Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Критериите по които продаваме жилище или къща- сиреч цената на кв.м.

Публикувано от paio 
Quote
OwnerBG
Quote
дами и господа
Quote
OwnerBG
Quote
дами и господа
То пък един пример се даде за голяма печалба от имот.
Купил го на зелено и го продал завършен вече. Две несъпоставими неща.
Да беше се пробвал да продаде нещо на зелено и тогава да сравнява. :ami:

Че то двама съфорумци продадоха на зелено миналия месец.
И дочувам добре са излезли сметките.

Какви сметки да са им излезли. Верно не съм в течение на дискусиите.
Да не би да са купили на зелено и да са продали след време пак на зелено ?smiling smiley

Купиха на тъмно зелено, а продадоха пред Акт 16.
Та така.
Иначе лафа си върви, цените вървят накъдето вървят, а някой пие с Боби кафе.

Аа, ясно пак сравнявате ябълки с круши .
Ако бяха изчакали и акт 16 , а ако бяха и го обзавели щяха да вземат още повече ама явно са бързали- жалко.
Quote
PER0
Quote
zlostyr

Не, не се мъча да докарам някой процент отгоре, казвам ти колко беше лихвата в някои банки за изминалия период, всичко може да се провери.
Тук искаш да убедиш едва ли не, че имотите са по-ликвидни от пари на влог!? Малко невероятно звучи...
Относно тегленето в кеш - не виждам поради каква причина ще теглиш 50 000 Е в кеш и с каква охрана ще го правиш това, така че за мен това не е довод.
И ако можеше да получи повече(и ако можеше да чака) щеше да чака човека повече от 4 месеца, можеш да си сигурен...

Какъв смисъл има да ми показваш лихвения процент в някаква банка, имаше банки които даваха доста по ниска лихва (райфаизен например) и пак не са останали без вложители. Някои хора търсят сигурност за спестяванията си. Висока лихва- висок риск. Така и нашия човек ако е направил 8К отгоре, то други са направили повече или по малко. Аз купих също 2007 - тогава средната цена за този тип апартаменти беше 900Е, а сега над 1200Е, пак средна цена. Забележи, тук говоря за съотношение, а не за реална продажна цена. Ако реша да го продам, ще взема с 33% над цената, която съм платил 2007. Е, къде е големия срив????
Естествено,че имотите не са бързо ликвидни. А защо човека е продал на 4-тия месец а не е изчакал си е негова работа. Не знаеш какви планове е имал и за какво са му трябвали парите

Ами смисъла да ти показвам лихвения процент беше да ти докажа, че онези 20% доходност за 3 години са си реалност, защото твърдеше че едва ли не си измислям за да нагодя процентите. И да, има риск, но както вече споменах при имота риска е много по-голям, защото имаше много сгради, които останаха недовършени, а през тези 3 години не фалира нито една банка. Освен това парите си може да ги държиш в няколко банки и да намалиш риска да минимум, докато имота си е един - ако го загубиш, губиш всичко.
Относно за това на колко си купил през 2007 и на колко можеш да го продадеш сега - "като" продадеш ела и се похвали във форума. "Ако" го продадеш е нещо съвсем условно...
Re: Критериите по които продаваме жилище или къща- сиреч цена на кв.м. и кой как решава колко е тя!
15-08-2010 - 19:42:21
Quote
zlostyr

Ами смисъла да ти показвам лихвения процент беше да ти докажа, че онези 20% доходност за 3 години са си реалност, защото твърдеше че едва ли не си измислям за да нагодя процентите. И да, има риск, но както вече споменах при имота риска е много по-голям, защото имаше много сгради, които останаха недовършени, а през тези 3 години не фалира нито една банка. Освен това парите си може да ги държиш в няколко банки и да намалиш риска да минимум, докато имота си е един - ако го загубиш, губиш всичко.
Относно за това на колко си купил през 2007 и на колко можеш да го продадеш сега - "като" продадеш ела и се похвали във форума. "Ако" го продадеш е нещо съвсем условно...

Аз не споря, че тези над 20% доходност за 3 години са нереални, но казвам, че за да ги имаш трябва да си подбереш банката, която дава добри лихви. Същото е обаче и с нашия човек, реализирал доходност от 16% за 3 години. Вариантът в неговия случай да се реализират над 20% печалба е съвсем реален, затова съм ти и дал за пример моя случай, където теоретично имаме 33% увеличение. Обръщам внимание, че всичко зависи от конкретната ситуация, а не че каквото и да си купил 2007г ще го продадеш на печалба сега, по скоро моя случай който съм дал за пример е изключение, но не и невъзможен вариант.

За банките - ако имаше срив в банковата система и валутния борд се беше сринал(коригирал) щеше да си получиш валутните спестявания по КОРИГИРАНИЯ курс евро-лев или долар-лев в ЛЕВОВЕ, така, че не бъди толкова сигурен, че ще се измъкнеш сух от водата, само големите риби се измъкват, малките остават да духат супата.
Аз само не разбрах от четири страници празнословия кои са критериите по които продаваме жилища и как им определяме цената?
Re: Критериите по които продаваме жилище или къща- сиреч цена на кв.м. и кой как решава колко е тя!
15-08-2010 - 20:42:13
Quote
др. Иванов
Аз само не разбрах от четири страници празнословия кои са критериите по които продаваме жилища и как им определяме цената?
Твоето мнение би било особено интересно. Относно депозитите: по- малка доходност от 2000 лв/мес. не мисля,че трябва да бъде обект на обсъждане - тя покрива месечния разход и потребности на обикновено семейство в бг. И въобще думата "печалба "от лихви от депозит е уместна при суми над 500К като се има за база средната лихва за период от поне 10 години.
Quote
paio
Относно депозитите: по- малка доходност от 2000 лв/мес. не мисля,че трябва да бъде обект на обсъждане - тя покрива месечния разход и потребности на обикновено семейство в бг. И въобще думата "печалба "от лихви от депозит е уместна при суми над 500К като се има за база средната лихва за период от поне 10 години.

А за имотите - и там ли важи правилото за 2000 лв/мес.?
Quote
paio
Твоето мнение би било особено интересно. Относно депозитите: по- малка доходност от 2000 лв/мес. не мисля,че трябва да бъде обект на обсъждане - тя покрива месечния разход и потребности на обикновено семейство в бг. И въобще думата "печалба "от лихви от депозит е уместна при суми над 500К като се има за база средната лихва за период от поне 10 години.

Печалбата или загубата се измерва в % и не зависи от главницата.Може би това са твои сънища - каква заплата искам да вземам.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-15 20:53 от Върколак.
Re: Критериите по които продаваме жилище или къща- сиреч цена на кв.м. и кой как решава колко е тя!
15-08-2010 - 21:04:01
Quote
zlostyr
Quote
paio
Относно депозитите: по- малка доходност от 2000 лв/мес. не мисля,че трябва да бъде обект на обсъждане - тя покрива месечния разход и потребности на обикновено семейство в бг. И въобще думата "печалба "от лихви от депозит е уместна при суми над 500К като се има за база средната лихва за период от поне 10 години.

А за имотите - и там ли важи правилото за 2000 лв/мес.?
Не ! При имотите би трябвало да е по-голяма. Иначе какъв е смисъла да затвориш 50К или 150К в тухли? И най- мижавия бизнес би носил минимум 3 до 5 % мес. печалба.Дори най-простия вид търговия. Да дам ли примери?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-15 22:54 от paio.
Re: Критериите по които продаваме жилище или къща- сиреч цена на кв.м. и кой как решава колко е тя!
15-08-2010 - 21:11:45
Quote
Върколак
Quote
paio
Твоето мнение би било особено интересно. Относно депозитите: по- малка доходност от 2000 лв/мес. не мисля,че трябва да бъде обект на обсъждане - тя покрива месечния разход и потребности на обикновено семейство в бг. И въобще думата "печалба "от лихви от депозит е уместна при суми над 500К като се има за база средната лихва за период от поне 10 години.

Печалбата или загубата се измерва в % и не зависи от главницата.Може би това са твои сънища - каква заплата искам да вземам.
При депозитите е точно процент от главницата! Отдавна не сънувам и от 89-та насам не съм получавал заплата. Може би е нещо хубаво.И сигурно. И лесно за помнене.
Ной мижавият бизнес, заедно с най-едрият може да носи и 2-3% печелба, а може да доведе до 100% загуба. Аз съм имал избор и съм го направил, вместо да продължа да държа парите в банка ги влагам в желязо и бетон. Лично аз не бих купил един или два апартамента като инвестиция, но бих купил парцел. Има и още нещо, вече почти в цяла Европа се преминава към практическо премахване на пенсиите. като дойде време да се пенсионират тези, дето сега са на по 30 г. сигурно ще се иска трудов стаж от 50 г. и ще получават 25% от последната заплата. А като дадеш 1 апартамент на Хилд си получаваш "пенсията" от 65 годишен и живееш в апртамента до умирачка.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход