Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нова тема и ново 20....

Публикувано от dival 
1.9
Re: Нова тема и ново 20....
05-07-2011 - 08:25:28
Quote
др. Иванов
Тиквеници, а как се определя курсът на дадена валута? Да не е с хвърляне на жребий? Естествено, че е със стоките, които могат да се купят с нея. Етиопецът като те подстриже за 5 цента, означава че те подстригва за 5 цента! Ако имахте пипе за поне една етиопска подстрижка щяхте да схванете, че трябва да дадете пример с валутата на етиопеца - бирове, за да я сравним с долара и то ако Етиопия беше в една общност с САЩ, както е България със страните в ЕС. Това даже не можете да схванете с кухите си тикви.

Марш да работите!

Невежо брокерче (ако и да опитваш да се маскираш като строител) ...
Re: Нова тема и ново 20....
05-07-2011 - 08:51:38
Някой са мералии да ходят с пенсе!
Re: Нова тема и ново 20....
05-07-2011 - 09:04:44
Quote
др. Иванов
Тиквеници, а как се определя курсът на дадена валута? Да не е с хвърляне на жребий? Естествено, че е със стоките, които могат да се купят с нея. Етиопецът като те подстриже за 5 цента, означава че те подстригва за 5 цента! Ако имахте пипе за поне една етиопска подстрижка щяхте да схванете, че трябва да дадете пример с валутата на етиопеца - бирове, за да я сравним с долара и то ако Етиопия беше в една общност с САЩ, както е България със страните в ЕС. Това даже не можете да схванете с кухите си тикви.

Марш да работите!
Другарю, много ми приличаш на един пишман-брокер, пишман-инвеститор от Пловдив, дет е построил паметника на архитектурата вилно селище "Тракийски бряг" край Лозенец.. Същите приказки, същата наглост. Тоя брокер-инвеститор продава едни къщета на 500 метра от нещо като плаж , има-нема сто квадрата жил. площ по 400К. еуро на бройка и чака братушките да купуват. За тия пари наоколо има готови хотели над 800 кв.м. РЗП с басейни бре!?
Да не си ти бре магаре? Ако си ти , имам оферта за теб. Ша ги купа сичките, ама по 40К. бройката и то ако ги напрайш до ключ кат ората, (както са на картинката), щот до тук нищо не си напрайл. За картинка никой не плаща майна! Кат ходих да ги гледам, работниците ти ревяха кат карпатски вълци за пари. Не мое за нещо, дет ти излиза 30 да сакаш 400 брато, нема балъци вече!
Re: Нова тема и ново 20....
01-08-2011 - 15:58:12
Разходи на консолидирания държавен бюджет за заплати и осигуровки на бюджетниците:
1)
- от началото на 2005г. до края на юни 2005г. - 1,107,454.1 хил. лв.
- от началото на 2007г. до края на юни 2007г. - 1,821,487.8 хил. лв.
Тоест за две години имаше увеличение от над 64% (типично по гръцки). :] :] :] :]
2)
- от началото на 2009г. до края на юни 2009г. – 2,453 милиона лв.
- от началото на 2011г. до края на юни 2011г. – 2,429.5 милиона лв.
Тоест за две години има дори спад от над 0.9%.


[www.minfin.bg]
Re: Нова тема и ново 20....
01-09-2011 - 16:17:12
Оптимизацията в консолидирания държавен бюджет между разходи за пенсии и общо разходите за заплати и осигуровки на бюджетниците се провежда успешно след въвеждането на валутния борд в България:
1)
През 1998г.
- разходите за пенсии бяха 1,803.3 млн.лв.
- общо разходите за заплати и осигуровки на бюджетниците бяха 1,896.2 млн.лв.
Тоест разходите за заплати и осигуровки на бюджетниците бяха с над 5% повече от разходите за пенсии?!?!?!?!?!?!
2)
През първото полугодие на 2011г.
- разходите за пенсии бяха над 3,523.4 млн. лв.
- общо разходите за заплати и осигуровки на бюджетниците бяха 2,429.5 милиона лв.
Тоест разходите за пенсии бяха вече с над 45% повече от разходите за заплати и осигуровки на бюджетниците.


[www.minfin.bg]
[www.noi.bg]
Re: Нова тема и ново 20....
01-09-2011 - 17:58:26
Цифрите са травмиращи а и няма изглед да се подобряват.
Масово млади хора бягат навън и тежестта за оставащите се увеличава.
Напоследък се питам чий го диря тук. Да "градя България" при положение, че в условията на криза ме товарят с данъци, таксички, монополчета нещо не ме влече. В същото време числата показват, че администрацията не нарушава статуса си. Парите се увеличават а бройката на заетите от ГЕРБ твърдят, че намалява?!?!?
Започна да ми се струва мазохистично да плащам със собствения си дискомфорт за нечие безхаберно съществуване.
Re: Нова тема и ново 20....
01-09-2011 - 19:06:18
avatar
Quote
jores
Цифрите са травмиращи а и няма изглед да се подобряват.
Масово млади хора бягат навън и тежестта за оставащите се увеличава.
Напоследък се питам чий го диря тук. Да "градя България" при положение, че в условията на криза ме товарят с данъци, таксички, монополчета нещо не ме влече. В същото време числата показват, че администрацията не нарушава статуса си. Парите се увеличават а бройката на заетите от ГЕРБ твърдят, че намалява?!?!?
Започна да ми се струва мазохистично да плащам със собствения си дискомфорт за нечие безхаберно съществуване.

Всъщност, травмиращи са тези- от 1998г., докато сегашните са обнадеждаващи.smiling smiley
Друг разказ е, че продължаваме да сме най- бедните в Европа.
Мисля си, обаче, че и да избягаш, няма да си кой знае колко щастлив, защото не би могъл да развиеш някаква самостоятелна дейност навън- равна на тази, тук.
А, като гледам, навън не са отменили данъците и едва ли разрешават като тук да не си ги плащаш без санкции.
Вярно, винаги можеш да си продадеш труда навън, ама дали ще те устрои цената?smiling smiley
Re: Нова тема и ново 20....
01-09-2011 - 20:43:11
Quote
камелия
Quote
jores
Цифрите са травмиращи а и няма изглед да се подобряват.
Масово млади хора бягат навън и тежестта за оставащите се увеличава.
Напоследък се питам чий го диря тук. Да "градя България" при положение, че в условията на криза ме товарят с данъци, таксички, монополчета нещо не ме влече. В същото време числата показват, че администрацията не нарушава статуса си. Парите се увеличават а бройката на заетите от ГЕРБ твърдят, че намалява?!?!?
Започна да ми се струва мазохистично да плащам със собствения си дискомфорт за нечие безхаберно съществуване.

Всъщност, травмиращи са тези- от 1998г., докато сегашните са обнадеждаващи.smiling smiley
Друг разказ е, че продължаваме да сме най- бедните в Европа.
Мисля си, обаче, че и да избягаш, няма да си кой знае колко щастлив, защото не би могъл да развиеш някаква самостоятелна дейност навън- равна на тази, тук.
А, като гледам, навън не са отменили данъците и едва ли разрешават като тук да не си ги плащаш без санкции.
Вярно, винаги можеш да си продадеш труда навън, ама дали ще те устрои цената?smiling smiley

Здравей Ками smiling smiley
не е само до дейност а до някакво чувство за справедливост, което тук губя с бързи темпове.
Отделна е темата, че статистиката показва:

"Можем ли да посрещнем ново влошаване?

Домакинствата, самонаетите лица, малките и средните фирми формират основната икономическа структура, която може най-добре да посрещне и отрази кризата. Затова най-важният въпрос е имат ли те възможност да се справят при ново влошаване на икономическата ситуация.

Тези възможности изглежда са напълно изчерпани. През 2001 г. работната заплата и пенсиите формират около 62 на сто от общите доходи на домакинствата. Останалата част приходи: извън работната заплата, от предприемачество, от собственост, от домашно стопанство, от продажба на имущество и други, са общо 33 на сто.

През първото тримесечие на 2011 г. работната заплата и пенсиите формират над 85 на сто от общия доход на домакинствата. Другите приходи, които са характерни за пазарна икономика с развито предприемачество, са спаднали на 11,9 на сто, почти 3 пъти?! В абсолютен размер приходите извън работната заплата са под нивото на 2001 г., а от предприемачество са на равнището на 2007 г.; доходите от лично стопанство са 25 на сто от тези преди 10 години; другите приходи спадат непрекъснато от 2002 г. насам - и всичко това в номинално изражение. Реално измерени тези приходи, които правят домакинствата автономни в пазарни условия, са намалели още повече.

Фактите са ярко доказателство, че в последните 10 години се е случила нова пролетаризация на българите. Те вече зависят драматично от заплати и пенсии вместо от доходи, за които са отговорни сами. Това е структура на домакински доходи на социалистическа, а не на демократична държава с пазарна икономика, основана на частната собственост. Тези доходи са свидетелство, че хората са с ограничена предприемчивост; загубили са възможността с активност и инициативност, със собствените си усилия и трудолюбие да преодолеят кризата. Основната причина за упадъка на предприемачеството са управлявалите враждебни спрямо него правителства. Най-драматичното влошаване на структурата на домакинските доходи става в последните две години. Това на свой ред е категорично доказателство за пълното отсъствие на бизнес ориентирана, дясна икономическа политика у днешните управляващи. Рискуваме след две години да търсим със свещ справящи се предприемачи."

Незнам за вас но и аз забелязвам, че предприемчивостта е убита. Практиката показва, че е много по - изгодно да си обвързан политически, да се домогнеш до власт и безусловно да постигнеш резултата за който, ще трябват десетилетия в реалния частен сектор.
Въпроса е до кога ще има крепостници склонни да работят за насъщния и да поддържат подобна вредна система.
Реално аз приемам положението така:
Ако през 2007г. около мен са се изхранвали пет домакинства сега са две.
Днес плащам много повече за държава а получавам по - малко работейки повече *smiley_ahh*.
Аз стягам колана държавата не.
Когато аз не спазвам законите търпя реални вреди, когато държавата не спазва законите няма последствия или ако има те са за сметка на данъкоплатеца - пак висят на мен и теб.
В този ред на мисли и ако се спазват някакви принципи в тази страна нямаш шанс.
Аз не искам да градя разграбена и грабена България за да има още за грабене.
Re: Нова тема и ново 20....
01-09-2011 - 20:55:10
Ето още един цитат, и ще се радвам някой да го обори:

"Сегашното правителство реагира така: последните две години покри дефицита с пари от фискалния резерв и го изчерпа; прехвърли част от проблемите на бюджета върху данъкоплатците, увеличавайки местните данъци, таксите и осигуровките за домакинствата с повече от 50 на сто; намали някои разходи, без да осъществи структурни реформи; опитва се да стимулира инвестициите само с публични инфраструктурни проекти; принудено от профсъюзите повиши минималната заплата и някои пенсии, без да има бюджетна възможност за това. Правителството твърди, че не е вдигнало данъците и не е допуснало намаляване на доходите, но както показват фактите нито едното, нито другото е вярно."

И в допълнение еврофондовете вървят само по мега обектите, ако може някой да даде точна цифра за реално усвоените средтва от бизнеса не на ниво Трейс нека сподели.
Имам приятели, които си чакат парите от октомври 2010год. ?!? А се водят усвоени, но до тях не са стигнали един вид кредитират бюджета насилствено.

Усвоени средства под 20 % нека се замислим с колко млрд. са ни набутали нашите избранници. Отделно от нивото на усвояване се определя плана на ЕК за следващите периоди и на практика вредите са много по - по гУеми.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-09-01 20:56 от jores.
Re: Нова тема и ново 20....
01-09-2011 - 21:54:58
avatar
Quote
jores
Ето още един цитат, и ще се радвам някой да го обори:

"Сегашното правителство реагира така: последните две години покри дефицита с пари от фискалния резерв и го изчерпа; прехвърли част от проблемите на бюджета върху данъкоплатците, увеличавайки местните данъци, таксите и осигуровките за домакинствата с повече от 50 на сто; намали някои разходи, без да осъществи структурни реформи; опитва се да стимулира инвестициите само с публични инфраструктурни проекти; принудено от профсъюзите повиши минималната заплата и някои пенсии, без да има бюджетна възможност за това. Правителството твърди, че не е вдигнало данъците и не е допуснало намаляване на доходите, но както показват фактите нито едното, нито другото е вярно."

И в допълнение еврофондовете вървят само по мега обектите, ако може някой да даде точна цифра за реално усвоените средтва от бизнеса не на ниво Трейс нека сподели.
Имам приятели, които си чакат парите от октомври 2010год. ?!? А се водят усвоени, но до тях не са стигнали един вид кредитират бюджета насилствено.

Усвоени средства под 20 % нека се замислим с колко млрд. са ни набутали нашите избранници. Отделно от нивото на усвояване се определя плана на ЕК за следващите периоди и на практика вредите са много по - по гУеми.

Не се наемам да оборвам, защото няма цифри и данни в поста ти.
Мога само да разсъждавам. Резервът е за това- в даден момент, да запълни дупка, която не може да бъде запълнена с друго. При обща световна криза, България не може да не е в кюпа. При сключени договори с фирми и непредвидени пари в бюджета, завещани от миналото правителство, няма начин и резевра да е цял, и закъснение при разплащането да няма. Фондовете просто ни бяха спрени и не знам, защо си мислиш, че с махване на магическа пръчка, може да се подготвят всички документи по проектите, да минат през чиновниците, да бъдат одобрени и усвоени?
Знаеш, че бяхме предупредени, още при съставянето на бюджета, че " пицата е хем малка, хем постна". Защо се учудваш, че инвестициите са насочени към мега обекти? ЕС не финансира всичко, но си мисля, че и това, което инвестира, и в което се изисква и малко наше участие, е от голяма полза за страната. Обикалям по провинцията- кърпят се пътищата до махалите в Балкана, правят се депа за смет, пречиствателни станции. Все неща, които ние, в София, имаме и затова не им обръщаме внимание. А ревем, че градът бил обърнат на строителна площадка. Аз си мисля, че правителството добре използва парите, които се отпускат. Казваш, че са въвели нови данъци- не знам, не съм в час, ще ми е интересно да разбера.
Но, вчера разбрах, че годишния данък на един Пасат в София е 55лв., а в Разград- 13.91лв. Което не говори за някакво императивно увеличение на данъците.
Знам, че за разлика от страни около нас, не са вдигали ДДС, не са намалявали заплати, а имаме и плосък данък.
Но, знам и друго- че, съотношението БВП- заплати, не е като това в ЕС. И съотношението тяхна производителност на труда: наша: БВП: заплата- също. При нас заплатата е по- ниска. Т.е., при българския работодател остава по- голям % печалба, отколкото при " западния". А, това намалява покупателната възможност на хората, което реже клона на работодателя........и кръгът се затваря.smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход