимизацията на разходите на консолидирания държавен бюджет за заплати и осигуровки на бюджетниците продължава изключително успешно:
1)
- през първите 2 месеца на 2005г.бяха по-малко от 331.7 милиона лв.
- през първите 2 месеца на 2008г. бяха 656.3 милиона лв.
Тоест за три години има повишение на тези разходи с над 97% или типично по комунистически. :] :] :] :]
2)
- през първите 2 месеца на 2009г. бяха 729.6 милиона лв.
- през първите 2 месеца на 2012г. бяха 784.7 милиона лв.
Тоест за три години има повишение на тези разходи с по-малко от 8%.


[www.minfin.bg]

Хе, хе, най добре да вървиш да си изкопаеш гроба, и сам да легнеш в него, защото ти в момента правиш разходи за интернет. Така ще си минимизираш разходите. Ей виж Щатите, един полицай взима по 80000 долара годишно, обаче си е винаги на мястото. Обадиш ли се на 911, след минута са при теб. Б БГ-то при тия орязани разходи за каквото и да е, ще си чакаш полицията докато хванеш паяжина.... Кочина, тва е....още си орязвайте разходите......още може.....Болниците - същата работа, затова вместо да ходиш да пилееш пари за здравни каси, пътеки, по добре се запътвай към гробището....ще спестиш много !!!!


Пропуснал си едно детайлче:
1)
- в края на юли 2012г. правителственият дълг на САЩ е вече над 102% от БВП
2)
- в края на юли 2012г. правителственият дълг на България е по-малко от 20% от БВП

:] :] :] :]


[www.bea.gov]
[www.treasurydirect.gov]
[www.minfin.bg]
Re: Нова тема и ново 20....
09-09-2012 - 20:11:32
Аз не плащам данъци, никога не съм го крил! За съжаление има такива, които няма как да не платиш, мошенниците така са ги направили, че ти ги прибират автоматично, но никога не плащам нещо, което мога и да не платя. Приел съм това за начин на живот и си го плащам с продължаващи над 20 години постоянни дела за неплащане на данъци, вкл. и едно в момента. Достатъчво съм добър за да не са успели да вкарат нито едно в съда, а и последното явно е дало фира, защото от година и половина не са ме викали. Държавата не ми е дала нищо, за да ми иска пари, а и да ми беше дала пак не може да ми иска, дала ми е защото е имала, не съм я карал насила!

А щом данъците сумарно са 38.4% няма смисъл да се плащат, с толкова държавата не може да осигури нито пенсионното, нито здравното осигуряване, защо да давам пари за нещо обречено?
Re: Нова тема и ново 20....
09-09-2012 - 21:33:38
Quote
Inform
Quote
PER0
Quote
Inform
Оптимизацията на разходите на консолидирания държавен бюджет за заплати и осигуровки на бюджетниците продължава изключително успешно:
1)
- през първите 2 месеца на 2005г.бяха по-малко от 331.7 милиона лв.
- през първите 2 месеца на 2008г. бяха 656.3 милиона лв.
Тоест за три години има повишение на тези разходи с над 97% или типично по комунистически. :] :] :] :]
2)
- през първите 2 месеца на 2009г. бяха 729.6 милиона лв.
- през първите 2 месеца на 2012г. бяха 784.7 милиона лв.
Тоест за три години има повишение на тези разходи с по-малко от 8%.


[www.minfin.bg]

Хе, хе, най добре да вървиш да си изкопаеш гроба, и сам да легнеш в него, защото ти в момента правиш разходи за интернет. Така ще си минимизираш разходите. Ей виж Щатите, един полицай взима по 80000 долара годишно, обаче си е винаги на мястото. Обадиш ли се на 911, след минута са при теб. Б БГ-то при тия орязани разходи за каквото и да е, ще си чакаш полицията докато хванеш паяжина.... Кочина, тва е....още си орязвайте разходите......още може.....Болниците - същата работа, затова вместо да ходиш да пилееш пари за здравни каси, пътеки, по добре се запътвай към гробището....ще спестиш много !!!!


Пропуснал си едно детайлче:
1)
- в края на юли 2012г. правителственият дълг на САЩ е вече над 102% от БВП
2)
- в края на юли 2012г. правителственият дълг на България е по-малко от 20% от БВП

:] :] :] :]


[www.bea.gov]
[www.treasurydirect.gov]
[www.minfin.bg]

Е, и кво от това?? Американците(европейците) ако видят че икономиката върви кофти ще напечатат още някое и друго трилионче, от това ще им падне процента на външния дълг поради обезценяването на парите, а българите ще продължат да се радват, че нямат заеми, пак без никаква икономика. Пак ще си бъдат в мизерията и ще ги е яд, че не са имали по големи заеми, които са се обезценили. Познай кой е прее......ят в този случай. Мина времето на златният стандарт, сега се печатат точно толкова пари, колко да се поддържа баланс.
Re: Нова тема и ново 20....
10-09-2012 - 07:49:13
Quote
др. Иванов
Аз не плащам данъци, никога не съм го крил! За съжаление има такива, които няма как да не платиш, мошенниците така са ги направили, че ти ги прибират автоматично, но никога не плащам нещо, което мога и да не платя. Приел съм това за начин на живот и си го плащам с продължаващи над 20 години постоянни дела за неплащане на данъци, вкл. и едно в момента. Достатъчво съм добър за да не са успели да вкарат нито едно в съда, а и последното явно е дало фира, защото от година и половина не са ме викали. Държавата не ми е дала нищо, за да ми иска пари, а и да ми беше дала пак не може да ми иска, дала ми е защото е имала, не съм я карал насила!

А щом данъците сумарно са 38.4% няма смисъл да се плащат, с толкова държавата не може да осигури нито пенсионното, нито здравното осигуряване, защо да давам пари за нещо обречено?


Типичен пример за БГ "предприемач".
Сигурен съм, че същото му е и отношението към работниците, към контрагентите, към клиентите - ако може да ги мине, отзад естествено. Ще ги заболи и повече нема да си дават гъза, ама има още много балъци на опашката ...
Е вече се свършиха балъците
За смисъла - къф е смисъла да ядеш кат ще го изтропаш на другия ден в кенефа?
Re: Нова тема и ново 20....
15-09-2012 - 14:00:44
Quote
bota156
Quote
др. Иванов
Аз не плащам данъци, никога не съм го крил! За съжаление има такива, които няма как да не платиш, мошенниците така са ги направили, че ти ги прибират автоматично, но никога не плащам нещо, което мога и да не платя. Приел съм това за начин на живот и си го плащам с продължаващи над 20 години постоянни дела за неплащане на данъци, вкл. и едно в момента. Достатъчво съм добър за да не са успели да вкарат нито едно в съда, а и последното явно е дало фира, защото от година и половина не са ме викали. Държавата не ми е дала нищо, за да ми иска пари, а и да ми беше дала пак не може да ми иска, дала ми е защото е имала, не съм я карал насила!

А щом данъците сумарно са 38.4% няма смисъл да се плащат, с толкова държавата не може да осигури нито пенсионното, нито здравното осигуряване, защо да давам пари за нещо обречено?


Типичен пример за БГ "предприемач".
Сигурен съм, че същото му е и отношението към работниците, към контрагентите, към клиентите - ако може да ги мине, отзад естествено. Ще ги заболи и повече нема да си дават гъза, ама има още много балъци на опашката ...
Е вече се свършиха балъците
За смисъла - къф е смисъла да ядеш кат ще го изтропаш на другия ден в кенефа?


Случайно или не, офисът на БЧК, избран за откриване на кампанията (Разпределяне на храни от интервенционните запаси на Европейския съюз за най-нуждаещите се лица) в столичния жк "Стрелбище", отговаря за най-елитните общини в София - "Лозенец", "Изгрев", "Триадица" и "Средец", където имотите са най-скъпи. В списъка на хората, които ще получат храни там, са записани 1,264 души, а в цялата столица 16,695.

[www.trud.bg]

Интересно как социално слаб живее под наем в София или май притежава жилище в София и въпреки това пак се води за социално слаб...
Както виждаш bota156 извратени са не само сред "предприемачите", но и някои от "социално слабите". :] :] :] :]



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2012-09-15 14:03 от Inform.
Re: Нова тема и ново 20....
15-09-2012 - 14:50:02
Нищо не разбрах!
По принцип съм се запил от обед, но и вие може да пишете по-разбираемо! Какви квартали, защо до плащам данъци и какво общо има това с моите работници? Съвсем се побърка този свят!
Re: Нова тема и ново 20....
15-09-2012 - 16:55:48
Quote
Inform
Случайно или не, офисът на БЧК, избран за откриване на кампанията (Разпределяне на храни от интервенционните запаси на Европейския съюз за най-нуждаещите се лица) в столичния жк "Стрелбище", отговаря за най-елитните общини в София - "Лозенец", "Изгрев", "Триадица" и "Средец", където имотите са най-скъпи. В списъка на хората, които ще получат храни там, са записани 1,264 души, а в цялата столица 16,695.

[www.trud.bg]

Интересно как социално слаб живее под наем в София или май притежава жилище в София и въпреки това пак се води за социално слаб...
Както виждаш bota156 извратени са не само сред "предприемачите", но и някои от "социално слабите". :] :] :] :]
Интересни са тези социално слаби хора. Но не продават за да се преместят на място отговарящо на материалното си положение, а с разликата да си живеят или да инвестират в нещо.
Re: Нова тема и ново 20....
16-09-2012 - 12:56:51
Е как да продадат.
Аз гоня 40-те и нищо не продавам па тези собственици са по 70-80г. Те ще се откацат от децата си ама от апартамента никога ....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход