Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нова тема и ново 20....

Публикувано от dival 
Re: Нова тема и ново 20....
01-09-2011 - 22:21:18
Жорес, да не би (за съжаление) нещо бизнеса с търговете за имоти при ЧСИ-тата да не върви, та си овесил нос и ти.
Доскоро не беше такъв ревльо.
Re: Нова тема и ново 20....
02-09-2011 - 09:01:23
smiling smiley то за съжаление Имотко бизнеса с имоти като цяло нещо не върви и няма как да съм щастлив от този факт. Ревовете не помагат, но според мен не е лошо нещата да се наричат с истинските им имена. За съжаление няма как да се съглася, че България върви напред и имаме добри краткосрочни перспективи. Просто няма индикации за това. Строителството на инфраструктура е нещо чудесно и със сигурност има много положителни следствия от него, но за да обърнем посоката, като цяло трябва много бачкане и жертви от всички но нещо не се случва. Имам усещането, че хората са демотивирани.
Re: Нова тема и ново 20....
02-09-2011 - 09:16:43
Quote
камелия
Quote
jores
Ето още един цитат, и ще се радвам някой да го обори:

"Сегашното правителство реагира така: последните две години покри дефицита с пари от фискалния резерв и го изчерпа; прехвърли част от проблемите на бюджета върху данъкоплатците, увеличавайки местните данъци, таксите и осигуровките за домакинствата с повече от 50 на сто; намали някои разходи, без да осъществи структурни реформи; опитва се да стимулира инвестициите само с публични инфраструктурни проекти; принудено от профсъюзите повиши минималната заплата и някои пенсии, без да има бюджетна възможност за това. Правителството твърди, че не е вдигнало данъците и не е допуснало намаляване на доходите, но както показват фактите нито едното, нито другото е вярно."

И в допълнение еврофондовете вървят само по мега обектите, ако може някой да даде точна цифра за реално усвоените средтва от бизнеса не на ниво Трейс нека сподели.
Имам приятели, които си чакат парите от октомври 2010год. ?!? А се водят усвоени, но до тях не са стигнали един вид кредитират бюджета насилствено.

Усвоени средства под 20 % нека се замислим с колко млрд. са ни набутали нашите избранници. Отделно от нивото на усвояване се определя плана на ЕК за следващите периоди и на практика вредите са много по - по гУеми.

Не се наемам да оборвам, защото няма цифри и данни в поста ти.
Мога само да разсъждавам. Резервът е за това- в даден момент, да запълни дупка, която не може да бъде запълнена с друго. При обща световна криза, България не може да не е в кюпа. При сключени договори с фирми и непредвидени пари в бюджета, завещани от миналото правителство, няма начин и резевра да е цял, и закъснение при разплащането да няма. Фондовете просто ни бяха спрени и не знам, защо си мислиш, че с махване на магическа пръчка, може да се подготвят всички документи по проектите, да минат през чиновниците, да бъдат одобрени и усвоени?
Знаеш, че бяхме предупредени, още при съставянето на бюджета, че " пицата е хем малка, хем постна". Защо се учудваш, че инвестициите са насочени към мега обекти? ЕС не финансира всичко, но си мисля, че и това, което инвестира, и в което се изисква и малко наше участие, е от голяма полза за страната. Обикалям по провинцията- кърпят се пътищата до махалите в Балкана, правят се депа за смет, пречиствателни станции. Все неща, които ние, в София, имаме и затова не им обръщаме внимание. А ревем, че градът бил обърнат на строителна площадка. Аз си мисля, че правителството добре използва парите, които се отпускат. Казваш, че са въвели нови данъци- не знам, не съм в час, ще ми е интересно да разбера.
Но, вчера разбрах, че годишния данък на един Пасат в София е 55лв., а в Разград- 13.91лв. Което не говори за някакво императивно увеличение на данъците.
Знам, че за разлика от страни около нас, не са вдигали ДДС, не са намалявали заплати, а имаме и плосък данък.
Но, знам и друго- че, съотношението БВП- заплати, не е като това в ЕС. И съотношението тяхна производителност на труда: наша: БВП: заплата- също. При нас заплатата е по- ниска. Т.е., при българския работодател остава по- голям % печалба, отколкото при " западния". А, това намалява покупателната възможност на хората, което реже клона на работодателя........и кръгът се затваря.smiling smiley

Ками не става с магическа пръчка а с компетентни и мотивирани хора работещи с ясна цел в нормална среда - всиките детайли липсват.
Инфраструктурните проекти имат пряко отношение към бизнес средата да, но ние имаме проблем с усвояването на ЕС средства от малкия и среден бизнес, за който в нормалните страни се твърди, че е гръбнакът на икономиката.
Данъчната тежест е вдигната - осигуровки, цените на съществуващите услуги в общините са по - високи.
В Гърция вчера чух, че вдигали ДДС от 13% на 23%, но защо да взимаме за пример лошия пример. Нека погледнем към Естония, където имат ръст и вече са преборили кризата. Нека споменем, че в някои страни вкл. от бившия соц лагер имат ниво на усвояване на ЕС средства над 90%.
Да се замислим защо тук не се случва и да го изискваме от избранниците.
Със сигурност правителството полага усилия, но видимо не му достига компетентност и експертиза, това се опитвам да кажа.
Re: Гъби никнат по обектите ! Мухъл и влага са новите "екстри" на новото строителство!
02-09-2011 - 09:45:28
Жорес, демотивацията е факт. Липсата на перспектива във всички браншове обезсмисля инвестирането, и това води до стагниране на икономиката с години напред. Изтеглят се парите от обръщение,ръста на безработицата за юли е най голям в бг.
Re: Нова тема и ново 20....
02-09-2011 - 09:47:53
avatar
Quote
jores
Ками не става с магическа пръчка а с компетентни и мотивирани хора работещи с ясна цел в нормална среда - всиките детайли липсват.
Инфраструктурните проекти имат пряко отношение към бизнес средата да, но ние имаме проблем с усвояването на ЕС средства от малкия и среден бизнес, за който в нормалните страни се твърди, че е гръбнакът на икономиката.
Данъчната тежест е вдигната - осигуровки, цените на съществуващите услуги в общините са по - високи.
В Гърция вчера чух, че вдигали ДДС от 13% на 23%, но защо да взимаме за пример лошия пример. Нека погледнем към Естония, където имат ръст и вече са преборили кризата. Нека споменем, че в някои страни вкл. от бившия соц лагер имат ниво на усвояване на ЕС средства над 90%.
Да се замислим защо тук не се случва и да го изискваме от избранниците.
Със сигурност правителството полага усилия, но видимо не му достига компетентност и експертиза, това се опитвам да кажа.

Вярно е, че имаме проблеми, но и Естония не е усвоила 90%........тук
Не съм търсила сведения, но предполагам че, нито една от изброените страни, не е била със спрени пари. А, периодът обхваща годините 2007- 2011.Като знаем, че сегашното правителство е на 2 години, а соц. номера " Това, което другите са постигнали за 100г., ние ще постигнем за 10", не минава..........за мен, сегашните не се справят зле, напротив.
От днес се вдига минималната заплата на 270лв.- смешно, нали? Помниш ли какъв рев беше от страна на българския бизнес, че щял да фалира?
Ако имаш възможност, дай едно сравнение- данъци към бизнеса и гражданите тук и в някоя друга страна. Която и да е тя, за да направим сравнение.
Ето какво намерих за данъците в Естония



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-09-02 10:07 от камелия.
Re: Нова тема и ново 20....
02-09-2011 - 09:49:15
Интересно с колко много думи се опитвате да обясните термина "стопанска разруха"! Сроковете за излизане от кризата са ясни, от 3 до 6 месеца след падане на тиквениците.
Re: Нова тема и ново 20....
02-09-2011 - 09:59:49
avatar
Quote
др. Иванов
Интересно с колко много думи се опитвате да обясните термина "стопанска разруха"! Сроковете за излизане от кризата са ясни, от 3 до 6 месеца след падане на тиквениците.

Аха, като ни спрат отново парите, ако дойдат пак ония- от тройната коалиция, не само ще излезем от кризата, ами ще цъфнем и вържем:].
Re: Нова тема и ново 20....
02-09-2011 - 10:11:16
За мен, икономика, която чака едни хора от чужбина да дадат едни пари за да оцелее е в клинична смърт. До каде сме я докарали, направо не ми се мисли... sad smiley. Както е тръгнало някой ден ще станем като Сомалия - ще стоим и ще чакаме самолета да прелети и да хвърли нещо за ядене отгоре.
Re: Нова тема и ново 20....
02-09-2011 - 10:46:01
Quote
jores
smiling smiley то за съжаление Имотко бизнеса с имоти като цяло нещо не върви и няма как да съм щастлив от този факт. Ревовете не помагат, но според мен не е лошо нещата да се наричат с истинските им имена. За съжаление няма как да се съглася, че България върви напред и имаме добри краткосрочни перспективи. Просто няма индикации за това. Строителството на инфраструктура е нещо чудесно и със сигурност има много положителни следствия от него, но за да обърнем посоката, като цяло трябва много бачкане и жертви от всички но нещо не се случва. Имам усещането, че хората са демотивирани.

Бизнесът с имоти вярно е много тежък, но дори и в кризата има доста хора, които се справят добре. Пожелавам ти да си от тях.
Re: Нова тема и ново 20....
02-09-2011 - 11:30:57
avatar
Quote
Seira
За мен, икономика, която чака едни хора от чужбина да дадат едни пари за да оцелее е в клинична смърт. До каде сме я докарали, направо не ми се мисли... sad smiley. Както е тръгнало някой ден ще станем като Сомалия - ще стоим и ще чакаме самолета да прелети и да хвърли нещо за ядене отгоре.

Защо се чудиш?
Нима има държава, в която е стъпил МВФ и нещо от собственото й производство да е оцеляло?
Ако не се напънем да започнем да произвеждаме, няма да стигнем Сомалия, защото тук никой няма да ни хвърли нищо безплатно.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход